VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé u ulice se proměnili už podruhé

Projekt Proměny, jehož myšlenkou je umožnit lidem bez domova na chvíli zažít pocit, že mají práci a že pokud budou chtít, může se to stát realitou, je opět tady.

26.12.2013 1
SDÍLEJ:

Fotografické „proměny“ lidí bez domova, klientů domova Bethel, jsou fotografickým dílem Marka Kluse.Foto: Marek Klus

Do projektu, který už podruhé pořádá karvinské středisko Bethel patřící pod Slezskou diakonii, byli zapojeni uživatelé a uživatelky azylových domů v Karviné, Třinci a Frýdku-Místku, kteří si pro focení vybrali profesi svých snů.

Autor projektu, sociální pracovník Marek Klus, poté nafotil fotografie, které zachycují aktéry v civilu a v roli zaměstnanců. Možnost stát se na chvíli námořníkem, hokejistou nebo letuškou lidem bez domova zvedla sebevědomí a stala se neopakovatelným zážitkem. Také si i uvědomili, že mají šanci znovu pracovat a že zaměstnavatelé nejsou tak hrozní, jak si mysleli.

„Dalším cílem projektu je poukázat na to, že člověk má svou jedinečnou hodnotu nezávisle na tom, jak vypadá nebo co má na sobě. Chceme snižovat předsudky společnosti, která většinou tyto lidí hodnotí velmi negativně a znovu připomenout problematiku bezdomovectví, která je stále velmi aktuální, i když často opomíjená," uvedla vedoucí střediska Bethel v Karviné Michaela Wiselková.

Vedlejším cílem projektu pak je finančně podpořit činnost organizace Slezská diakonie. V rámci tohoto projektu se středisku podařilo oslovit několik firem a organizací, na jejichž pracovištích se focení uskutečnilo. Lidé bez přístřeší se tak mohli setkat jak se samotnými zaměstnanci, který konkrétní práci vykonávají, tak i s vedoucími pracovníky.

„Projekt se setkal s velkým zájmem ze strany veřejnosti, spolupracujících organizací a médií, proto bychom rádi v příštím roce navázali na další ročník, a to opět s myšlenkou podpořit naše uživatele při řešení jejich nelehké situace, do které se ne všichni dostali svou vlastní vinou," dodala Wiselková.

Více o tomto projektu najdete na webových stránkách www.promeny2014.cz.

Autor: Bibiána Balicka

26.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení