VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Biskup požehnal opravenému kostelu svaté Anny v Havířově

Biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz navštívil v neděli odpoledne Havířov. Na slavnostní mši svaté požehnal novému vybavení kostela svaté Anny, který v posledních šesti měsících prošel důkladnou rekonstrukcí. 

14.1.2014
SDÍLEJ:

Slavnostní bohoslužba v kostele sv. Anny. Foto: Deník/Josef Pintér

Místní duchovní Marcel Krajzl poděkoval všem, kteří se podíleli na obnově chrámu.

Po závěrečné písni Narodil se Kristus Pán následovala prohlídka interiéru s novým vytápěním v lavicích, vnitřním přestavěním vznikly prostory pro farní kancelář i místnosti pro setkávání farníků mimo bohoslužby.

Změny jsou patrné také v presbytáři, kde kněz slouží mši svatou, a provedla se další vylepšení s cílem dosáhnout kvalitnějšího prožitku z bohoslužby či koncertu. Upravila se také boční loď. Modernizace přišla na více než šest milionů korun.

„V zimních měsících se tu přes týden budou konat bohoslužby, kde máme zajištěno vytápění. Zároveň je to místo pro rodiče s dětmi, kteří při nedělní mši díky skleněné stěně jsou plně v dění, a zároveň v kostele nejsou lidé rušeni," uvedl havířovský farář Marcel Krajzl.

Dodal, že už ale nezbyly peníze na fasádu staré části kostela a také na předsíň u vchodu. „Chtěli bychom zde vytvořit otevřený vstup pro občany města procházející kolem, kdy ve vestibulu by si mohli ve výklenku prohlédnout sochu svatého Jana Nepomuckého, nakouknout přes prosklené dveře do kostela a přečíst si něco o historii," řekl duchovní kostela svaté Anny Marcel Krajzl.

Autor: Josef Pintér

Místo události:
14.1.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení