VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy trávníku začaly

HAVÍŘOV - Trávník na hřišti u Městské sportovní haly je po Havířovských hornických slavnostech značně poškozen.

12.9.2007
SDÍLEJ:

Oprava travnaté plochy na hřišti u Městské sportovní haly začala okamžitě po skončení slavností. Nejdříve se musí celá plocha zbavit kaluží.Foto: DENÍK/Libor Pristáš

Díky speciální fólii, která ho od soboty kryla, nemusí Správa sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ) provádět celkovou rekonstrukci.
„Počítám, že minimálně do konce týdne se na trávu nebude moci vůbec jít sportovat. Další využití závisí hodně na počasí,“ řekl ředitel SSRZ Jiří Bednář.

Na slavnostech téměř celé tři dny vydatně pršelo. Páteční program musel být dokonce zrušen. „V tomto případě šlo i o bezpečí. Při montáži navlhlo vedení a docházelo dokonce i k probíjení elektrického proudu, takže bezpečnostní technik provoz nepovolil,“ vysvětlila ředitelka Městského kulturního střediska (MKS) Yvona Dlábková. Déšť lidi přesto neodradil a za dva dny se přišlo na nabitý program podívat okolo dvaceti tisíc návštěvníků. Tento dav by za normálních okolností trávník na hřišti určitě doslova rozoral.

Pořadatelé proto narychlo zapůjčili fólii, která zabránila největšímu poškození. „Kdyby se nepoužila, tak by hřiště dopadlo asi jako před třemi lety na ostravských Bazalech při koncertu kapely Kabát. Musela by se určitě provést kompletní rekonstrukce, která by byla finančně velmi náročná. Navíc by se zde nemohlo třeba půl roku vůbec sportovat, což by přineslo problémy řadě oddílů,“ vysvětlil situaci Bednář. Po vyklizení pódia a další techniky je na první pohled patrné, jak bylo pokrytí plochy užitečné. Tam, kde fólie byla položena, je poškození minimální. Tam, kde pokrytí nebylo, je hřiště doslova rozorané a jeho oprava bude mnohem složitější.

Kromě návštěvníků se na trávě podepsala nejvíce technika. Při její instalaci i demontáži došlo k dalším velkým škodám. „Například při demontáži pódia se házely ze značné výšky tyče na trávu, kterou doslova propíchaly jak oštěpy,“ přiblížil jeden z problémů Bednář. Ten odhaduje, že v případě dobrého počasí zpřístupní SSRZ travnatou plochu zčásti už příští týden. Opravy, na kterých se už pracuje, přijdou přibližně na 100 tisíc korun. Zapůjčení fólie přišlo na 200 tisíc slovenských korun. „V případě totálního poškození hrací plochy by se celková rekonstrukce mohla vyšplhat až na 1,5 milionu korun, takže se ochrana před nadměrným poškozením vyplatila,“ uvedl dále Bednář.

12.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Naštěstí bez zranění se obešla čtvrteční ranní nehoda, při které řidič zboural i semafor v karvinských Loukách.
1 2

Řidič se lekl psa a srazil semafor

Zdravotní středisko na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí.

Havířov zdravotní střediska prodávat nebude

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Oznámení: Prevence kriminality, projekt Bezpečný byt. Letáky s tímto záhlavím a obsahem se začaly objevovat vyvěšené na vchodech karvinských bytových domů.  

Strážníci a úředníci dostanou vozidla na zemní plyn

Při průběžné obměně vozového parku počítá havířovská radnice s nákupem vozidel pro potřeby svých úředníků a strážníků městské policie s alternativním pohonem na zemní plyn.

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení