VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti se učily, jak správně na psy

S nadmíru hodnými pejsky se v úterý seznámili havířovští předškoláci, kterým ale současně členky spolku Petilo vysvětlily, že jsou i psi, kteří by jim mohli ublížit.

3.11.2016
SDÍLEJ:

Předškoláci se seznamovali s pravidly chování ke zvířatům. Foto: Deník/Libor Běčák

Dopoledne v Mateřské škole Emila Holuba v havířovském Podlesí bylo zaměřené na základy bezpečného chování ke psům. „Navštěvujeme hlavně mateřské školy a třídy prvního stupně základních škol. Naše akce jsou zaměřené především na soužití člověka a psa. Děti seznamujeme s tím, jak se mají správně chovat ke zvířatům, co nemají dělat jak svým pejskům, tak cizím. Důraz klademe na to, jak se mají chovat ke psům, které neznají, když se s nimi seznamují. Vysvětlujeme také, jak se chovat, když už k nějakému útoku dojde," vysvětlila předsedkyně spolku Petilo Ilona Horáková.

Pro děti měly kynoložky řadu názorných ukázek a po seznámení si předškoláci mohli pejsky hladit, nebo přímo objímat a mazlit, jako při canisterapii.

„V naší školce máme celoroční projekt nazvaný Máme rádi zvířátka a tato akce je jeho součástí. Věřím, že akce s pejsky na děti zapůsobí a budou vědět, jak se k nim správně chovat," řekla ředitelka školky Yvetta Poláková.

Návštěvou psů ve školce byly děti nadšené. „Já jsem se dověděl, že když třeba půjdu na procházku a viděl bych pejska, tak se musím nejdříve zeptat, jestli si ho můžu pohladit. Protože jinak by mě mohl kousnout a musel bych do nemocnice," řekl jeden z předškoláků.

Autor: Libor Běčák

3.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V soutěži letos Anežka za video Podtlak ve sklenici získala už druhý tablet. Ten se rozhodla věnovat kamarádce a její pěstounské rodině.

Školačka zabodovala ve fyzikální soutěži. Výhru darovala pěstounské rodině

Jakub Gajdica

Letní kina zažívají renesanci, říká šéf karvinských kin Jakub Gajdica

Do poraden Modrého kříže míří více lidí, kteří chtějí zvládnout svou závislost

Lidem, kteří jsou závislí na alkoholu či jiných návykových látkách, již osm let pomáhá regionální nestátní nezisková organizace Modrý kříž. Cestu do jejich poraden, z nichž dvě jsou v okrese Karviná, nachází stále více lidí.

Senioři mají příjemné posezení a těší se na cvičení

Bude-li teplé a slunečné léto, mohou jej členové klubu seniorů Karviná-Hranice prožít na zahradě.

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Pokuta za rychlost může dovolenou pořádně prodražit

Nástrahy čekají například v opravovaných úsecích v Rakousku, kde jsou automatické radarové systémy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies