VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

Vzduch je čistý, odvolána byla regulace i smogová situace

Zvýšené hodnoty polétavého prachu v ovzduší a nepříznivá předpověď počasí byla ve středu večer na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku důvodem k opětovnému vyhlášení regulace prašných průmyslových provozů. Odvolána byla v pátek ráno a odpoledne i smogová situace.

2.2.2017

Nové finty prodejců energií. Nenaleťte jim!

Karviná - Podomní prodejci energií mají novou fintu, jak vnucovat lidem své lživé smlouvy. Volají na telefonní čísla a představují se jako zástupci místního magistrátu, městského či obecního úřadu.

2.2.2017

Sněhovou nadílku v Havířově zvládli

Vydatné sněžení, kdy od středy do čtvrtečního rána napadlo zhruba 25 cm nového sněhu, se v Havířově vypořádali bez větších komplikací.

1.2.2017

Akce „nový" Kosmos začala

Karviná - Projekt už je hotový, včera zastupitelé schválili vypsání soutěže na projekt na přestavbu ubytovny Kosmos na malé byty.

1.2.2017

Sbírka i letos vynesla přes milion korun

Také letos se v ulicích Karvinska pohybovali tříkráloví koledníci, kterým se podařilo vybrat 1 245 257 korun. To je zhruba o 70 tisíc méně než loni. Přesto konečná částka místní Charity příjemně překvapila.

1.2.2017

Mariášníci si v Bohumíně zahrají o hrabátko

Fanoušci tradiční české karetní hry se potkají tuto sobotu v Bohumíně, kde startuje jednodenní mariášový turnaj O Bohumínské hrabátko.

1.2.2017

Fotbalový stadion má nové společenské zázemí

Fotbalisté z Městského fotbalového klubu Havířov a nejen oni mohou využívat zcela nové společenské zázemí.

1.2.2017

Lidé mají strach, že si uprchlíci začnou časem ve městě budovat komunity

Nadávají našim dětem jazykem, kterému nerozumí. Povyšují se, jsou arogantní a agresivní. Tak havířovští rodičové hodnotí spolužáky svých dětí, kteří pocházejí z rodin žadatelů o azyl.

31.1.2017

„Alzheimer" a stařecká demence útočí, o potřebné se ale mnohdy nemá kdo starat

Okolo dvaceti obyvatel orlovského domova pro seniory Vesna dnes kvůli pokročilé stařecké demenci potřebuje speciální péči. Takové oddělení zde ale schází a pro zaměstnance to znamená nemalé komplikace.

31.1.2017

OBRAZEM: Nová lávka musí odolat i velké vodě

VIDEO/ Na řece Lučině v Havířově pokračuje stavba nové lávky pro pěší a cyklisty. Tu původní město odstranilo, protože jí řeka poškodila pilíře.

31.1.2017

Kraj uvolnil další peníze na výměnu starých kotlů

Uvažujete o výměně svého starého kotle na pevná paliva za nový kotel na biomasu či byste chtěli do domu pořídit tepelné čerpadlo? Pak nyní máte možnost až 80 procent z pořizovací ceny získat formou dotace od kraje, který na tyto účely uvolnil 55 milionů korun.

31.1.2017

VIDEO: Miss Reneta už má kompletní sestavu dívek

Havířov - Dvanáctka finalistek letošního ročníku mezinárodní soutěže středoškolaček Miss Reneta je kompletní a společně se dvěma náhradnicemi už se dívky zúčastnily prvního soustředění před slavnostním večerem.

30.1.2017

Sebeobraně se učí ženy, ale strážníci chtějí přizvat i seniory

Karvinsko - Sebeobrana je v kurzu. Umět se ubránit útočníkovi se chtějí naučit nejen ženy, podobné kurzy absolvují i úředníci. A brzy k nim někde přibudou i senioři.

30.1.2017

Vicepremiér Pavel Bělobrádek jednal v Havířově

Mimo jiné také o možnostech využití prostředků určených na podporu vědy, výzkumu a inovací jedna minulý týden vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se zástupci havířovské radnice.

30.1.2017

Orlová využije miliony z přebytku na investice

Rok milionových investic čeká zřejmě letos Orlovou. O tom, jak město využije 40 milionů korun z přebytku rozpočtu, rozhodnou zastupitelé v dubnu.

29.1.2017

OBRAZEM: Lidé se bavili na Polském plese

VIDEO/ Předtančením v podobě tradiční polonézy zahájil folklorní soubor Bystrzyca 5. Polský ples, který se konal v pátek v karvinském Obecním domě Družba. Postupně se přidala většina účastníků, kteří v průvodu v párech procházeli sálem a slavnostně tak roztančili letošní ples, pořádaný karvinskými organizace PZKO z Ráje a Fryštátu.

29.1.2017

Školákem „nanečisto"

Jak to asi v takové škole vypadá a co se tam dělá? Odpověď přímo praktickou nabídli rodičům a předškolákům v průběhu týdne hned na dvou bohumínských základních školách.

28.1.2017

OBRAZEM: V Těrlicku se lidé bavili na zamrzlé přehradě

VIDEO: Ledový kolotoč, kluziště, jízdy na čtyřkolkách, zumba i diskotéka. Tak to v sobotu vypadalo na zamrzlé Těrlické přehradě pod restaurací Hájenka. 

28.1.2017

Příhraničí spojí další cyklotrasa

Výlety na kolech mezi Karvinou, Petrovicemi a Godówem na polské straně budou zase bezpečnější a snadnější pro orientaci.

27.1.2017

Učitel chrlil vyhrůžky a nadávky

Nadávky do debilů, vyhrůžky žalobami i nařčení z nezákonných postupů. Učiteli havířovské základní školy ruply nervy při obhajobě lesní školky.

27.1.2017

OBRAZEM: Švédsko vítězem Mezigenerační olympiády

Domov seniorů, středisko Helios v Havířově a hokejový klub AZ Havířov ve čtvrtek odpoledne uspořádaly IV. ročník Mezigenerační olympiády.

27.1.2017

Policie nabízí školám novou hru, která děti učí nejen bezpečnému chování

Karvinsko – Škola hrou. To je heslo, kterým se nyní řídí i policie, která nyní jednu z her pro děti přímo nabízí.

27.1.2017

Na přehradě udělají ledový kolotoč a bude veselo

Zajímavou akci připravují na sobotní odpoledne v Těrlicku. V zamrzlé ploše přehradní nádrže chtějí vyřezat velkou kru a po vzoru finských přátel z ní udělat kolotoč poháněný lodním motorem.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Dětem v lesní školce jde o zdraví

O zdraví, ale doslova i o život jde malým dětem, které rodiče svěřují spolku žen provozujících v jurtě Lesní školku U Lišky Pampelišky.

27.1.2017

Lidé si vyšlapali, magistrát jim postaví

Mnozí obyvatelé Karviné si ho doslova vyšlapali. Nový chodník za milion a půl, který v těchto dnech začal vznikat na travnaté ploše mezi Kauflandem a částí sídliště Hranice.

26.1.2017

Zastupitelé zrušili bezpečnostní kontrolu před zasedáním

Havířov - Zastupitelé ani občané už nebudou muset před vstupem na zasedání procházet bezpečnostním rámem ani ukazovat obsah tašek a kufříků ochrance.

26.1.2017

Sociální demokraté si zopakují okresní konferenci

Kvůli stížnosti člena ostravské organizace ČSSD si sociální demokraté z Karvinska zopakují okresní konferenci.

25.1.2017

Rychlost aut na Národní třídě už brzy pohlídá nový radar

Už jen několik týdnů schází do instalování úsekového radaru na Národní třídě v centru Havířova.

25.1.2017

Karviná má velké srdce a pomáhá v nouzi

Velké srdce a snaha pomoci potřebným. To od pátku dokazují lidé z Karviné a okolí.

24.1.2017

Nová fabrika v Havířově shání lidi

Havířov - Přestože zahraniční společnost postavila velkou výrobní halu a nabízí až tři stovky pracovních míst, potýká se s nezájmem, a volné pozice proto pravděpodobně obsadí zahraničními dělníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies