VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

13.4.2017

OBRAZEM: Karvinský velikonoční jarmark

V Karviné se ve středu a ve čtvrtek konal tradiční velikonoční jarmark.

13.4.2017

Velikonoce na pivě. Pivovary nabízejí sváteční speciály, pivaři to oceňují

Karvinsko - Milovníci piva čas od času rádi experimentují a zkoušejí nové chuti. Majitelé menších pivovarů se jim tak snaží vycházet vstříc a oceňují to i výčepní restaurací, které pivní speciály nabízejí.

12.4.2017

Stavba je atrakcí pro diváky i terčem pro vandaly

Neuvěřitelné. Ačkoli celé město čekalo na výstavbu nového centra a náměstí deset let a stavba v Orlové konečně běží, neuplyne týden, aby v místě neřádili vandalové či opilci.

12.4.2017

Nová lávka přes řeku Lučinu už je v provozu

Ve čtvrtek bude ukončen provoz minibusu, který zajišťuje přepravu mezi levým a pravým břehem řeky Lučiny po dobu výstavby nové lávky pod Domem dětí a mládeže.

12.4.2017

Seniorům zatančily děti z taneční školy

FOTOGALERIE, VIDEO/ Žáci a studenti Taneční školy Happy Day Dance z Ostravy zpestřili svým vystoupením život seniorům havířovského domova GrandPark.

11.4.2017

Do řeky Odry unikly ropné látky, hasiči stavěli norné stěny

Čtyři norné stěny museli v úterý na řece Odře instalovat hasiči z Ostravy a Bohumína. Důvodem byl únik ropné látky nedaleko jezu v Ostravě-Lhotce.

11.4.2017

Na zámek dorazil Napoleon až v roce 2017 a zahájil zde sezonu

Zámek Fryštát v centru Karviné má za sebou úspěšné zahájení letošní sezony a těší se na návštěvníky. Samotné zahájení proběhlo o víkendu v poněkud netradičním a volnomyšlenkářském stylu.

11.4.2017

V lázeňské čtvrti se staví kanalizace, pak přijdou opravy

V Lázeňské ulici v Karviné-Darkově odstartovala výstavba dešťové kanalizace.

9.4.2017

OBRAZEM: Vítání občánků v Havířově

V obřadní síni na Zámku v Havířově se konalo v neděli 9. dubna v pořadí šesté vítání občánků v letošním roce.

9.4.2017

Mladí modeláři se scházejí a tvoří na prvním nástupišti

Klubovnu mají přímo na prvním peronu karvinského vlakového nádraží. Kolem oken jim tak projíždí skutečná inspirace. Děti z kroužku železničního modelářství ji pak vkládají do nádherných krajinek, panoramat i samotných modelů mašin a vagonů, které zde tvoří.

8.4.2017

V Havířově soutěžili budoucí kuchaři

Havířov - O Zlatou vařečku bojovali ve středu budoucí kuchaři ze středních škol Moravskoslezského kraje.

8.4.2017

Havířov podpořil autisty, kulturní dům nasvítil modře

Město se také letos zapojilo do osvětové kampaně, Česko svítí modře.

AKTUALIZOVÁNO
7.4.2017

Miss Reneta 2017 byla zvolena Xénia Gregušová ze Žiliny

Vítěznou korunku a šerpu s titulem Miss Reneta 2017 získala v pátek večer v Havířově 17letá Xénia Gregušová ze Žiliny. Na trůnu vystřídala Pavlu Ohnišťovou. 2. místo obsadila 18letá Diana Šeděnková z Ostravy a 3. místo získala 16letá Kateřina Kučerová ze Šumperka.

7.4.2017

Žena z Dětmarovic se chystá na křest samotným papežem

Zcela mimořádné Velikonoce letos prožije úřednice Taťána Čempelová z Dětmarovic. Na Bílou sobotu ji v Bazilice sv. Petra ve Vatikánu pokřtí papež František a Čempelová se tak stane první Českou v novodobé historii, kterou pokřtí sama hlava církve.  

7.4.2017

Školáci ve vlaku prožívají drsný příběh narkomana

FOTOGALERIE/ Expozice ve speciálním vlaku, který opět stojí v havířovské stanici, je natolik poutavá, že dokáže zaujmout i vyhlášené třídní grázly.

7.4.2017

Koalice vydala prohlášení o činnosti do konce volebního období

Nesouhlas s umisťováním nelegálních migrantů, zastavení stěhování obyvatel mimo město, druhá ledová plocha nebo třídění komunálního odpadu. To jsou jen některé body z programového prohlášení havířovské koalice.

6.4.2017

Životičtí už se těší na nové sportoviště

Prostranství za hasičskou zbrojnicí SDH Havířov-Životice se v těch dnech mění na nové sportoviště.

6.4.2017

EET dusí kulturu i tradice

Karvinsko – Založíte si amatérskou kapelu, po měsících ve zkušebně vyjedete na první koncert, za který dostanete pár korun na benzín a na pivko. Na to vám už příští rok nebude stačit jen hudební um, nástroje a aparáty. Ve výbavě by neměla chybět ani EET kasa.

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Cenzura nebo ochrana mravů? V Havířově běží pře o výstavu aktů

/FOTOGALERIE/ V nařčení z cenzury a veřejnou diskusi o tom, co je a není umění, se vyvrbilo nedorozumění při jednání o pořádání výstavy aktů fotografky Lucie Anny Přerovské z Havířova. Hlasujte v anketě pod článkem. 

6.4.2017

V pátek večer bude zvolena Miss Reneta

V Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí se ve středu odpoledne představily finalistky mezinárodní soutěže středoškolaček Miss Reneta 2017, kterou pořádá Střední škola v Havířově-Prostřední Suché.

5.4.2017

V Havířově začala oprava podjezdu pod železniční stanicí

Až do konce roku se budou muset řidiči smířit s omezením nebo i uzavírkami podjezdu pod havířovskou železniční stanicí. Práce už začaly.

5.4.2017

OBRAZEM: Den zdraví se v Havířově vydařil

V návaznosti na Světový den zdraví, který je vyhlášen na 7. dubna, se v úterý odpoledne v prostorách Nemocnice s poliklinikou v Havířově konal 7. ročník Dne zdraví.

5.4.2017

Město staví náhradní náměstí

Náhradní náměstí. Tak se dá nazvat projekt, který v centru Orlové přinese novou plochu na konání farmářských trhů, silvestrovské ohňostroje, či pro volnočasové posezení rodičů s dětmi a podobně.

5.4.2017

Díky internetu a mobilům lidé ohlásili už tisíce závad

Karvinsko – Ucpaná vpusť dešťové vody, počmáraná zeď, poničené zařízení dětského hřiště či zlomený strom v korytě říčky Petrůvky. To je jen nepatrný zlomek závad, které lidé na Karvinsku nahlásili prostřednictvím speciálních mobilních aplikací a webů jednotlivých měst.

4.4.2017

Karvinsko se stále překotně vylidňuje

Uběhlo 25 let a z mapy Karvinska jako by zmizela celá Orlová. Podle nejnovějších údajů Českého statistického úřadu ubylo na Karvinsku mezi lety 1992 až 2017 (k 1. lednu) téměř 35 tisíc lidí. To je víc než 12 procent obyvatelstva okresu.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Lezci mohou trénovat na nové stěně

Nová lezecká stěna byla v pondělí odpoledne otevřena v tělocvičně bývalé základní školy v Palackého ulici v centru Havířova.

4.4.2017

Studenti sestavili roboty i 3D tiskárny

Fyzikální pokusy, programování lego robotů a stavba 3D tiskáren v režii studentů. Tak vypadal předposlední březnový týden na Střední průmyslové škole (SPŠ) v Karviné, kde se čeští i zahraniční žáci účastnili mezinárodního projektu Erasmus+ Learning Beauty.

3.4.2017

OBRAZEM: Slunečné počasí přilákalo na jarmark stovky lidí

Pravá jarní atmosféra ovládla v sobotu bohumínské náměstí T. G. Masaryka, kde proběhl velikonoční jarmark s ukázkami lidových řemesel, dobových atrakcí i s prodejem svátečních a jarních výrobků.

3.4.2017

Noc, kdy Andersen nechal kouzlit Harryho Pottera

Noc s Andersenem jako zaštiťující název se jménem dávného klasika dětské pohádky.

3.4.2017

Kvůli čištění ulic motoristé riskují pokuty za zakázané parkování

V Havířově začalo v pondělí období blokového čištění ulic a parkovišť. Komplikují ho řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies