VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okamurovo SPD: Koalici v Havířově rozbila vláda a EU kvůli tajnému projektu

Ani pondělní zasedání havířovských zastupitelů se neobešlo bez vystoupení občanů na téma ohrožení bezpečnosti občanů ČR tisíci uprchlíky z rizikových zemí. Ti dokonce neváhají rozvíjet konspirační teorie, podle kterých stála za nedávným pádem havířovské koalice Evropská unie a česká vláda. 

28.2.2017
SDÍLEJ:

Zasedání havířovských zastupitelů. Foto: Deník/Libor Běčák

K zastupitelům chtěl v pondělí odpoledne promluvit předseda krajské organizace Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura a krajský zastupitel Lubomír Volný. Jenže zastupitelé mu po zkušenosti z předchozího zasedání neudělili slovo. Na to mají právo, když nejde o občana nebo vlastníka nemovitosti ve městě.

Volný s touto variantou počítal a svůj příspěvek obratem předal Veronice Turské, která je Havířovankou a mohla ho přečíst. Právě Turská se už dříve vedení města dotazovala na počty školáků z imigrantských rodin a tvrdila, že se nevhodně chovají k ostatním dětem.

Imigrační projekt Havířov 2017

V pondělí Turská přečetla příspěvek, ve kterém mimo jiné řekla: „Podle našich informací byla v Havířově zlikvidována funkční koalice jen a pouze proto, protože pánové Sobotka, Babiš a Bělobrádek potřebují v Havířově kopii své koalice tak, aby nikdo nebrzdil hlavní imigrační projekt Havířov 2017, na který tlačí Brexitem oslabená EU. My máme své zdroje, ale nejsme tajná služba a nemůžeme své informace jednoznačně dokázat."

Lidé spjatí s SPD žádají, aby město vyhlásilo referendum o umisťování imigrantů v katastru Statutárního města Havířova. Aby město dostatečně předem informovalo občany o aktivitách týkajících se přijímání imigrantů a poskytli občanům právo vyjádřit svou vůli. Stejně tak vyzývají, aby město a společnost Residomo (přejmenované RPG) nespolupracovalo s Vládou ČR při ubytovávání uprchlíků.

Není to přitom první zmínka o vládou podporovaném tajném programu ubytovávání imigrantů ve městě. Deník o tom psal už v článku: Havířov nemá spolupracovat na tajném uprchlickém programu Město i ministerstvo vnitra se účelovým informacím snaží bránit, zatím ale marně. Fámy o tisících uprchlících ubytovaných v havířovských bytech jsou neustále přiživovány v rámci předvolebních kampaní. Havířovem jde fáma o uprchlících, přiživují ji Okamurovi poslanci

Odpovědi nechtějí

Jak se ukázalo, diskutující na téma imigrantské krize sice vznášejí různé dotazy, často však přitom používají nesprávné nebo zkreslené údaje a současně ani nemají zájem o odpovědi.

„Byl jsem svědkem zajímavé situace. Paní náměstkyně Alena Zedníková chtěla paní Turské v předsálí sdělit nějaké informace k tématu, místo toho se ale na ni pan Volný zvýšeným hlasem hrubě obořil, že nic slyšet nechtějí," řekl zastupitel za KDU-ČSL Bohuslav Niemiec.

Zedníková přitom už dříve osobně zvala Turskou na návštěvu šumbarských základních škol, aby se sama na vlastní oči přesvědčila, jaká je situace a kolik dětí cizinců na konkrétní školy dochází. 

Právě v pondělí odpoledne byli jednání zastupitelstva přítomni také ředitelé šumbarských škol, aby mohli zodpovědět dotazy veřejnosti.

Co tvrdí Tomio Okamura:Do města Havířova jsou totiž nepřetržitě umisťovaní migranti a město k tomu mlčí a nebrání se. Občané si přitom na chování migrantů na veřejnosti i na chování vedení města stěžují.
Jak víte, tak Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda kontinuálně přijímá NATRVALO do České republiky nepřizpůsobivé a potenciálně nebezpečné migranty. V současnosti jsou přijímání do Předlic v Ústí nad Labem, do Jaroměře, do Brna a do Havířova. Na tyto migranty již vláda vynaložila miliardy korun na úkor našich potřebných občanů. 

Video z jednání zastupitelstvaAutor: Libor Běčák

28.2.2017
SDÍLEJ:
V Českém Těšíně skončil finálový turnaj AŠSK v badmintonu smíšených družstev. Pořádající tým polského gymnázia skončil třetí. Vítězství si odvezli reprezentanti Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě.
17

Bronz pro tým polského gymnázia

David Kaňa, 25. dubna 2017, Havířov, váha: 3,55 kg, míra: 50 cm
21

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Jiří Langmajer si střihne roli hokejového trenéra Hrouzka

ANKETA, VIDEO/ Fotbalový seriál Vyšehrad má hokejovou obdobu. První díl se začal natáčet ve čtvrtek na havířovském zimním stadionu.

Úvodní etapu vyhrála Riejanne Markus

Orlová /FOTOGALERIE/ – První etapu 31. ročníku cyklistické Gracie vyhrála podle očekávání Nizozemka, ale ne Marianne Vos, nýbrž Riejanne Markus.

Lučina bude opět sloužit veřejnosti

FOTOGALERIE/ Mnozí Havířované dodnes vzpomínají na taneční zábavy, posezení v restauraci, vinárně nebo klasické pivnici v Lučině. Ta bude sice s jiným účelem, ale za to opět sloužit široké veřejnosti.

Majitel domů je uzavře pro cizí. Chce chránit nájemníky

Karviná – Příjemné a bezpečné bydlení v lokalitě, která obecně platí za problémovou a tudíž se tam noví nájemníci právě nehrnou. To by se ale mohlo změnit.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies