VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V nemocnici budou poplatky vybírat automaty

HAVÍŘOV - Vedení havířovské nemocnice se připravuje na změny v zákonech. Poplatky za návštěvu u lékaře budou vybírány prostřednictvím automatů.Od ledna příštího roku se bude muset doplácet za návštěvu u lékaře, nemocniční lůžko, či se bude platit příplatek za návštěvu pohotovosti nebo položku na recept.

27.11.2007
SDÍLEJ:

Náměstek pro techniku a provoz Petr Prokop s vedením nemocnice zvažují, kam přístroj efektivně umístit. Foto: DENÍK/Bára Kelnerová

Pro zdravotnická zařízení to znamená mimo jiné zavést k tomuto nejefektivnější administrativu tak, aby evidence byla průhledná a pacienti nečekali fronty.
Havířovská nemocnice se rozhodla, že zakoupí automaty. „Jsme velké zařízení a hledali jsme způsob, jak co nejlépe se této změně přizpůsobit. Zvolili jsme nákup z vlastních zdrojů dvou automatů, které budou umístěny v hlavních vchodech nemocnice,“ řekla ředitelka Věra Kovářová.

Na přístroji si každý člověk zvolí, jaký poplatek potřebuje při návštěvě nemocnice. Přesné místo, kde budou tyto dva přístroje umístěné, ještě není zcela známo. Musí být dobře dostupné a nesmí překážet.

„Automat bude jednak na mince, ale také na sto a dvousetkorunové bankovky. Víme, že denně navštěvuje především ambulance až 1500 osob. Proto podle prvního období budeme sledovat, jak se chod osvědčí a zda nebude třeba zakoupit přístrojů více,“ dodala ředitelka.

Změny ministerstva jsou rozsáhlé, a musí se na ně připravit zaměstnanci, ale i pacienti. „V průběhu prosince budeme veřejnost dobře informovat i pomocí médií ohledně všech změn. Tak, aby byl zajištěn plynulý přechod k novým pravidlům bez jakýchkoliv komplikací,“ doplnila Věra Kovářová.

Může však nastat situace, že pacientů bude méně, a to především na pohotovosti, kde je poplatek nejvyšší - devadesátikorunový. Lidé začnou více zvažovat, zda je ošetření tak akutní. V poslední době se rozmohl trend, že jsou pohotovosti využívány jako běžné praktické ordinace, ale bez front a čekání. To by se mělo změnit. Také především starší lidé se naučili si shromažďovat léky doma, takzvaně do zásoby. To by se jim však nyní mohlo prodražit, jelikož za každý recept se bude platit třicet korun.

Poplatek za recept nebude možno hradit přes bankomat, ale částku pacient zaplatí přímo lékárníkovi.

27.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Tříletého chlapce kousl pes do hlavy

Kašnu v Českém Těšíně zaplnila pěna ze saponátu.

Opilci, kteří vylili chemikálii do kašny, možná půjdou před soud

Svatební pár Karvinského a Havířovského deníku: Hlasujte ve 12. kole

Soutěžní svatební páry, které zaslaly redakci Deníku fotografie, mohou vyhrát zajímavé ceny.

Naoko hluchá Rumunka chtěla okrást policistu

Na policistu v civilu narazily dvě Rumunky, které se snažily podvodem okrádat dobrosrdečné Havířovany u obchodního centra v Prostřední Suché.

Bohumínské nádraží dostane novou střechu i fasádu

Budova bohumínského vlakového nádraží je obehnána lešením a na staveništi je pořádný cvrkot. Část dělníků mění střechu, další pak renovují fasádu z ulice Adama Mickiewicze.

Policista jel šetřit krádež, pak zjistil, že okradeným je on sám

Vyrazil vyšetřovat krádež a na místě zjistil, že okradli jeho. Policista z Bohumína se dostal do kuriózní situace, když od strážníků přebíral zadržené zloděje kol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení