VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

22.2.2017

Ptačí chřipka znovu udeřila. Tentokrát v Doubravě

Další ohnisko ptačí chřipky v okrese potvrdili v pondělí večer veterináři. Tentokrát byla nemoc diagnostikována v jednom z malochovů v centru Doubravy. Už na začátku února přitom veterináři potvrdili nákazu u drůbeže v Orlové a také u uhynulých volně žijících labutí na Závadských rybnících.

22.2.2017

Nádraží v Havířově se dočká opravy, bourání se nevyhne

Železniční stanice Havířov projde rozsáhlou modernizací. V plánu jsou také demolice, dominantní výpravní hala však zůstane zachována.

22.2.2017

Bude „Šestka" zase někdy v klidu?

„Vytvořit z Šestky opět dobrou adresu". Tak zní motto spolku Šestka, který již několik měsíců působí v problémové karvinské lokalitě Nové Město. Podaří se to ale někdy v praxi?  

21.2.2017

V regionu možná vzniknou další kapacity pro lidi s Alzheimerovou chorobou

Dožíváme se vyššího věku, což sebou nese i velký nárůst jednoho ze symptomů stáří, Alzheimerovy choroby. Dvacet šest nových lůžek otevřel v pátek Domov Alzheimer, který funguje v bývalé části karvinských lázní v Darkově.

21.2.2017

Telefonní budce běží poslední dny

Havířov - Příliš málo peněz házeli lidé do telefonního automatu ve Vardasově ulici v centru Havířova. Operátor ji proto zruší.

21.2.2017

Náměstek Gebauer: Zásahy v krajských nemocnicích budou nutné

Karviná – S rezignací ředitele krajských nemocnic v Karviné-Ráji a Havířově opět přišla na přetřes otázka, zda mohou krajské nemocnice v aktuální podobě a s tak širokou nabídkou oborů ekonomicky udržitelně fungovat.

20.2.2017

Nemocnice stále hledají nový personál, nabízejí byty i odměny

Někteří sázejí na finanční výhody, jiní loví budoucí zaměstnance mezi studenty. Už několik let se nemocnice nejen na Karvinsku potýkají s nedostatkem zdravotnického personálu. Řada z nich se proto rozhodla motivovat potenciální pracovníky speciálními výhodami.

19.2.2017

Nepřítelem městské policie je armáda. Přetahuje rekruty

Havířov - Ve druhém nejlidnatějším městě Moravskoslezského kraje slouží v řadách městské policie něco málo přes stovku strážníků. Jen stěží se však daří tento počet udržovat naplněný.

18.2.2017

Město bude mít nový skatepark

ANKETA/ Místo zkrachovalého projektu obytného komplexu bude v proluce naproti restauraci Beskyd v centru Havířova nové sportoviště se skateparkem nebo lezeckou stěnou.

18.2.2017

Veterináři ověřují podezření na ptačí chřipku: V Havířově uhynul pštros

Na soukromém pozemku poblíž centra Havířova našli lidé v sobotu dopoledne uhynulého pštrosa. 

17.2.2017

Z části interny budou pokoje pro seniory

Na jeden rok zeštíhlí interna Bohumínské městské nemocnice.

17.2.2017

Někteří senioři se snaží zneužívat dotovanou dopravu

Vychytralí senioři z Havířova lžou o svém věku i o tom, že chtějí jet k lékaři a míří přitom do spořitelny.

16.2.2017

Vodáci z Posejdonu bilancují

Zajímavosti o činnosti vodáků ze Spolku Posejdon z Dolní Lutyně se můžete dozvědět z fotokoláží z loňských akcí spolku.

16.2.2017

Osobní údaje studentky zveřejnila škola na internetu

Jen díky Deníku nebyly osobní údaje studentky havířovského gymnázia zveřejněny na internetu déle, než jen maximálně několik hodin.

15.2.2017

VIDEO: Andrej Babiš navštívil hospody v Karviné a Orlové

EET. To bylo hlavní téma „rychlonávštěvy" vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše v Karviné a Orlové, kam si ve středu vpodvečer zaskočil po ostravské konferenci, které se zúčastnil.

15.2.2017

Společenský dům v Darkově má zbrusu nový interiér

Karviná - Otevřením zrekonstruovaného Společenského domu v Darkově zahájily historické Lázně Darkov po krátké zimní přestávce sezonu. Lázeňským hostům, ale i místním je opět k dispozici důstojné lázeňské prostředí, ale hlavně nový interiér Společenského domu.

14.2.2017

OBRAZEM: Kůzlata z bohumínské minizoo se jmenují Jeníček a Mařenka

Předzvěst jara zaznamenali chovatelé z Mauglího ranče v Bohumíně. První letošní přírůstek se tu narodil minulou středu.

14.2.2017

V Havířově se zpívat může, v Karviné ne

Letní náměstí, zmrzlina a v pozadí (ne)známá kytarová či houslová melodie? Podobná představa se v Karviné stala minulostí. Od 1. ledna zde totiž platí vyhláška omezující tzv. busking neboli pouliční vystupování umělců na veřejnosti, které bývá spojeno s dobrovolným příspěvkem kolemjdoucích.

14.2.2017

Výstava polských a českých plakátů

Havířov – Různobarevné, tematicky pestré, poučné, profesionálně zpracované. Tak vypadají plakáty, je jich kolem šedesáti, které zdobí od prvního únorového pátku výstavní síň Viléma Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka.

14.2.2017

Městský web pro mobily i tablety

Oficiální webové stránky Bohumína jsou přehlednější i pro uživatele, kteří využívají internet v mobilu či tabletu.

13.2.2017

Archeologové našli v centru Orlové odkazy dávných časů

Střepy nádob ze 17. až 18. století a základy domu pocházející pravděpodobně z doby před zhruba 80 až 100 lety. Taková tajemství odkryli tento týden stavbaři při pracích na revitalizace náměstí v Orlové.

12.2.2017

VIDEO: Provoz v Lazecké ulici po tragických nehodách zpomalují šikany

Správce Lazecké ulice, která je spojnicí Havířova a Orlové, vyslyšel doporučení policistů a bezprostředně po čtvrteční tragické dopravní nehodě provedl v zatáčce pod Dolem Lazy změnu dopravní situace.

12.2.2017

Karvinské školy čeká modernizace za miliony

Karviná – Sedm základních škol v Karviné by se díky evropským dotacím mohlo do dvou let dočkat stavebních úprav, rekonstrukcí a mohlo by si pořídit špičkové pomůcky pro výuku.

12.2.2017

Nové sklo místo plechu

Starý plech ustoupil modernímu sklu a je to hezké. Bohumín se raduje z nových moderních autobusových zastávek.

11.2.2017

OBRAZEM: Dar pro děti hospitalizované v nemocnici

Malá darovací slavnost se konala v pátek na dětském oddělení havířovské nemocnice. Ředitel Gymnázia Komenského Petr Šimek za účasti pastora evangelické farnosti v Havířově-Bludovicích Vladislava Volného předali nemocnici finanční dar ve výši 14 200 Kč určený pro potřeby dětského oddělení.

11.2.2017

Exředitel Josef Grochol: Nemocnice jsou jako Titanic, který se řítí na ledovec

Ředitelem tří sloučených nemocnic - Havířov, Karviná a Orlová - byl jen sedm měsíců. Po předchozím vedení nemocnic i kraje v nich zbyly dluhy, které chtěl postupně snižovat. Nové vedení kraje ho však nařklo, že dluhy naopak zvýšil. Josef Grochol Deníku v rozhovoru vysvětlil, jak situaci vidí on sám.

11.2.2017

Havířovští školáci absolvovali lyžařský kurz na Bílé

Beskydy - Týden na horách, každodenní lyžování i relax ve wellnes centru. Tak si užívali žáci ZŠ Na Nábřeží z Havířova lyžařský kurz v beskydském středisku Bílá.

11.2.2017

Zoo vystavuje své unikáty na vlakových nádražích. Po Ostravě je na řadě Bohumín

Po vybraných nádražích v Moravskoslezském kraji putuje výstava ostravské zoologické zahrady. Tématem výstavy jsou unikáty Zoo Ostrava. 

11.2.2017

Školákům budou předávat zkušenosti odborníci z praxe

Předat studentům základních, středních a vysokých škol formou přednášek a besed praktické zkušenosti odborníků z řady oborů. To je cílem česko-slovenského projektu nazvaného Odborníci do škol, který byl spuštěn po bezmála tříleté přípravě a do něhož se zapojily i některé školy a pedagogové Karvinska.

10.2.2017

Havířov chce ještě více zpřísnit hazard

Zastupitelé města Havířova chtějí ještě více regulovat hazard. Nová vyhláška má úplně zakázat hrací automaty v různých podobách, včetně videoloterijních terminálů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies