VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

28.12.2016

Asistenti prevence kriminality se osvědčili

Pomocníci městských policistů, takzvaní asistenti prevence kriminality, se osvědčili a budou v Bohumíně fungovat i příští rok. A to přesto, že měl být tento projekt pouze zkušební.

28.12.2016

Co nás čeká v roce 2017

Karviná příští rok vydá více než 80 milionů korun. Kromě další modernizace komunikací (Lázeňská a K. Sliwky) a chodníků a další městské infrastruktury by měla začít také rekonstrukce ubytovny Kosmos v Karviné-Hranicích.

27.12.2016

Regionálních vlakových spojů mezi Českem a Polskem přibylo

Dopravní společnosti České dráhy a polské Koleje Slezské rozšířily počet spojů mezi oběma státy.

27.12.2016

Investice 2017: nové náměstí, větší hřbitov i vylepšený podjezd

Některá města příští rok vydají na investice i 100 milionů korun. Orlová by konečně měla mít nové náměstí.

26.12.2016

Rybářům se nelíbí, že jim stavbaři ohrozili pstruhy

Stavbaři, kteří při stavbě cyklostezky a nové lávky v Havířově vjeli s těžkou technikou do koryta řeky Lučiny, rozhněvali místní rybáře. 

25.12.2016

Půlnoční bohoslužba pod širým nebem

Stalo se již hezkou havířovskou tradicí, že místní křesťanské církve na Štědrý den od 22 hodin pořádají na náměstí Republiky netradiční bohoslužbu pod širým nebem. I letošní se těšila velkému zájmu.

25.12.2016

Bavíme se navzájem: netradiční módní přehlídka zaujala

Karviná – Bavíme se navzájem. Takový podtitul mělo poslední letošní setkání lidí v regionální knihovně, kteří se zabývají komunitním plánováním. Jde o občany z nejrůznějších sociálních služeb na území města, kteří společně pracují na budoucnosti této oblasti.

25.12.2016

Vánoce prožijí uprostřed muslimské vesnice

Bez mámy je organizace, které se už roky stará nejen o sirotky v Mahangu v Tanzánii a pomáhá tamním školám.

24.12.2016

OBRAZEM: Vánoční oběd Armády spásy v Havířově

Ke svátečnímu stolu v Azylovém domě a noclehárně pro muže Armády spásy v Havířově zasedli na Štědrý den k svátečnímu obědu lidé, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, a hledají cestu k návratu do běžného života.

24.12.2016

Otužilci nevynechali koupání v Karvinském moři ani letos

Dvě desítky otužilců si zpestřily Štědrý den a odvážně se dopoledne vrhlo do vln Karvinského moře. Podpořit je ve větrném počasí a při venkovní teplotě okolo nuly přišla dobrá stovky lidí, kamarádů a známých.

24.12.2016

I během svátků můžete vyrazit na brusle či do bazénu

Karvinsko - Vánoční svátky nemusí být jen obdobím nicnedělání a přejídání se, ale dají se prožít i aktivně. Na Štědrý jsou sportoviště až na výjimky uzavřena, ale už na Boží hod si můžete jít zaplavat na krytý bazén v Bohumíně nebo v Karviné.

24.12.2016

Senioři pomáhali Ježíškovi s dárečky

Dárky nosí o Vánocích Ježíšek, to ví každé malé dítě. Ale možná by nemusel stihnout vše, řekli si senioři z havířovského GrandParku a rozhodli se Ježíškovi pomoci.

23.12.2016

Hasiči zachraňovali havrana zamotaného na stromě

S pomocí výsuvného automobilového žebříku se v pátek před polednem podařilo hasičům v Havířově-Podlesí zachránit havrana, který se ve větvích stromu zamotal do silonového vlasce. 

23.12.2016

Lidé by chtěli po radnici proplácet taxíky

O tom, jak je pro ně důležitý chodník a lávka přes řeku Lučinu, se přesvědčili lidé z Havířova, kteří si teď stěžují na postup radnice, která nechala lávku odstranit, aby ji nahradila novou.

23.12.2016

Havířovští senioři měli vánoční setkání s primátorkou

V restauraci KD Radost se ve čtvrtek sešli havířovští senioři se zástupci radnice. Z vedení města s nimi poseděla primátorka Jana Feberová. 

23.12.2016

Domácí cukrárna rozváží cukroví i na Štědrý den

Pošmourné počasí připomíná spíše listopad než blížící se Vánoce. Přesto to za dveřmi domácí cukrárny v Dětmarovicích voní vanilkou, kokosem, kořením a čerstvě uhněteným těstem.

22.12.2016

Havířov nemá spolupracovat na tajném uprchlickém programu

Co je pravdy na zvěstech o tajném stěhování nelegálních migrantů do bytů na Šumbarku se v úterý snažila přímo v bytech cizinců zjistit primátorka Havířova Jana Feberová.

22.12.2016

Ve vánočním městečku zpívali i školáci

Havířov - O hudební program letošního vánočního městečka se nestaraly jen známá umělecká jména, ale také místní školní pěvecké soubory.

22.12.2016

V opraveném podchodu je kluziště

Český Těšín - Přestože zástupci Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC), coby investora, společně s dodavatelem a zástupci města před pár dny slavnostně ukončili rekonstrukci českotěšínského vlakového nádraží za více než jednu a půl miliardy korun, cestující a lidé procházející podchodem pod nádražím nevěřícně kroutí hlavou.

21.12.2016

Město už ví, koho letos vyznamená

Zastupitelé města Havířova odsouhlasili seznam lidí pro ocenění za rok 2016.

21.12.2016

Ztracené věci najdou lidé i na webech měst

Karvinsko - Samotnou knihu ztrát a nálezů vede Český Těšín již více než 40 let. Město však nově seznam ztracených věcí neoznamuje jen na úřední desce, ale také na svých webových stránkách. Zařadilo se tak po bok dalších obcí Karvinska, které podobnou službu nabízejí už několik let.

21.12.2016

Prodejci pyrotechniky dělají už roky stále stejné chyby

Karvinsko - Zatím čtyři prohřešky zjistily v karvinském okrese kontroly policie a České obchodní inspekce (ČOI) zaměřené na prodej zábavní pyrotechniky. Tyto akce probíhají od poloviny prosince do konce roku, jedna z akcí se konala i včera.

AKTUALIZOVÁNO
20.12.2016

Lidé na Karvinsku zaznamenali záchvěv po důlním otřesu

Projev důlního otřesu zaznamenali v úterý večer lidé žijící na Karvinsku, zejména přímo v Karviné. 

20.12.2016

Problémové sídliště se možná brzy dočká velkých změn

Orlová - Okolo tři sta milionů korun má stát plánovaná regenerace přelidněného orlovského sídliště V. etapa. Celý projekt město rozdělilo do 10 etap na dobu deseti let. Příští rok by měly práce začít.

20.12.2016

OKD požádala vládu o státní pomoc na útlum Dolu Paskov

Karviná – Těžební společnost OKD žádá vládu o peníze na útlum.

20.12.2016

Lidé bez domova opět dostanou na Štědrý den horkou polévku

Lidé bez přístřeší dostanou jako už tradičně na Štědrý den v Českém Těšíně teplou hustou polévku a balíčky s ovocem a trvanlivou stravou.

AKTUALIZOVÁNO
19.12.2016

V čele Havířova stojí Jana Feberová, komunisti šli do opozice

V KD Radost se v pondělí 19. prosince opět přepisovala historie města. V průběhu zasedání zastupitelstva bylo odvoláno vedení města a zvoleno nové.

19.12.2016

Sokolky ze Záblatí se pilně připravují na sté výročí

Bohumín - Lucie noci upije. Tak zní podtitul skladby žen ze Sokola TJ Záblatí, které s ní vyjedou na XVI. všesokolský slet v roce 2018. Dámy sokolky už nicméně cvičí a první obrysy skladby představily na předvánočním setkání sokolek.

18.12.2016

Lidé nosili dárky psům v útulku

Veselé Vánoce čekají také psíky z karvinského útulku.

18.12.2016

Bezdomovci mohou chodit na polévku

Alespoň třikrát v týdnu si mohou havířovští bezdomovci dopřát polévku, kterou jim vaří ADRA.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies