VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přeplněná parkoviště řeší lidé pronájmem parkovacích míst

Karvinsko - Nedostatek parkovacích míst. Tento problém řeší ne jeden obyvatel sídliště, který po příjezdu z práce krouží kolem domu a hledá volné místo. Své o tom ví i pan Roman, který bydlí v centru Českého Těšína. „Vždy jsem parkoval ve dvoře, to se mi ale nedávno prodražilo," říká.

25.2.2016
SDÍLEJ:

I takto může vypadat pohled na parkují auta z balkonu panelového domu na jednom českotěšínském sídlišti. Foto: Čtenářský snímek

Ve dvoře totiž místní parkovali i přes značku zákaz vjezdu. „Bydlím tady šest let, a co pamatuji, pokuty se tady rozdávaly poprvé. Já už tady auto nenechávám, dvůr je ale pořád plný zaparkovaných aut," říká.

Dodává, že zvažuje pronájem parkovacího místa. Už proto, že na dvoře by raději viděl zeleň a pískoviště pro děti, než auta.

V Českém Těšíně, stejně jako ve většině měst v okrese, se parkovací místa pronajímají. Mimo centrum města se platí 400 korun měsíčně, v centru už je ale nutné sáhnout hlouběji do kapsy. Tady stojí rezervace parkovacího místa 1500 korun měsíčně a to i pro podnikatele.

V Havířově lidé zaplatí 20 tisíc korun na rok. „Zájem je minimální, celkem máme pronajato do desítky parkovacích míst. Jedná se zejména o firmy, ale také fyzické osoby," řekla Romana Bartošková z kanceláře primátora.

V Orlové je o pronájem parkovacích míst zájem a vedou tam dokonce pořadník. Pronajímají se pouze místa v parkovacím objektu na sídlišti Pátá etapa, kde lidé zaplatí 10 200 korun za rok. Kapacita je tady 154 parkovacích míst, ta jsou momentálně plně obsazena a v pořadníku čeká na parkovací místo 25 žadatelů.

Volno je zatím v Orlové v parkovacím závorovém systému na ulici Rydultowská, podnikatelé tady zaplatí 10 tisíc ročně, fyzické osoby pět tisíc.

V Karviné si za parkování platí zejména podnikatelé, a to v centru města. „V centru jsou vyhrazená místa k parkování pro konkrétní firmy, vždy na konkrétní místa a za poplatek. Povolenky mají i lidé, kteří v centru trvale bydlí, a to pro parkoviště jinak zpoplatněná, která mají zdarma," vysvětluje karvinská mluvčí Šárka Swiderová.

V Bohumíně parkovací místa nepronajímají. „Při současném obecném nedostatku parkovacích míst se parkovací místa snažíme spíše vytvářet nebo ta stávající vylepšovat," říká bohumínská mluvčí Lucie Kolková.

Dodává, že problém s parkováním zřejmě v Bohumíně není tak „horký" jako v jiných městech. Nedávno například obyvatelé vnitrobloku v centru Bohumína odmítli městem nabízenou možnost vybudovat parkovací místa.

Autor: Martina Sznapková

25.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení