VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

AKTUALIZOVÁNO
24.1.2017

Uprchlíci z Iráku pracují a užívají života

Zástupci Slezské diakonie zhodnotili roční projekt podpory několika uprchlických rodin z řad iráckých křesťanů, které loni našly nový domov v Českém Těšíně. A výsledek?

24.1.2017

Nehloupneme! Moudrost z knih lidi stále zajímá

Karvinsko - Česko čte nejen dětem a zájem o knihy se opět zvyšuje. Alespoň podle statistik knihoven, kterým loni zase přibyli noví čtenáři, a zvedá se i zájem o další akce, které knihovny pořádají. Například Regionální knihovna Karviná hlásí za rok 2016 nárůst počtu desítek registrovaných návštěvníků.

24.1.2017

Noviny pomohly zachránit vzácné knihy poničené vodou

Knihovnice Muzea Těšínska Helena Macurová má v těchto dnech nelehký a odpovědný úkol. Zachraňuje a vysušuje desítky starých vzácných knih a tiskovin, které poničila voda při nedávné nehodě v jedné z muzejních budov. Práce vyžaduje tu největší možnou trpělivost a jemnost.

23.1.2017

Lidé v obci hlásí úředníkům různé závady pomocí internetu

Petrovice - Upozornění na zlomené stromy v korytě Petrůvky, počmáranou zeď v místním tunelu, nebo návrh na umístění zrcadla na méně přehledné křižovatce. Takto zatím využívají obyvatelé Petrovic novou internetovou aplikaci hlášení závad, kterou pro ně zprovoznil obecní úřad.

23.1.2017

Socialisté navrhují znárodnit OKD

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) navrhne, aby státní podnik Diamo odkoupil za jednu korunu černouhelnou společnost OKD, která je v úpadku. Ministerstvo průmyslu (MPO) příslušný materiál v nejbližší době předloží do připomínkového řízení. Ministr to řekl na dnešním briefingu k situaci v OKD.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2017

Zastupitelé jednali opět i o uprchlících

Ve velkém sále KD Radost se v pondělí odpoledne ke svému společnému jednání sešli zastupitelé města Havířova. 

22.1.2017

Bezpečnostní dobrovolníky obce nechtějí

Karvinsko - Nejen asistovat u přechodů pro chodce, ale také hlásit nezákonné chování, šířit prevenci nebo dohlížet při sportovních a kulturních akcích na pořádek. Tak by podle ministerstva vnitra mohl obcím a městům vypomáhat tzv. bezpečnostní dobrovolník, na jehož vybavení mohou do 30. ledna získat města už třetím rokem peníze.

22.1.2017

Učni trénují opravy na novém automobilu

Na nové učební pomůcce se mohou zdokonalovat budoucí automechanici ze Střední školy a Základní školy ve Školní ulici v Havířově-Šumbarku.

21.1.2017

Za lepší obědy. Rodiče pro děti nechtějí vnitřnosti ani pizzu

Havířov - Děti vědí, jaká jídla by jim ve školních jídelnách chutnala, kuchyně jim je však s ohledem na předpisy o zdravé výživě vařit nemohou, nebo aspoň ne tak často.

20.1.2017

Město poděkovalo dárcům krve

Za svou darovanou krev se občané Havířova dočkali odměny v podobě roční síťové jízdenky v MHD a dárkového poukazu v hodnotě 1000 korun, který mohou čerpat v městských sportovních nebo sociálních zařízeních.

20.1.2017

Drogy nejsou dětem cizí. Protidrogový vlak přijede znovu

S tažením proti drogám je zapotřebí začínat u mladších dětí. K takovému závěru dospěli organizátoři jízdy protidrogového vlaku a zástupci havířovské radnice.

20.1.2017

Rychvald investuje přes 36 milionů

Rychvald - Vybudování nového chodníku v Michálkovické ulici, technické zhodnocení kotelen nebo majetkoprávní vypořádání pozemků pod místními komunikacemi.

19.1.2017

V bývalé škole budou bydlet lázeňští hosté

Karviná – V 80. letech vznikla jako základní škola Žižkova, od roku 2010 ji několik let využívala místní vysoká škola. V budoucnu budou budovu využívat Lázně Darkov.

19.1.2017

Rekordní návštěvnost v karvinském kině Centrum

Největší karvinské kino loni navštívilo na filmových představeních 39 996 lidí, což je nejvíce v novodobé historii.

19.1.2017

Havířov chce pokračovat v budování kanalizace

Havířov - Novou splaškovou kanalizaci hodlá město vybudovat v lokalitě u restaurace U Šimaly v Prostřední Suché.

18.1.2017

Havířovští letos opraví dvě základní školy

Havířov - Komplexní opravou a zateplením by letos měla projít ZŠ Na Nábřeží a pokud budou zastupitelé souhlasit, tak i ZŠ Gen. Svobody.

18.1.2017

Město pozve inspektora, který lidem poradí, jak na reklamace

Karviná – Rozpadnou se vám boty a prodejce nechce uznat reklamaci, naletíte prodejcům tzv. levných energií a nevíte si rady. Jednou z cest je obrátit se na Českou obchodní inspekci (ČOI).

18.1.2017

Dvě výstavní vily jsou na seznamu chráněných památek

Český Těšín má další dvě stavby zapsané na seznam kulturních památek, tedy státem chráněných objektů. Jsou jimi dvě vily, v nichž obou je shodou okolností mateřská škola. Město je na seznam kulturních památek prosadilo z vlastní vůle přes dřívější nesouhlasné stanovisko kraje.

18.1.2017

Horníci připomínají historii těžby uhlí na Ostravsku

Stálá expozice o historii hornictví v Havířově a na Karvinsku, instalovaná ve výstavní síni havířovské knihovny ve Společenském domě, je nyní doplněna o panely s tématikou Uhlí na Ostravsku, kterou dočasně propůjčili a v pondělí slavnostně zahájili členové Klubu přátel hornického muzea v Ostravě.

18.1.2017

ČSSD: krajský výkonný výbor zrušil usnesení okresní konference v Karviné

Nejen Ostrava, ale i Karviná! Krajský výkonný výbor ČSSD v úterý v podvečer rozhodl, že listopadové konference v těchto okresech jsou neplatné. A musí se tak opakovat.

18.1.2017

Ptačí chřipka? Pozor na divoké ptáky!

Osm mrtvých ptáků, všichni s negativními testy. Takové jsou ke včerejšku výsledky prevence v regionu okolo ptačí chřipky. Skvělé na tom je, že se Státní veterinární správou (SVS), která tento problém řeší, spolupracují i drobní chovatelé.

17.1.2017

Podchod pod nádražím je opět zcela průchozí

Střední část podchodu pod nádražím v Českém Těšíně, která byla od minulého pondělí kvůli zledovatělému povrchu uzavřena pro veřejnost, je ode dneška opět v provozu.

17.1.2017

Za teplo zaplatí Orlované méně

Orlovské domácnosti, ale i firmy zaplatí méně za teplo. V letošním roce snižuje dodavatel společnost SMO cenu tepla o 30 korun za 1 GJ, což představuje téměř pětiprocentní pokles ceny tepla. V roce 2018 cena tepla dále poklesne pod úroveň roku 2016, a to celkově asi o 7 procent.

15.1.2017

OBRAZEM: Vojenští nadšenci pozvali lidi na zimní prohlídku bunkrů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ V jakých podmínkách fungovali vojáci sloužící v menších bunkrech na česko-polské hranici, se mohli v neděli přesvědčit fanoušci vojenské historie, kteří využili možnosti prohlédnout si tři objekty lehkého opevnění, o které se na území Chotěbuze starají členové Klubu vojenské historie Chotěbuz.

15.1.2017

Lidé žijí v obavách z autobusů na plyn

Pondělní požáry hned dvou autobusů poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) nedají spát cestujícím v Českém Těšíně. Lidé se bojí o svou bezpečnost při cestování tímto typem autobusu.

14.1.2017

Vodáci za bezpečnější řeku

Vodáctví a sjíždění nejen řek Olše a Odry. Stále populárnější rekreační sport, který ovšem neprovozují jen lidé sdružení v místních vodáckých spolcích.

14.1.2017

Ve městě probíhá politické přeobsazování postů

Městská organizace Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov (SSRZ) má nového ředitele.

14.1.2017

Havířovští senioři už se nemusejí trmácet autobusem

Šestkrát do měsíce mohou lidé starší 75 let cestovat po městě za 20 korun prostřednictvím dotované služby Senior doprava, kterou za přispění města zajišťuje spolek Českého červeného kříže.

13.1.2017

S pamlskovou vyhláškou bojují i ředitelé víceletých gymnázií

Karvinsko – České děti nejedí zdravě a tloustnou. Tento statisticky prokázaný fakt byl důvodem k vydání tzv. pamlskové vyhlášky, která má ze škol vystrnadit nezdravé potraviny. I když samotná novela začala platit už v září, až do konce prosince měly školy možnost přizpůsobit tomuto nařízení nabídku bufetů a automatů.

13.1.2017

Bude dojíždění do Ostravy zase dražší?

Havířované pracující v Ostravě se děsí dalšího zdražení jízdného. Zástupci Ostravy vymýšlejí, jak to udělat, aby z prekérní situace vybruslili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies