VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V nemocnici budou poplatky vybírat automaty

HAVÍŘOV - Vedení havířovské nemocnice se připravuje na změny v zákonech. Poplatky za návštěvu u lékaře budou vybírány prostřednictvím automatů.Od ledna příštího roku se bude muset doplácet za návštěvu u lékaře, nemocniční lůžko, či se bude platit příplatek za návštěvu pohotovosti nebo položku na recept.

27.11.2007
SDÍLEJ:

Náměstek pro techniku a provoz Petr Prokop s vedením nemocnice zvažují, kam přístroj efektivně umístit. Foto: DENÍK/Bára Kelnerová

Pro zdravotnická zařízení to znamená mimo jiné zavést k tomuto nejefektivnější administrativu tak, aby evidence byla průhledná a pacienti nečekali fronty.
Havířovská nemocnice se rozhodla, že zakoupí automaty. „Jsme velké zařízení a hledali jsme způsob, jak co nejlépe se této změně přizpůsobit. Zvolili jsme nákup z vlastních zdrojů dvou automatů, které budou umístěny v hlavních vchodech nemocnice,“ řekla ředitelka Věra Kovářová.

Na přístroji si každý člověk zvolí, jaký poplatek potřebuje při návštěvě nemocnice. Přesné místo, kde budou tyto dva přístroje umístěné, ještě není zcela známo. Musí být dobře dostupné a nesmí překážet.

„Automat bude jednak na mince, ale také na sto a dvousetkorunové bankovky. Víme, že denně navštěvuje především ambulance až 1500 osob. Proto podle prvního období budeme sledovat, jak se chod osvědčí a zda nebude třeba zakoupit přístrojů více,“ dodala ředitelka.

Změny ministerstva jsou rozsáhlé, a musí se na ně připravit zaměstnanci, ale i pacienti. „V průběhu prosince budeme veřejnost dobře informovat i pomocí médií ohledně všech změn. Tak, aby byl zajištěn plynulý přechod k novým pravidlům bez jakýchkoliv komplikací,“ doplnila Věra Kovářová.

Může však nastat situace, že pacientů bude méně, a to především na pohotovosti, kde je poplatek nejvyšší - devadesátikorunový. Lidé začnou více zvažovat, zda je ošetření tak akutní. V poslední době se rozmohl trend, že jsou pohotovosti využívány jako běžné praktické ordinace, ale bez front a čekání. To by se mělo změnit. Také především starší lidé se naučili si shromažďovat léky doma, takzvaně do zásoby. To by se jim však nyní mohlo prodražit, jelikož za každý recept se bude platit třicet korun.

Poplatek za recept nebude možno hradit přes bankomat, ale částku pacient zaplatí přímo lékárníkovi.

27.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
ZŠ a MŠ Aloise Jiráska Dolní Lutyně 1.A

Představujeme prvňáky ZŠ a MŠ A. Jiráska a ZŠ K. Světlé

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
6

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Bohumínským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.

Smog, prach a únava? Města kupují do škol čističky vzduchu

Stále více měst a obcí pořizuje do škol a mateřinek tzv. pračky vzduchu. Ty mají bojovat proti smogu i únavě. Názory na jejich účinnost se však mezi lékaři různí.

Bohumínské kino opět promítá

Po dvouměsíční pauze vynucené opravou projektoru, začne v pátek opět promítat bohumínské kino.

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení