VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

6.1.2017

Zdravotníci mají vyšší výplaty, nemocnice budou krvácet

Karvinsko - O deset procent se od tohoto měsíce zvyšují platy zdravotnímu personálu krajských nemocnic, tedy v Karviné, Havířově a Orlové.

6.1.2017

Díky mrazům mohou děti bruslit i na venkovním kluzišti

Silný mráz a slibná meteorologická předpověď na nejbližší dny umožnila vytvoření venkovního kluziště na hřišti mezi ZŠ Gen. Svobody a ZŠ Moravská v Havířově-Šumbarku.

6.1.2017

Havířov vyhlásil nové obvody pro mateřské školy

S novými podmínkami pro přihlašování dětí do mateřských škol musejí od letošního roku počítat rodiče budoucích předškoláků v Havířově. 

5.1.2017

Lidé hlásí, kde z komína vychází tmavý kouř

Karvinsko - Zatím v jednotkách evidují městští úředníci podněty, jež jim přicházejí od lidí, kteří takto upozorňují na to, že někteří domkaři možná ve svých kotlech nespalují, co by neměli. Pokud se zjistí, že tomu tak skutečně je, mohou podle nového zákona dostat až padesátitisícovou pokutu.

5.1.2017

Dárci naplnili opuštěným kočkám virtuální misky

Bohumín - Ještě tři dny zbývají do ukončení vánoční sbírky na pomoc kočkám a kocourům v útulcích a depozitech.

5.1.2017

Náměstí se již ocitá za plotem, stavba začíná

Před orlovským městským úřadem nyní nezaparkuje ani jedno auto. Centrum města postupně obstupují ploty. A blíží se i další velké změny. Co se děje? Město včera stavební firmě předalo kompletně celé staveniště a začala roky kýžená stavba Humanizace centra Orlové.

4.1.2017

Některá města na Karvinsku budou svážet vánoční stromy od popelnic

Karvinsko – Během Vánoc nazdobené osvětlené září a voní, ovšem počátkem ledna se z nich stává kus dřeva s větvemi, kterého se je třeba zbavit. To je osud většiny živých vánočních stromečků.

4.1.2017

Havířovští by chtěli více dětí

Havířov - Gratulace od ředitele nemocnice, primátorky města i hejtmana kraje přijímala v úterý Monika Hruboňová. Její syn René je prvním miminkem letošního roku v ČR. 

3.1.2017

Petardy vesele bouchaly a psi hrůzou prchali

Karvinsko - Dva dny hledala svého křížence pudla žena, která sama málem zkolabovala, když jí při venčení bouchla pod nohama petarda.

3.1.2017

Zastupitelé si mohou vydělat více

Členové havířovského městského zastupitelstva si v letošním roce mohou na odměnách přijít na více peněz než loni.

3.1.2017

Město letos utratí dvě miliardy

Havířov - Podle schváleného rozpočtu bude město Havířov letos hospodařit s příjmy ve výši 1 722 735 000 korun, přičemž 948 699 000 korun budou tvořit příjmy z daní. Na straně výdajů předpokládá částku 1 937 625 000 korun.

2.1.2017

Hasiči zachránili srnce ze zamrzlého rybníka

Karviná – Kluzký led zamrzlé vodní nádrže zradil asi ročního srnečka, který uvízl na rybníku Sirotek v Karviné-Starém Městě. Po desáté hodině ranní mu první den v roce vyjeli na pomoc karvinští hasiči.

2.1.2017

Kvůli stržené lávce město zavádí dočasný autobusový spoj

Havířov - Vedení havířovské radnice v pondělí souhlasilo se zavedením mimořádné autobusové dopravy, která má lidem zmírnit dopady opravy lávky pro pěší přes řeku Lučinu.

1.1.2017

Nový rok vítali otužilci ve vlnách Kališova jezera

/FOTOGALERIE/ Vyměnit zimní oblečení za plavky, zatnout zuby a vběhnout do mrazivých vod Kališova jezera. Takto včera odpoledne oslavila příchod nového roku partička otužilců z regionu.

1.1.2017

VIDEO: Nový rok v Havířově přivítali tradičním popůlnočním ohňostrojem

Patnáct minut po půlnoci se nad Havířovem rozzářil čtvrthodinový novoroční ohňostroj, kterým město přivítalo rok 2017. 

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2017

Prvním miminkem roku 2017 je René z Havířova

Jedním z prvních miminek roku 2017 v České republice, ne-li vůbec prvním, je René z Havířova. 

31.12.2016

Ztratili jste poníka nebo invalidní vozík? Víme, kde jsou

Místnost, v níž se dají nalézt dávno ztracené věci, nad kterými zůstává někdy rozum stát. I tak by se dalo popsat oddělení ztrát a nálezů.

31.12.2016

Otužilci se na Nový rok vrhnou do vod Kališova jezera

V neděli po poledni si otužilci zopakují Novoroční šunychelský ponor. Do vod Kališova jezera se vrhnou počtvrté.

31.12.2016

Ochrnutému muži pomohli hasiči

Díky všímavé sousedce, která uslyšela jeho volání po pomoc, a následnému zákroku karvinských hasičů dopadlo vše na výbornou. Muž, ochrnutý na půl těla, zůstal po menší „havárii" ležet na zemi ve svém bytě.

31.12.2016

Alois Kornas: Správcové našeho rodu v kostele zřejmě skončí

/ROZHOVOR/ V albrechtické obecní kronice najdete v kolonce „Správce dřevěného kostela" už více než 100 let jedno a totéž příjmení: Kornas. Křestním jménem je ten současný Alois, a o kostel se stará už více než 25 let.

30.12.2016

Kontroloři přijdou. Možná už brzy

Už v lednu mohou úředníci zkontrolovat, čím v domě topíte.

30.12.2016

Lidé dluží městům miliony

Desítky milionů korun scházejí v kasách všech měst na Karvinsku. Chybějící částky se každoročně zvyšují. Ne, nejde o zlodějny. Jsou to peníze, které městům dluží jejich obyvatelé. Nejčastěji jsou to dluhy za odpady, nájmy či nezaplacené pokuty za přestupky.

30.12.2016

Svátek vylekaných psů

Každým rokem končí v období Silvestra v útulcích na Karvinsku desítky zaběhnutých vylekaných psů. Důvodem jsou nejen hlučné petardy a ohňostroje, ale i neopatrní majitelé, kteří pejsky neoznačí čipem nebo známkou.

29.12.2016

Nezdražíme! Města si příští rok vezmou z našich kapes tolik, co letos

Města na Karvinsku neplánují v roce 2017 zvyšovat žádné důležité poplatky. Stejnou částku jako letos tak lidé zaplatí za odpady, psíky i další podstatné věci.

29.12.2016

Odpůrci těžby chtějí žalovat OKD. Prý veřejnost lživě informuje o výkupech

Odpůrci těžby, členové spolku S. O. S. Karviná, zvažují, že podají na společnost OKD trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy. Důvodem má být informace managementu společnosti, že v karvinské lokalitě Staré Město, pod níž chce OKD v budoucnu těžit, zbývá vykoupit jen sedm nemovitostí.

29.12.2016

Kostel zdobí betlém z kukuřičného šustí

Netradiční betlém je k vidění ve starobohumínském kostele Narození Panny Marie. Desítky postaviček velkého betlému jsou vyrobeny z kukuřičného šustí. Základ betlému je pozůstalostí paní Ilony Kunetkové z Dětmarovic.

29.12.2016

Silvestrovský běh v Bohumíně má novou kategorii pro veřejnost

Tradiční Silvestrovský běh se letos v Bohumíně poběží už po osmnácté a přináší jednu novinku. Tou je „Běh pro rok 2017", kterého se na samý závěr mohou zúčastnit všichni a je zcela jedno, jestli poběží, anebo půjdou.

28.12.2016

Strážníci odchytili kozu, která pobíhala mezi auty

Na první svátek vánoční českotěšínští strážníci odchytávali kozu, která za tmy pobíhala po sídlišti Svibice a hrozila její kolize s autem.

28.12.2016

Pětadvacetiny havířovských mažoretek KALA

Pětadvacáté jubileum letos slaví mažoretky KALA. K významné události připravily v Galerii kina Centrum výstavu použitých dresů a získaných trofejí za uplynulé období.  

28.12.2016

Válečný památník opět září novotou

Další z památníků v karvinské části Doly je zrenovován. Odhalen byl v roce 1928 a jeho autory jsou Jaroslav Bem a Karel Eichler.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies