VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozor na nebezpečný bolševník

V lokalitě u Těšínských jatek nad hraniční řekou Olší se objevil nebezpečný bolševník velkolepý. K jeho urychlené likvidaci vyzvalo město vlastníka pozemku – Povodí Odry.

20.7.2017
SDÍLEJ:

Tento bolševník se objevil u Těšínských jatek. Zvláště nebezpečný může být pro malé děti.Foto: Deník / Krůčková Pavla

„Šťávy rostliny obsahují látky zvané furanokumariny, které při styku s pokožkou a za účasti slunečního záření mohou způsobit citelné a pomalu se hojící popáleniny. Zvláště nebezpečná může být rostlina pro malé děti, jejichž kůže je citlivější. Pokud dojde k potřísnění, je nezbytné kůži umýt vodou a zamezit přístupu světla minimálně na 48 hodin. V případě popálení pokožky a vzniku rozsáhlejších puchýřů je pak třeba vyhledat lékaře,“ vysvětluje referent českotěšínského magistrátu Daniel Křenek s tím, že bolševník je nápadný svým bílým květem a výškou, která může dosahovat až čtyř metrů.

Podle Křenka se nebezpečná rostlina rozmnožuje semeny, kterých dokáže vyprodukovat až dvanáct tisíc.

Lidé, kteří bolševník objeví, jsou povinni výskyt nahlásit na příslušný městský úřad, Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský nebo na Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR.

Pavla Krůčková

Autor: Redakce

20.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení