VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na slavnosti přijede kompletní Lúčnica i přeobsazený Citron

ANKETA, VIDEO/ Zázemí letošních Havířovských slavností bude mít větší zázemí, než tomu bývalo v předešlých letech. Důvodem je početný folklorní soubor Lúčnica ze Slovenska.

2.9.2015
SDÍLEJ:

Příprava Havířovských slavností 2015. Foto: Deník/Libor Běčák

Areál a okolí Městské sportovní haly se už připravují na víkendové slavnosti. Kolotočáři postupně rozkládají a zprovozňují své atrakce, firmy staví pokladny a rozmisťují mobilní toalety, pisoáry a umývárny. Na vše přitom pečlivě dohlížejí pracovníci Městské kulturního střediska. (MKS)

„Přestože ne všude je takové sociální zázemí běžné a často by ho v takovém rozsahu považovali za nadstandardní, u nás se stalo standardem, který přispívá ke komfortu návštěvníků Havířovských slavností," řekla ředitelka MKS Yvona Dlábková.

K občerstvení budou sloužit stany přímo na hlavní travnaté ploše ragbyového hřiště a především stánky na vedlejší ploše. 

Příprava Havířovských slavností 2015.

Havířov se navíc může chlubit výborným ozvučením. „Podium a hudební aparatura patří mezi největší a nejlepší, jaké se při podobných městských akcích v zemi používají," vysvětlila Dlábková.

Organizační řešení slavností pro návštěvníky bude shodné s předešlými ročníky. Upraven však bude prostor zázemí pro vystupující hosty. „Vzhledem k početnému folklornímu souboru Lúčnice, který do Havířova přijede v plné sestavě, jsme vyhověli požadavku na zajištění parkování autobusů a zázemí pro členy souboru. To tak bude ve srovnání s předchozími ročníky slavností větší," uvedla ředitelka MKS.

Lidé chtějí šlágry

Mezi zajímavosti příprav letošního ročníku patří žádost o doplnění programu o interprety televizních šlágrů. Přímo na primátora Daniela Pawlase se obrátili zástupci starší generace, kteří se nemohli dosytosti nabažit svých oblíbenců při nedělních koncertech za KD Radost a požádali o jejich účinkování na slavnostech v příštím roce. 

Citron bude

Přes aktuální změny v sestavě ostravské kapely Citron o její vystoupení Havířovští nepřijdou. Kapelník Radim Pařízek v pondělí oficiálně oznámil, že po demisi tří členů - Františka Michalíka, Václava Vlasáka a Jaroslava Bartoně - bude Citron nyní hrát v pozměněné sestavě, kdy přizval Láďu Křížka. 

Nezbylo mi v té chvíli, než se pokusit nalézt nějaké dobré řešení, abych mohl dostát závazkům a Citron nezanikl. Po důkladném přemýšlení jsem oslovil a požádal o spolupráci Láďu Křížka. Ten totiž k Citronu historicky neodmyslitelně patří. Na spolupráci jsme se dohodli," napsal v obsáhlém vysvětlení situace na facebook Radim Pařízek.

"Prozatím nikdo z avizovaných účinkujících svou účast neodřekl. Skupina Citron by měla přijet i s Tanjou," řekla ve středu ředitelka MSK Dlábková.  

Hlasujte v anketě pod článkem, na kterého vystupujícího hosta se těšíte nejvíce

Modern Talking:

Guano Apes:

No Name:

Hammerfall:

Autor: Libor Běčák

Na kterého vystupujícího hosta se na Havířovských slavnostech těšíte nejvíce?

Public Relations

2 hlasy

Wohnout

15 hlasů

Mandrage

10 hlasů

Modern Talking

74 hlasů

Citron

19 hlasů

Guano Apes

33 hlasů

Lúčnica

14 hlasů

Michal Hrůza

7 hlasů

No Name

28 hlasů

Věra Špinarová a Petra Janů

18 hlasů

Arakain &Lucie Bílá

33 hlasů

Vojta Dyk a B Side Band

12 hlasů

Hammerfall

107 hlasů

Jan Čenský

8 hlasů

Hlasovalo: 380

Anketa byla ukončena

2.9.2015
SDÍLEJ:
ZŠ a MŠ Aloise Jiráska Dolní Lutyně 1.A

Představujeme prvňáky ZŠ a MŠ A. Jiráska a ZŠ K. Světlé

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
6

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Bohumínským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.

Smog, prach a únava? Města kupují do škol čističky vzduchu

Stále více měst a obcí pořizuje do škol a mateřinek tzv. pračky vzduchu. Ty mají bojovat proti smogu i únavě. Názory na jejich účinnost se však mezi lékaři různí.

Bohumínské kino opět promítá

Po dvouměsíční pauze vynucené opravou projektoru, začne v pátek opět promítat bohumínské kino.

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení