VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

Moravskoslezská ČSSD podpořila Sobotku. Ze 14 krajů má 13 nominací

Petřvald - Moravskoslezská ČSSD ve čtvrtek navrhla na předsedu strany Bohuslava Sobotku. Premiér a současný šéf sociální demokracie tak má před březnovým sjezdem nominaci ze všech regionů kromě jihočeského. 

9.2.2017

Nový kotel prakticky zadarmo. Lidi na Karvinsku to ale nezajímá

Karvinsko - Dotace z kraje i z města, spoluúčast téměř, nebo úplně nulová, a přesto je zájem obyvatel Karvinska o výměnu starých kotlů za moderní, ekologické mizerný. Oblast z hlediska kvality ovzduší přitom patří dlouhodobě k nejznečištěnějším v zemi.

8.2.2017

Senioři studují univerzitu virtuálně z domova

Havířov - Senioři se mohou za pomoci Městské knihovny Havířov vzdělávat ve Virtuální Univerzitě třetího věku. Za sebou už mají první lekci s přednáškou o cestovním ruchu.

8.2.2017

Primátor: Barbora, nebo nic!

Buď a nebo. Všechno, nebo nic. Jestliže se nepodaří vybudovat průmyslovou zónu Nad Barborou na okraji Karviné, jiná podobná alternativa pro město není. Po včerejším výjezdním zasedání krajských radních v Karviné to novinářům řekl karvinský primátor Tomáš Hanzel (ČSSD).

8.2.2017

Sommeliérské mládí: O víně na všechny způsoby

Teoretické i praktické znalosti předvedli včera mladí sommeliéři na Těšínské karafě, která se v prostorách českotěšínské Albrechtovy střední školy konala už pojedenácté.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2017

Město ocenilo své nejlepší strážníky

Vedení havířovské městské policie a radnice v úterý odpoledne ocenilo nejlepší strážníky a ocenilo nejúspěšnější zásahy loňského roku.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2017

Ředitel krajských nemocnic rezignoval

Nemocnice v Karviné-Ráji, v Orlové i Havířově jsou bez ředitele.

7.2.2017

Úředníci sčítají domácí slepice

Z pátku na sobotu uhynulo v soukromém chovu v Orlové pět slepic, v neděli zde pak veterináři a hasiči museli zlikvidovat zbytek hejna a další drůbež. Ohnisko ptačí chřipky se objevilo v lokalitě zvané Na Olmovci.

6.2.2017

Děti si fotí a posílají vyzývavé fotografie

Karvinsko - Rodiče, pozor! Internetem či mobilními sítěmi možná právě běží velmi odvážné foto vašeho dítěte. Že je teprve žákyní či žákem základní školy?

6.2.2017

Dubnové zápisy do 1. tříd?Poradny i školy očekávají komplikace

Karvinsko – Historicky poprvé se letos budoucí školáci vydají k zápisům do prvních tříd až v dubnu, místo tradičních lednových a únorových termínů.

5.2.2017

V Orlové udeřila ptačí chřipka, dnes tam usmrcují drůbež

V Orlové na Karvinsku je druhé ohnisko ptačí chřipky v Moravskoslezském kraji. Veterináři tam ve spolupráci s hasiči dnes usmrcují 50 kusů hrabavé i vodní drůbeže.

5.2.2017

Nový domov seniorů už se rýsuje

Krok za krokem pokračují přípravy stavby nového domova seniorů v areálu bývalé havířovské zvláštní školy.

4.2.2017

Hospoda, mariáš a pohoda aneb když se hraje O bohumínské hrabátko

O bohumínské hrabátko se jmenuje turnaj v mariáši, jehož 16. ročník se konal v sobotu.

4.2.2017

Škola zvedne jednu budovu a získá nové učebny

Pět nových odborných učeben získá Základní a mateřská škola Dělnická v Karviné tím, že přistaví patro nad budovou školní jídelny. Projekt za 43 milionů se má z 90 procent zaplatit z dotace, deset procent nákladů půjde z města. Zastupitelé už dali investici zelenou.

3.2.2017

Motoristé, pozor! Letos čeká výměna tisíce řidičských průkazů

Karvinsko - Nejvíce lidí za posledních deset let zamíří tento rok do front na městských úřadech. Důvodem bude výměna řidičských průkazů z roku 2007, kterých tehdy úředníci v Česku vydali rekordních 1 146 518 kusů a kterým v letošním roce skončí platnost. Podle údajů Ministerstva dopravy budou nejvytíženějšími měsíci březen, říjen a listopad.

3.2.2017

Florbalisté z Mládežky míří do národního finále

Florbalový tým ZŠ Mládežnická se probojoval do národního finále základní škol.

3.2.2017

Pololetní prázdniny: Na „animák" do kina nebo zdarma do bazénu

Kulturní i sportovní vyžití si na dnešní jednodenní pololetní prázdniny připravila pro děti některá města.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

Vzduch je čistý, odvolána byla regulace i smogová situace

Zvýšené hodnoty polétavého prachu v ovzduší a nepříznivá předpověď počasí byla ve středu večer na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku důvodem k opětovnému vyhlášení regulace prašných průmyslových provozů. Odvolána byla v pátek ráno a odpoledne i smogová situace.

2.2.2017

Nové finty prodejců energií. Nenaleťte jim!

Karviná - Podomní prodejci energií mají novou fintu, jak vnucovat lidem své lživé smlouvy. Volají na telefonní čísla a představují se jako zástupci místního magistrátu, městského či obecního úřadu.

2.2.2017

Sněhovou nadílku v Havířově zvládli

Vydatné sněžení, kdy od středy do čtvrtečního rána napadlo zhruba 25 cm nového sněhu, se v Havířově vypořádali bez větších komplikací.

1.2.2017

Akce „nový" Kosmos začala

Karviná - Projekt už je hotový, včera zastupitelé schválili vypsání soutěže na projekt na přestavbu ubytovny Kosmos na malé byty.

1.2.2017

Sbírka i letos vynesla přes milion korun

Také letos se v ulicích Karvinska pohybovali tříkráloví koledníci, kterým se podařilo vybrat 1 245 257 korun. To je zhruba o 70 tisíc méně než loni. Přesto konečná částka místní Charity příjemně překvapila.

1.2.2017

Mariášníci si v Bohumíně zahrají o hrabátko

Fanoušci tradiční české karetní hry se potkají tuto sobotu v Bohumíně, kde startuje jednodenní mariášový turnaj O Bohumínské hrabátko.

1.2.2017

Fotbalový stadion má nové společenské zázemí

Fotbalisté z Městského fotbalového klubu Havířov a nejen oni mohou využívat zcela nové společenské zázemí.

1.2.2017

Lidé mají strach, že si uprchlíci začnou časem ve městě budovat komunity

Nadávají našim dětem jazykem, kterému nerozumí. Povyšují se, jsou arogantní a agresivní. Tak havířovští rodičové hodnotí spolužáky svých dětí, kteří pocházejí z rodin žadatelů o azyl.

31.1.2017

„Alzheimer" a stařecká demence útočí, o potřebné se ale mnohdy nemá kdo starat

Okolo dvaceti obyvatel orlovského domova pro seniory Vesna dnes kvůli pokročilé stařecké demenci potřebuje speciální péči. Takové oddělení zde ale schází a pro zaměstnance to znamená nemalé komplikace.

31.1.2017

OBRAZEM: Nová lávka musí odolat i velké vodě

VIDEO/ Na řece Lučině v Havířově pokračuje stavba nové lávky pro pěší a cyklisty. Tu původní město odstranilo, protože jí řeka poškodila pilíře.

31.1.2017

Kraj uvolnil další peníze na výměnu starých kotlů

Uvažujete o výměně svého starého kotle na pevná paliva za nový kotel na biomasu či byste chtěli do domu pořídit tepelné čerpadlo? Pak nyní máte možnost až 80 procent z pořizovací ceny získat formou dotace od kraje, který na tyto účely uvolnil 55 milionů korun.

31.1.2017

VIDEO: Miss Reneta už má kompletní sestavu dívek

Havířov - Dvanáctka finalistek letošního ročníku mezinárodní soutěže středoškolaček Miss Reneta je kompletní a společně se dvěma náhradnicemi už se dívky zúčastnily prvního soustředění před slavnostním večerem.

30.1.2017

Sebeobraně se učí ženy, ale strážníci chtějí přizvat i seniory

Karvinsko - Sebeobrana je v kurzu. Umět se ubránit útočníkovi se chtějí naučit nejen ženy, podobné kurzy absolvují i úředníci. A brzy k nim někde přibudou i senioři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies