VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatele Bludovic trápí doprava a kanalizace

Havířov - Na příliš rychle projíždějící automobily, chybějící chodníky a cesty zničené technikou při stavbě kanalizace si stěžovali lidé při schůzce s vedením města.

22.10.2013
SDÍLEJ:

Beseda s občany havířovských Bludovic. Foto: Jakub Križan

Tradiční setkání s obyvateli městských okrajových částí se tentokrát konalo minulé pondělí v bludovickém domě PZKO. Zájem obyvatel potvrdil plný sál.

Hlavním tématem byla právě nově vybudovaná kanalizace a informace k napojování jednotlivých přípojných míst. „V současnosti dokončujeme přípravy pro připojení občanů na kanalizační síť. Každý, kdo bude mít zájem má záruku bezúročné půjčky od města," uvedl primátor Zdeněk Osmanczyk k největší investiční akci v dějinách města.

Většina lidí je s napojováním na kanalizaci spokojená, někteří se zajímali o technické detaily, přičemž byli odkazováni na Technické služby, které napojování i provoz kanalizace zajišťují.

Došlo i na možnost půjčit si na vybudování přípojky peníze. „Přestože jde o bezúročnou půjčku, pro mnohé starší občany jde přece jen o drahou záležitost a nechtějí si půjčovat, protože by to neměli z čeho splácet," vysvětlovala jedna z přítomných občanek při dotazu, proč město neplatí i přípojky k domům. „Přípojky nejsou zahrnuty do dotace, a pokud bychom měli platit i napojení jednotlivých domů, bylo by to mnoho milionů korun a příliš by to zatížilo městský rozpočet," odpověděl primátor.

Nezůstalo však jen u projednávání kanalizace. Bludovické totiž trápí provoz na frekventované Frýdecké ulici. „Každou chvíli se tam stane nehoda. Nemůžete nechat nainstalovat svodidla, která by oddělila chodník od silnice?" ptali se lidé.
Primátorovi nezbylo než reagovat vysvětlením, že silnice patří kraji. „Možná však najdeme jiné řešení k oddělení chodníku," nastínil primátor.

Hodně diskutovaným tématem byla i možnost výstavby chodníku od ZŠ Frýdecká až ke křižovatce u evangelického kostela. Přítomní zástupci města přislíbili, že o této věci budou v nejbližší době jednat a realizaci stavby chtějí urychlit. 

Autor: Jakub Križan, Libor Běčák

22.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení