VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havířovská nemocnice usiluje o získání certifikátu

HAVÍŘOV - Vysokou profesionalitou se snaží o důvěru pacientů a stabilitu havířovská nemocnice. Tímto novým mottem se nemocnice řídí od 1. ledna 2007.

26.6.2007
SDÍLEJ:

Havířovská nemocniceFoto: DENÍK/Libor Běčák

V roce 2006 došlo k významnému kroku vedení nemocnice, které rozhodlo, že při své cestě za vyšší kvalitou a důvěrou pacienta, sloučí své síly se Spojenou akreditační komisí ČR (SAK). Výsledkem sjednoceného postupu, je snaha nemocnice získat Národní akreditaci SAK, což je účinný nástroj pro zavádění, rozvoj a kontrolu trvalého zvyšování kvality a bezpečného fungování nemocnic.

„K novým hodnotám nemocnice patří lidský a citlivý přístup ke klientům, respektování jejich přání a názorů, nespokojit se s průměrností, ale snažit se o kontinuální kvality a bezpečnost práce, podporovat aktivní a kreativní přístup zaměstnanců. Hlavním posláním nemocnice je naslouchat svým klientům a nabízet všem kvalitní a bezpečnou péči,“ řekla tajemnice Rady kvality Olga Chomičová.

Několikaměsíční spolupráce s SAK ČR a práce zaměstnanců havířovské nemocnice směřují k cíli, kterým je stát se uznávanou nemocnicí, která soustavně usiluje o vysokou kvalitu, bezpečnost léčebné a ošetřovatelské péče, efektivitu péče, profesionální přístup a ekonomickou stabilitu nemocnice.

„Akreditace je oficiální uznání, že zdravotnické zařízení je způsobilé organizačně i technicky k poskytování kvalitní zdravotní péče. O tom, zda zdravotnické zařízení splňuje podmínky nejméně 50 akreditačních standardů, se přesvědčí inspektoři Spojené akreditační komise ČR během akreditační inspekce přímo v nemocnici. V případě pozitivního výsledku této inspekce, obdrží zdravotnické zařízení na tři roky akreditační certifikát, který je vysvědčením o tom, že zdravotnické zařízení splňuje požadavky na kvalitu,“ vysvětluje tajemnice.

Na projektu již nemocnice pracuje půl roku. „V současné době je vypracováno 15 nových akreditačních standardů, přičemž některé standardy nebude muset nemocnice znovu vytvářet, neboť velkou část podmínek již naplňujeme vnitřními předpisy a směrnicemi. Zároveň byli jmenováni auditoři z řad zaměstnanců, kteří budou mít za úkol kontrolu dodržování postupů vyplývající ze standardů, nařízení a směrnic,“ doplnila Olga Chomičová.

Nemocnice v Havířově věří, že vynaložené úsilí povede ke zdárnému splnění náročných podmínek SAK a získání Národní akreditace v roce 2008.

26.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Natáčecí den nového českého televizního filmu Dukla 61 v prostorách Dolu Žofie v Orlové.
10

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Ilustrační fotografie.
1

Mladík užil na svobodě několik letních dní a už zase dýchá károvaný vzduch

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Karvinsko - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Karvinsku.

Senioři projdou malou „policejní akademií“

Jak se chovat při pouličním přepadení, jak správně použít pepřový sprej, ale také jak se nenechat napálit třeba takzvanými šmejdy, ale i základy první pomoci či procvičování paměti.  

Řidič se lekl psa a srazil semafor

Nečekaný pohyb psa na chodníku u cesty vylekal ve čtvrtek ráno šoféra, který pak zboural semafor u přechodu v karvinské části Louky. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení