VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

5.8.2017

Památník Petra Bezruče prošel očistou

Památník byl odhalen přesně před 70 lety, v den výročí básníkových 80. narozenin.

4.8.2017

Rekonstrukce uzavře frekventované křižovatky

Řidiči, chodci, ale i cestující hromadných dopravních prostředků se musí od pondělí 7. srpna obrnit při cestě do centra Českého Těšína trpělivostí.

4.8.2017

Lidé si připomenou památku vyvražděných obyvatel

Před Památníkem životické tragédie v Životicích se bude v sobotu 5. srpna konat tradiční pietní shromáždění s kladením věnců a kytic.

4.8.2017

Městská realitka se vyjádřila k nařčením. Policie dostala další oznámení

Opakované manipulace s výběrovým řízením, pletichy či porušování zákoníku práce. Podaří se policii prokázat podezření odborářů Městské realitní agentury Havířov? Zástupci městské firmy tvrdí, že je vše v pořádku a odborář cíleně lže.  

4.8.2017

K obnově kostelíka se chce připojit i Český Těšín

O tom, jakou formou by město nebo občané mohli podpořit obnovu zničeného dřevěného kostelíka v Třinci-Gutech, jednalo se zástupci ostravsko-opavského biskupství i vedení českotěšínské radnice.  

4.8.2017

Lidem z Českého Těšína vadí prach z vagonů polského přepravce uhlí

Mračna černého prachu trousí na své cestě napříč regionem vagony polské firmy PKP Cargo S. A., která po železnici převáží uhlí. Nákladní soupravy dopravce přitom regionem projíždějí i několikrát denně a podle odhadů vypustí jen během jediné cesty do ovzduší i půl tuny prachu.

3.8.2017

OBRAZEM: Do zvlažování vyprahlého města se zapojili i hasiči

VIDEO/ Ke všeobecné radosti dětí i dospělých se do zvlažování náměstí v centru Havířova, na POdlesí a Šumbarku zapojili i dobrovolní hasiči.   

3.8.2017

OBRAZEM: Natáčení filmu o havířské dřině a důlní tragédii je tvrdá práce

Filmové hvězdy se chovají poměrně příjemné, komparzisté tvoří jednu velkou a přátelskou partu a zároveň uznávají, že natáčení filmu je pořádná dřina. V regionu se v těchto dnech točí nový český dvoudílný film České televize Dukla 1961 o důlním neštěstí na havířovské černouhelné šachtě. 

3.8.2017

Rekonstrukce vrátí centru města zašlý lesk

Pod dozorem památkářů se v Českém Těšíně pustili do rekonstrukce architektonicky zajímavých a především vzácných oken a výkladů tamních historických budov.

3.8.2017

Děti z petrovické školky řádí na kolotoči

Petrovice – Nový kolotoč a prolézací tunel mají na sice miniaturním, ale přesto svém dětském hřišti k dispozici školáci a předškoláci z Petrovic.

3.8.2017

Stavby pro občany kontra občané

Rok 2019 nebo 2020. Možná. Takové jsou současné předpoklady pro zahájení stavby několik let plánovaného dopravního obchvatu Karviné. Záleží ale na mnoha okolnostech.  

2.8.2017

Učitel informatiky provozuje falešné stránky archeoparku, za stažení chce peníze

Máte firmu, restauraci či jiný podnik. Na internetu se najednou objeví stránky, které se tváří, jako by patřily vašemu podnikání. Dobré jméno mu ale rozhodně nedělají. Jde o falešný web, který kvůli nepřesným údajům a dalším věcem naopak škodí a lže. Ano, i tohle se ve světě internetu stává. Momentálně se s tím potýká Archeopark v Chotěbuzi.

2.8.2017

Některé havířovské fontány vyschly

Kašna Chlapec s rybou za KD Radost a pramínek na Severce. To jsou jediné vodní prvky, které jsou v těchto tropických dnech v Havířově v provozu. Ostatní vyschly. 

2.8.2017

Knihovně každou středu vládnou deskové hry

Drobné kousky jsou roztahané po stole. Děti se hašteří, kdo složí puzzle nejrychleji. Začaly Deskohrátky v Regionální knihovně v Karviné.

2.8.2017

Nájemníci opouštějí další zničený dům

Už nejen v okolí gymnázia, ale i ve Fučíkově ulici v Karviné zničili bývalí nájemníci dům natolik, že je v dezolátním stavu. Několik vchodů je zcela prázdných a vystěhovávají se poslední obyvatelé. Půjdou opět do městského, ale do lepších bytů jen o pár stovek metrů dál.

1.8.2017

Vzduch v rozpáleném městě svlažuje kropící vůz

Osvěžující vodní clonou se snaží kropící vůz projíždějící Havířovem zpříjemnit lidem dýchání ve vysokých teplotách. 

1.8.2017

OBRAZEM: Děti si užívají tábor ve Pstruží

Odhalováním záludných soutěžních úkolů se musí prokousávat děti, které tráví prázdniny na letním táboře ve Pstruží.

1.8.2017

Svatební pár Karvinského a Havířovského deníku: Hlasujte ve 13. kole

Soutěžní svatební páry, které zaslaly redakci Deníku fotografie, mohou vyhrát zajímavé ceny.

1.8.2017

Vosy mají své agresivní období, nebezpečné je bodnutí do jazyka

I zdravého člověka, který netrpí žádnou alergií, muže vosí jed ohrozit na životě. Stačí přehlédnout vosu tonoucí v nápoji.

31.7.2017

Statici hlídají sportovní halu. Zvedá se pod ní podloží

Nestabilní podloží pod sportovní halou poškozuje podlahy a stěny. Podle statiků ale nehrozí žádné vážnější poškození stavby, natož tak statiky.

31.7.2017

Anenská pouť přilákala hlavně starousedlíky

Ani tropické teploty neodradily desítky lidí od účasti na tradiční Anenské pouti, která se konala v neděli v Karviné. 

31.7.2017

Dukla 1961: Filmaři točí o tragédii v podzemí havířovské šachty

Rudá hvězda se o víkendu opět objevila na těžní věži jedné z šachet. Naštěstí však jen pro filmaře, kteří zde chystali film o nejtragičtějším poválečném důlním neštěstí v tuzemsku.

31.7.2017

Výběh pro psíky opět opraven

Nejvyužívanější plocha pro čtyřnohé obyvatele Bohumína je nyní kvalitnější.

30.7.2017

Mohou být zneužity osobní údaje nájemníků?

Bývalý jednatel Městské realitní agentury (MRA) měl umožnit přístup cizí firmy k citlivým osobním údajům zaměstnanců a nájemníků. Případ vyšetřuje Úřad pro ochranu osobních údajů.

30.7.2017

Porodnice zažívají nový babyboom

Karvinsko – Budoucím maminkám se porodnice na Karvinsku zamlouvají. Tak to alespoň vyplývá ze statistik karvinské a havířovské krajské nemocnice, kde jen během prvních šesti měsíců letošního roku přišlo na svět 762 dětí.

29.7.2017

Soutěž, kde rozhodují nervy ze železa, štěstí a mnohdy až poslední holub

Bohumín – Nervy ze železa, hlava čistá jako křišťál, postřeh kočkovité šelmy a taky hodně štěstí. Pokud chcete uspět ve střelecké soutěži - kde v jedné z disciplín vylétnou dokonce dva asfaltoví holubi najednou a vy je musíte trefit – neobejdete se bez výše psaných ingrediencí. Jak ale známo, štěstí přeje připraveným, takže je potřeba nezanedbat ani trénink.

28.7.2017

Úsměvy krásných dam, krása starých aut. Přijela Beskyd Rallye Turzovka

VIDEO/ Ze Spojených států do Kanady a pak do Bratislavy. Taková byla cesta tmavohnědého krasavce, vozu Buick Riviera, model 1973, se kterým v pátek jeho majitel Leopold Šona dorazil do Karviné jako jeden z účastníků již 20. ročníku Beskyd Rallye Turzovka.

28.7.2017

Orlová dostane nové nádraží. Dělníci už začali s bouráním

Větší bezpečnost, lepší informovanost a především komfortnější cestování. To by měl podle zástupců společnosti 3ČSAD přinést modernizovaný autobusový terminál za zhruba 25 a půl milionu korun, který vzniká v Orlové.

27.7.2017

Léčba čtvrti, kde prý už kradou i malé děti

Krádeže v obchodech, agresivní chování vůči personálu i obsluze místních restaurací, noční hluk, nekontrolované vbíhání dětí na hlavní silnici, opilci i lidé na drogách. V orlovské části Poruba to často „žije“.

27.7.2017

Šéf odborů městské realitky: Kamarádšofty, šikana a porušování zákonů

Situace v Městské realitní agentuře Havířov graduje. Šéf odborů napsal otevřený dopis vedení města a podal trestní oznámení, aby policie prověřila podezření na korupci při zadávání zakázek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení