VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dukla je připravena přijmout první investory

V regionu dlouhodobě sužovaném nedostatkem pracovních míst je připravena další zóna, kde mohou začít působit noví investoři. Za hranicemi areálu bývalého Dolu Dukla v Havířově pokračují rekultivace území pro další aktivity.

4.1.2014
SDÍLEJ:

Vizualizace možné podoby průmyslové zóny Dukla.Foto: Vizualizace

Společný projekt Havířova a společnosti RPG dospěl ke konci přípr2007. Celá lokalita byla následně přeměněna na zónu, kde budou moci své aktivity rozvíjet investoři v lehkém až středně těžkém průmyslu.

„Projekt jsme realizovali společně s městem, které postupně převzalo největší aktivitu na dalším rozvoji. My samozřejmě máme zájem na vzniku nových pracovních míst a Duklu proto rovněž nabízíme potencionálním investorům. Nadále také pokračujeme v rekultivaci dalších ploch za areálem Dukly," řekl mluvčí RPG Petr Handl.

Příprava zóny si vyžádala více než 200 milionů korun.

Areál bývalé havířovské černouhelné šachty Dukla se změní v průmyslový park.

„Původní předpokládaný rozpočet činil zhruba 250 milionů korun. V soutěži na zhotovitele se cena snížila o přibližně 40 milionů. Dnes je příprava zóny téměř dokončena, dodělávají se některé drobné práce. Zcela hotovo bude v březnu," potvrdil ekonomický náměstek havířovského primátora Eduard Heczko.

Přestože zóna bude oficiálně dokončena až na jaře, investorům je už nabízena delší dobu.

„Byli jsme ji prezentovat na dvou mezinárodních veletrzích a prostřednictvím agentur ji nabízíme investorům, kteří mají zájem v Havířově provozovat spíše menší výrobny. Dukla je umístěna ve středu hustě obydlené aglomerace, má kapacitně dostačující silniční i železniční napojení. Jde nám především o počet nových pracovních míst. V návaznosti na počet zaměstnanců jsme připraveni zavádět k Dukle linky městské hromadné dopravy," vysvětlil hospodářský náměstek Petr Smrček.

Vedení havířovské radnice i společnosti RPG, která pozemky vlastní, věří, že Dukla se nestane pouze průmyslovou zónou, ale že v lokalitě vznikne i prostor pro společenské či sportovní aktivity.

Autor: Libor Běčák

Místo události:
4.1.2014
SDÍLEJ:
Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Ilustrační foto.

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Hledá se ztracená Etiopanka

Karviná – Po ztracené cizince pátrají od neděle místní policisté. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která je v Karviné na dovolené. 

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Na zimním stadionu v Havířově se v pondělí debatovalo o tom, zda kvůli flekům v ledové ploše přistoupit k dílčí opravě, celkovému rozpuštění nebo ponechání v současném stavu.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení