VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šok! Havířovský hokej přináší další překvapení

Havířov - Pro mnohé skončila čtvrteční valná hromada HC Havířov Panthers neočekávaným šokem. Občanské sdružení se totiž rozrostlo místo o čtyři hned o čtrnáct nových členů.

5.2.2010 20
SDÍLEJ:

Havířovští mládežníci stále na dotace čekají.Foto: Libor Pristáš

Havířov – V mnoha směrech připomíná současná situace pohádku O chytré Horákyni. Dohody politiků byly sice téměř dodrženy, ale vše je nakonec zcela jinak, než chtěli. To je asi nejstručnější vyjádření toho, co se v hokejovém klubu událo.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Valná hromada měla být podle všeho jen formalitou. Politici všech pěti politických stran, majících zastoupení v zastupitelstvu, se totiž koncem ledna dohodli, že uvolní dotaci mládeži až tehdy, když budou splněny jejich podmínky. Ty určovaly, že peníze poputují na konto hokejistů, až bude k dispozici zpráva revizní komise a do vrcholného orgánu klubu budou dovoleni Aleš Bambula, Martina Potočný, Jan Peterek a Jaroslav Mrowiec.

Tato čtveřice měla převzít vedení klubu a politici navíc deklarovali, že nikdo ze starého vedení nesmí zůstat na svých pozicích.

Jenže ve čtvrteční večer bylo do občanského sdružení nakonec k údivu mnohých dovoleno hned čtrnáct noviců. Politiky vybraný Martin Potočný mezi nimi navíc vůbec není. Občanské sdružení má nyní sedmnáct členů, když ze staré pětice okamžitě rezignovali jen Miroslav Polák a Jiří Bednář. Ivo Peštuka, Pavel Hinner a Jan Strmeň na svých pozicích zatím zůstávají. To jestli setrvají, nebo v brzké době také odstoupí, ukáže až čas. Paradoxem je, že řada zastupitelů přitom žila v přesvědčení, že bývalý prezident Jan Strmeň už v občanském sdružení nefiguruje.

To, že by mělo staré vedení odstoupit, není vlastně oficiálně nikde ani zmínka. Sice se o tom mezi zastupiteli nahlas mluvilo, ale nikdo to na papír jako podmínku nedal. Stejně tak je to s volením nových členů. Dohoda zněla, že musí být dovoleni čtyři navržení, a to je téměř splněno. Nikdo už ale nemluvil o tom, že by se nemohli dovolit další, takže se dohoda porušila jen tím, že z nominace navržených vypadl Potočný.

Poslední události každopádně situaci notně zamotali a na rozuzlení si musí veřejnost ještě chvíli počkat. Mnohé možná napoví další valná hromada, která by měla být svolána ještě v únoru. To, jestli už město uvolní dotaci mládežníkům, není v tuto chvíli jasné.

Autor: Libor Pristáš

5.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 20
SDÍLEJ:
Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení