VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

30.1.2017

Vicepremiér Pavel Bělobrádek jednal v Havířově

Mimo jiné také o možnostech využití prostředků určených na podporu vědy, výzkumu a inovací jedna minulý týden vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se zástupci havířovské radnice.

30.1.2017

Orlová využije miliony z přebytku na investice

Rok milionových investic čeká zřejmě letos Orlovou. O tom, jak město využije 40 milionů korun z přebytku rozpočtu, rozhodnou zastupitelé v dubnu.

29.1.2017

OBRAZEM: Lidé se bavili na Polském plese

VIDEO/ Předtančením v podobě tradiční polonézy zahájil folklorní soubor Bystrzyca 5. Polský ples, který se konal v pátek v karvinském Obecním domě Družba. Postupně se přidala většina účastníků, kteří v průvodu v párech procházeli sálem a slavnostně tak roztančili letošní ples, pořádaný karvinskými organizace PZKO z Ráje a Fryštátu.

29.1.2017

Školákem „nanečisto"

Jak to asi v takové škole vypadá a co se tam dělá? Odpověď přímo praktickou nabídli rodičům a předškolákům v průběhu týdne hned na dvou bohumínských základních školách.

28.1.2017

OBRAZEM: V Těrlicku se lidé bavili na zamrzlé přehradě

VIDEO: Ledový kolotoč, kluziště, jízdy na čtyřkolkách, zumba i diskotéka. Tak to v sobotu vypadalo na zamrzlé Těrlické přehradě pod restaurací Hájenka. 

28.1.2017

Příhraničí spojí další cyklotrasa

Výlety na kolech mezi Karvinou, Petrovicemi a Godówem na polské straně budou zase bezpečnější a snadnější pro orientaci.

27.1.2017

Učitel chrlil vyhrůžky a nadávky

Nadávky do debilů, vyhrůžky žalobami i nařčení z nezákonných postupů. Učiteli havířovské základní školy ruply nervy při obhajobě lesní školky.

27.1.2017

OBRAZEM: Švédsko vítězem Mezigenerační olympiády

Domov seniorů, středisko Helios v Havířově a hokejový klub AZ Havířov ve čtvrtek odpoledne uspořádaly IV. ročník Mezigenerační olympiády.

27.1.2017

Policie nabízí školám novou hru, která děti učí nejen bezpečnému chování

Karvinsko – Škola hrou. To je heslo, kterým se nyní řídí i policie, která nyní jednu z her pro děti přímo nabízí.

27.1.2017

Na přehradě udělají ledový kolotoč a bude veselo

Zajímavou akci připravují na sobotní odpoledne v Těrlicku. V zamrzlé ploše přehradní nádrže chtějí vyřezat velkou kru a po vzoru finských přátel z ní udělat kolotoč poháněný lodním motorem.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Dětem v lesní školce jde o zdraví

O zdraví, ale doslova i o život jde malým dětem, které rodiče svěřují spolku žen provozujících v jurtě Lesní školku U Lišky Pampelišky.

27.1.2017

Lidé si vyšlapali, magistrát jim postaví

Mnozí obyvatelé Karviné si ho doslova vyšlapali. Nový chodník za milion a půl, který v těchto dnech začal vznikat na travnaté ploše mezi Kauflandem a částí sídliště Hranice.

26.1.2017

Zastupitelé zrušili bezpečnostní kontrolu před zasedáním

Havířov - Zastupitelé ani občané už nebudou muset před vstupem na zasedání procházet bezpečnostním rámem ani ukazovat obsah tašek a kufříků ochrance.

26.1.2017

Sociální demokraté si zopakují okresní konferenci

Kvůli stížnosti člena ostravské organizace ČSSD si sociální demokraté z Karvinska zopakují okresní konferenci.

25.1.2017

Rychlost aut na Národní třídě už brzy pohlídá nový radar

Už jen několik týdnů schází do instalování úsekového radaru na Národní třídě v centru Havířova.

25.1.2017

Karviná má velké srdce a pomáhá v nouzi

Velké srdce a snaha pomoci potřebným. To od pátku dokazují lidé z Karviné a okolí.

24.1.2017

Nová fabrika v Havířově shání lidi

Havířov - Přestože zahraniční společnost postavila velkou výrobní halu a nabízí až tři stovky pracovních míst, potýká se s nezájmem, a volné pozice proto pravděpodobně obsadí zahraničními dělníky.

AKTUALIZOVÁNO
24.1.2017

Uprchlíci z Iráku pracují a užívají života

Zástupci Slezské diakonie zhodnotili roční projekt podpory několika uprchlických rodin z řad iráckých křesťanů, které loni našly nový domov v Českém Těšíně. A výsledek?

24.1.2017

Nehloupneme! Moudrost z knih lidi stále zajímá

Karvinsko - Česko čte nejen dětem a zájem o knihy se opět zvyšuje. Alespoň podle statistik knihoven, kterým loni zase přibyli noví čtenáři, a zvedá se i zájem o další akce, které knihovny pořádají. Například Regionální knihovna Karviná hlásí za rok 2016 nárůst počtu desítek registrovaných návštěvníků.

24.1.2017

Noviny pomohly zachránit vzácné knihy poničené vodou

Knihovnice Muzea Těšínska Helena Macurová má v těchto dnech nelehký a odpovědný úkol. Zachraňuje a vysušuje desítky starých vzácných knih a tiskovin, které poničila voda při nedávné nehodě v jedné z muzejních budov. Práce vyžaduje tu největší možnou trpělivost a jemnost.

23.1.2017

Lidé v obci hlásí úředníkům různé závady pomocí internetu

Petrovice - Upozornění na zlomené stromy v korytě Petrůvky, počmáranou zeď v místním tunelu, nebo návrh na umístění zrcadla na méně přehledné křižovatce. Takto zatím využívají obyvatelé Petrovic novou internetovou aplikaci hlášení závad, kterou pro ně zprovoznil obecní úřad.

23.1.2017

Socialisté navrhují znárodnit OKD

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) navrhne, aby státní podnik Diamo odkoupil za jednu korunu černouhelnou společnost OKD, která je v úpadku. Ministerstvo průmyslu (MPO) příslušný materiál v nejbližší době předloží do připomínkového řízení. Ministr to řekl na dnešním briefingu k situaci v OKD.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2017

Zastupitelé jednali opět i o uprchlících

Ve velkém sále KD Radost se v pondělí odpoledne ke svému společnému jednání sešli zastupitelé města Havířova. 

22.1.2017

Bezpečnostní dobrovolníky obce nechtějí

Karvinsko - Nejen asistovat u přechodů pro chodce, ale také hlásit nezákonné chování, šířit prevenci nebo dohlížet při sportovních a kulturních akcích na pořádek. Tak by podle ministerstva vnitra mohl obcím a městům vypomáhat tzv. bezpečnostní dobrovolník, na jehož vybavení mohou do 30. ledna získat města už třetím rokem peníze.

22.1.2017

Učni trénují opravy na novém automobilu

Na nové učební pomůcce se mohou zdokonalovat budoucí automechanici ze Střední školy a Základní školy ve Školní ulici v Havířově-Šumbarku.

21.1.2017

Za lepší obědy. Rodiče pro děti nechtějí vnitřnosti ani pizzu

Havířov - Děti vědí, jaká jídla by jim ve školních jídelnách chutnala, kuchyně jim je však s ohledem na předpisy o zdravé výživě vařit nemohou, nebo aspoň ne tak často.

20.1.2017

Město poděkovalo dárcům krve

Za svou darovanou krev se občané Havířova dočkali odměny v podobě roční síťové jízdenky v MHD a dárkového poukazu v hodnotě 1000 korun, který mohou čerpat v městských sportovních nebo sociálních zařízeních.

20.1.2017

Drogy nejsou dětem cizí. Protidrogový vlak přijede znovu

S tažením proti drogám je zapotřebí začínat u mladších dětí. K takovému závěru dospěli organizátoři jízdy protidrogového vlaku a zástupci havířovské radnice.

20.1.2017

Rychvald investuje přes 36 milionů

Rychvald - Vybudování nového chodníku v Michálkovické ulici, technické zhodnocení kotelen nebo majetkoprávní vypořádání pozemků pod místními komunikacemi.

19.1.2017

V bývalé škole budou bydlet lázeňští hosté

Karviná – V 80. letech vznikla jako základní škola Žižkova, od roku 2010 ji několik let využívala místní vysoká škola. V budoucnu budou budovu využívat Lázně Darkov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies