VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

8.7.2017

Anketa Deníku: Měly by se podle vás některé reklamy zakázat?

"Reklama, která využívá ponížení žen formou sexismu a rasismu, do veřejného prostoru nepatří!" S takovým názorem vystoupila proti reklamní kampani pivovaru Bernard, která je k vidění také na Karvinsku a jinde v regionu, takzvaná Stínová rada pro reklamu.

8.7.2017

OBRAZEM: Horníci demonstrovali krásu svých tradic

/FOTOGALERIE/ Slavnostním pochodem centrem Karviné uctili v sobotu horníci své dávné tradice a kroje. Slavilo se zde 90 let Kroužku krojovaných horníků Barbora. 

8.7.2017

Bohumínská filmařka získala festivalový bronz

Třetím nejlepším filmem v kategorii hraných snímků se na Českém videosalonu 2017 stal příběh s názvem Emoce autorky Nikoly Liberdové z Bohumína.

7.7.2017

VIDEO: V Havířově si připomněli tragédii na Dole Dukla

/FOTOGALERIE/ Je tomu právě 56 let, kdy na Dole Dukla v Havířově-Dolní Suché, při důlním neštěstí 7. července 1961 zahynulo 108 horníků. Byla to největší tragédie v hornictví po druhé světové válce na území bývalého Československa.

7.7.2017

Wi-fi zdarma u nádraží a tržnice

Zcela bezplatně se nyní můžete v Bohumíně připojit na městskou wi-fi v oblasti tržnice, v prostoru přednádraží a vestibulu vlakového nádraží.

7.7.2017

Hasiči mají zkušené přítelkyně a tak vědí, jak se loví korela

Vyplašená a promočená deštěm posedávala ve větvích stromu jednoho z orlovských sídlišť korela, která ulítla svým majitelům.

7.7.2017

Stezkou za pokladem

Deset stanovišť, soutěžní úkoly a po jejich zvládnutí i zasloužená odměna. Tak vypadá nová interaktivní hra nazvaná Bohumínská stezka ze ekopokladem. Určená je nejen dětem, ale i jejich rodičům.

6.7.2017

Cyrilometodějská oslava v Českém Těšíně nabídla pestrý program

/FOTOGALERIE/ Rušno bylo ve středu odpoledne až do večerních hodin v Parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Konaly se oslavy slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje.

6.7.2017

OBRAZEM: Cyril a Metoděj v Archeoparku. Přišel i Ibrahim Ibn Jákob

/FOTOGALERIE/ Několik mužů stojí v řadě, v rukou drží kulaté štíty, tiše čekající na útok. Jejich nepřítel je houf nadšených dětí, v dáli povzbuzovaný rodiči.

6.7.2017

Výstava připomíná slavnou éru okruhu Havířov – Šenov

Závod automobilů na okruhu Havířov – Šenov měl premiéru ve dnech 12. a 13. května 1971. Byl zařazen do kalendáře mistrovství Československé socialistické republiky a pořádal ho Autosport-klub Svazarmu Dolu Prezident Gottwald (zaniklý Důl František v Horní Suché). Tím se začala psát historie tohoto populárního a velmi oblíbeného automobilového závodu na severu Moravy.

6.7.2017

Blíží se týden otužování sídlištního obyvatelstva. Nepoteče teplá voda

K prvnímu měsíci prázdnin patří pravidelná odstávka teplé vody v panelákových bytech, tedy mytí se ve studené vodě.

5.7.2017

V létě se lidé v Karviné nudit nebudou

Lidé, kteří zůstávají o prázdninách v Karviné nebo ji plánují navštívit, se mají na co těšit. Na všechny obyvatele i návštěvníky města čeká několik akcí na zámku, prohlídky kostelů nebo relax v lázních.

4.7.2017

Svatební pár Karvinského a Havířovského deníku: Hlasujte v 9. kole

Soutěžní svatební páry, které zaslaly redakci Deníku fotografie, mohou vyhrát zajímavé ceny.

4.7.2017

Havířov postaví třídírnu na odpad, Karviná spolupracuje

Není na co čekat. V duchu tohoto hesla rozhodli havířovští zastupitelé začít přípravy k stavbě vlastní třídírny odpadu. Po krachu projektu vybudování krajské centra, kde by se odpady spalovaly, ani jiné cesty není. Od roku 2024 totiž nebude možné ukládat na skládky nic, co lze ještě využít.

3.7.2017

Společně přilákáme nové lidi, věří politici

Jak přilákat na Karvinsko nové, zejména mladé lidi a rodiny s dětmi? Na levnější bydlení nebo příspěvky na dopravu a další výhody.

3.7.2017

Víkend v Těšíně patřil čajům z celého světa

Zámecký vrch v polském Těšíně hostil o víkendu už podeváté festival Svátek čaje. Zvaní byli všichni bez ohledu na věk, náboženské vyznání či světonázor. Na návštěvníky čekaly ochutnávky čajů, ale také nejrůznější workshopy, přednášky a koncerty.

2.7.2017

OBRAZEM: Náměstí v Českém Těšíně zaplnila dobová vojenská technika

Na náměstí ČSA v Českém Těšíně se v sobotu objevila historická vojenská technika. Stovky návštěvníků si prohlédly dobové vybavení armády, a také stejnokroje armádních příslušníků.

2.7.2017

Kde jen ti předškoláci jsou?

Karvinsko – Velké vrásky dělá ředitelům mateřských škol a úřadům novela školského zákona, podle které jsou děti, které do 31. srpna dosáhnou pěti let, povinné na podzim nastoupit do předškolního vzdělávání.

1.7.2017

Lajna zatím pobavila, ale nepřekvapila

ANKETA, VIDEO/ Nový seriál z hokejového prostředí, natáčený v Havířově, pobavil nejen diváky a i členy vedení města. Současně také všechny uvrhl do očekávání, jak se bude děj vyvíjet.

1.7.2017

Návštěvníci letního kina se filmu nedočkali, MKS zajistilo náhradní termín

Zklamáni museli v pátek večer odejít dospělí i děti, kteří přišli na film Já, padouch 3 do havířovského letního kina. Technikům se nepodařilo film spustit.

1.7.2017

Může dojít ke kolapsu interny, tvrdí ředitel Karvinské hornické nemocnice

Jako spojené nádoby. Absence lůžek interního oddělení Nemocnice v Karviné-Ráji, která stanici na léto zavírá kvůli nedostatku lékařů, už se projevil v druhé karvinské nemocnici.

1.7.2017

Škola skončila a přišlo loučení...

Konec června bývá ve školách časem loučení, při kterém někdy ukápne i slzička. Podobné to bylo ve středu na Základní škole Prameny Karviná, kde se vedle oslav konce školního roku jedna třída loučila se svým spolužákem.

30.6.2017

Krojovaní horníci oslaví v Karviné výročí

Karviná – Průvod krojovaných horníků projde městem v sobotu 8. července. Slavit se bude 90. výročí založení Kroužku krojovaných horníků Barbora a oslavence přijedou pozdravit hosté ze 27 spolků z Česka, Polska, Slovenska nebo Německa.

AKTUALIZOVÁNO
30.6.2017

Kahanec začal autogramiádou, o víkendu pozor na uzavírky

VIDEO/ Závodníci, kteří budou o víkendu na Těrlickém okruhu bojovat o trofej v podobě hornického kahance, se v pátek odpoledne přijeli představit fanouškům do centra Havířova na tradiční autogramiádu. 

30.6.2017

Za jedničky na bazén nebo do kina

Zajímavé odměny a na některých místech i vstupy zdarma mohou dnes na Karvinsku získat žáci a studenti se samými jedničkami.

30.6.2017

Dárky za vysvědčení? Podstatné je už samotné gesto ze strany rodičů

Karvinsko – Spolu s dnešním vysvědčením rodiče přemýšlejí, jak své potomky za jejich celoroční školní úsilí odměnit či co jim jako motivaci za dobré známky slíbit. A zatímco někteří slavnostní červnový den vyřeší pozváním do kina nebo na zmrzlinový pohár, jiní sáhnou do kapsy podstatně hlouběji.

30.6.2017

Léto v Archeoparku pro celou rodinu

Po celé letní prázdniny (denně vyjma pondělků) bude Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře cílem rodinných výletů. Ve vybraných dnech je pro návštěvníky připraven speciální tematický program.

30.6.2017

Kamiony stojí v zákazu, hluk obtěžuje obyvatelé okolních domů

Na porušování předpisů poukazují lidé bydlící na malém sídlišti zvaném Pokrok v Karviné-Ráji.

29.6.2017

Kráva skočila do bazénu, hasiči ji museli postavit lávku, aby vyšla ven

Orlová – Klasickou „pastí na mamuta" se stal zahradní bazén pro orlovskou krávu, která u něj přežvykovala trávu a nevšimla si, že stoupá na krycí fólii bazénové vany.

29.6.2017

Lékařská pohotovost zavře pacinetům dveře, naštěstí dočasně

Bez lékařské pohotovosti pro dospělé se budou muset obejít obyvatelé Karviné a okolí. Dobrá zpráva je, že jde o přechodné opatření.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení