VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

19.1.2017

Rekordní návštěvnost v karvinském kině Centrum

Největší karvinské kino loni navštívilo na filmových představeních 39 996 lidí, což je nejvíce v novodobé historii.

19.1.2017

Havířov chce pokračovat v budování kanalizace

Havířov - Novou splaškovou kanalizaci hodlá město vybudovat v lokalitě u restaurace U Šimaly v Prostřední Suché.

18.1.2017

Havířovští letos opraví dvě základní školy

Havířov - Komplexní opravou a zateplením by letos měla projít ZŠ Na Nábřeží a pokud budou zastupitelé souhlasit, tak i ZŠ Gen. Svobody.

18.1.2017

Město pozve inspektora, který lidem poradí, jak na reklamace

Karviná – Rozpadnou se vám boty a prodejce nechce uznat reklamaci, naletíte prodejcům tzv. levných energií a nevíte si rady. Jednou z cest je obrátit se na Českou obchodní inspekci (ČOI).

18.1.2017

Dvě výstavní vily jsou na seznamu chráněných památek

Český Těšín má další dvě stavby zapsané na seznam kulturních památek, tedy státem chráněných objektů. Jsou jimi dvě vily, v nichž obou je shodou okolností mateřská škola. Město je na seznam kulturních památek prosadilo z vlastní vůle přes dřívější nesouhlasné stanovisko kraje.

18.1.2017

Horníci připomínají historii těžby uhlí na Ostravsku

Stálá expozice o historii hornictví v Havířově a na Karvinsku, instalovaná ve výstavní síni havířovské knihovny ve Společenském domě, je nyní doplněna o panely s tématikou Uhlí na Ostravsku, kterou dočasně propůjčili a v pondělí slavnostně zahájili členové Klubu přátel hornického muzea v Ostravě.

18.1.2017

ČSSD: krajský výkonný výbor zrušil usnesení okresní konference v Karviné

Nejen Ostrava, ale i Karviná! Krajský výkonný výbor ČSSD v úterý v podvečer rozhodl, že listopadové konference v těchto okresech jsou neplatné. A musí se tak opakovat.

18.1.2017

Ptačí chřipka? Pozor na divoké ptáky!

Osm mrtvých ptáků, všichni s negativními testy. Takové jsou ke včerejšku výsledky prevence v regionu okolo ptačí chřipky. Skvělé na tom je, že se Státní veterinární správou (SVS), která tento problém řeší, spolupracují i drobní chovatelé.

17.1.2017

Podchod pod nádražím je opět zcela průchozí

Střední část podchodu pod nádražím v Českém Těšíně, která byla od minulého pondělí kvůli zledovatělému povrchu uzavřena pro veřejnost, je ode dneška opět v provozu.

17.1.2017

Za teplo zaplatí Orlované méně

Orlovské domácnosti, ale i firmy zaplatí méně za teplo. V letošním roce snižuje dodavatel společnost SMO cenu tepla o 30 korun za 1 GJ, což představuje téměř pětiprocentní pokles ceny tepla. V roce 2018 cena tepla dále poklesne pod úroveň roku 2016, a to celkově asi o 7 procent.

15.1.2017

OBRAZEM: Vojenští nadšenci pozvali lidi na zimní prohlídku bunkrů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ V jakých podmínkách fungovali vojáci sloužící v menších bunkrech na česko-polské hranici, se mohli v neděli přesvědčit fanoušci vojenské historie, kteří využili možnosti prohlédnout si tři objekty lehkého opevnění, o které se na území Chotěbuze starají členové Klubu vojenské historie Chotěbuz.

15.1.2017

Lidé žijí v obavách z autobusů na plyn

Pondělní požáry hned dvou autobusů poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) nedají spát cestujícím v Českém Těšíně. Lidé se bojí o svou bezpečnost při cestování tímto typem autobusu.

14.1.2017

Vodáci za bezpečnější řeku

Vodáctví a sjíždění nejen řek Olše a Odry. Stále populárnější rekreační sport, který ovšem neprovozují jen lidé sdružení v místních vodáckých spolcích.

14.1.2017

Ve městě probíhá politické přeobsazování postů

Městská organizace Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov (SSRZ) má nového ředitele.

14.1.2017

Havířovští senioři už se nemusejí trmácet autobusem

Šestkrát do měsíce mohou lidé starší 75 let cestovat po městě za 20 korun prostřednictvím dotované služby Senior doprava, kterou za přispění města zajišťuje spolek Českého červeného kříže.

13.1.2017

S pamlskovou vyhláškou bojují i ředitelé víceletých gymnázií

Karvinsko – České děti nejedí zdravě a tloustnou. Tento statisticky prokázaný fakt byl důvodem k vydání tzv. pamlskové vyhlášky, která má ze škol vystrnadit nezdravé potraviny. I když samotná novela začala platit už v září, až do konce prosince měly školy možnost přizpůsobit tomuto nařízení nabídku bufetů a automatů.

13.1.2017

Bude dojíždění do Ostravy zase dražší?

Havířované pracující v Ostravě se děsí dalšího zdražení jízdného. Zástupci Ostravy vymýšlejí, jak to udělat, aby z prekérní situace vybruslili.

AKTUALIZOVÁNO
12.1.2017

Muzeum vyplavila voda, která poškodila vybavení i exempláře

Kdo ze zaměstnanců Muzea Těšínska má ruce a nohy, běžel ve čtvrtek hned po ránu do pobočky v Pražské ulici zachraňovat exponáty i sbírkové předměty.

11.1.2017

Kopie Turínského plátna už je na Zámku Fryštát

/FOTOGALERIE/ Už příští týden bude mít veřejnost možnost obdivovat kopii tzv. Turínského plátna, do něhož mělo být zabaleno Kristovo tělo po sejmutí z kříže. Posvátnou relikvii městu zapůjčili představitelé Broumovského kláštera, kde bylo v roce 1999 objeveno v dřevěné schránce pod štukovou vrstvou u stropu jedné z kaplí kostela.

11.1.2017

VIDEO: Po přehradě se prohánějí bruslaři i motorkáři

Těrlicko - Nejen na bruslích, ale také se saněmi, na motocyklech a čtyřkolkách. Velká plocha zamrzlé přehrady nabízí různé vyžití.

10.1.2017

Bruslaři využívají zamrzlé rybníky, přehrady i hřiště

VIDEO/ Hřiště s mantinely na víceúčelovém veřejném sportovišti u ZŠ Gen. Svobody a ZŠ Moravská v havířovské městské části Šumbark se opět změnilo v přírodní kluziště.

9.1.2017

Akce náměstí se chystala dlouhých deset let

Nová budova s komerčními prostory a byty, nový mobiliář, odpočinková místa, velké podzemní parkoviště. Tak bude vypadat snad již v roce 2018 současné centrum Orlové, tedy náměstí 28. října a jeho blízké okolí.

AKTUALIZOVÁNO
9.1.2017

Kvůli kluzišti musela být část podchodu uzavřena

Část podchodu pod vlakovým nádražím v Českém Těšíně je plná ledu. V pondělí odpoledne bylo rozhodnuto, že jeho část bude uzavřena.  

9.1.2017

Bohumín budoucnosti ovládnou roboti, létající auta i nové léky

Jaký bude Bohumín v roce 2256? To bylo jedno z témat literární soutěže, kterou pro bohumínské školáky vyhlásilo město spolu s organizací K3.

9.1.2017

Hlučné akce může město povolit jen vyhláškou

V Havířově začne platit nová vyhláška o nočním klidu a veřejném pořádku při pořádání veřejnosti přístupných akcích.

8.1.2017

Lůžek pro seniory s Alzheimerem přibude

Karviná - Nejen ve městě, ale v celém regionu do budoucna přibude lůžek pro lidi s Alzheimerovou chorobou či stařeckou demencí.

8.1.2017

Bobři zlikvidovali několik stromů podél řeky

Jak dobří jsou dřevorubci, opět dokázali bobři na stromech podél řeky Olše ve Věřňovicích. Přímo na Nový rok si tam kolemjdoucí všimli okousaných stromů. Okousaných je asi deset stromů, některé tak, že zřejmě budou muset být skáceny.

7.1.2017

Vodákům nevadily ani ledové kry a opět sjeli řeku

Jedna posádka sice cestou skončila ve vodě, její část ale pokračovala dál. Stejně jako ostatní tak zdárně dokončila další ročník Novoročního sjezdu řeky Olše. Akci pořádá vodácký spolek Posejdon ve Věřňovicích v Dolní Lutyni a její tradice sahá do roku 2008.

7.1.2017

Karvinské děti vyrazí na lyže

Školáci z Karviné opět vyjedou za čerstvým vzduchem do hor a zároveň budou mít příležitost se naučit lyžovat.

7.1.2017

České děti: Noe, Naomi, Džejn

Karvinsko - Kreativita rodičů při výběru jmen svých potomků nezná hranic. Svědčí o tom jména loni narozených dětí, která na svých stránkách přinášel i Karvinský a Havířovský deník v sobotních vydáních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies