VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Primátor Havířova reaguje na výsledky koaličního vyjednávání

Prohlášení současného primátora statutárního města Havířov Ing Zdeňka Osmanczyka k výsledkům povolebních jednání v Havířově.   

15.10.2014
SDÍLEJ:

Primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk. Foto: Deník/Libor Běčák

Nedůvěryhodnost bývalého koaličního partnera se potvrdila. Nerespektovali vůli voličů a podvedli je. Po celé čtyři roky byla patrná snaha komunistů pokud možno nic nedělat a vyhýbat se odpovědnosti. Přesto se ČSSD podařilo "káru" dotáhnout do vítězného konce i s tímto nákladem. To nepovedené divadlo, které komunisté sehráli v průběhu posledních dnů, svědčí o tom, že jejich ideologie je založená na jiných než levicových principech.

Po prvním jednání s KSČM v neděli po volbách - a cítili jsme povinnost je oslovit jako prvního partnera - jsme souhlasili s jejich požadavky, že budou mít většinu 6 hlasů v radě města a koalice bude v Havířově tvořena ČSSD a KSČM bez HpH. Žádné další požadavky nevznesli. Dnes už víme, že nám lhali a podvedli nás, neboť o tom, že s námi do koalice nepůjdou, jednali s hnutím ANO 2011 už před volbami, a to velmi intenzivně. Čekali jen na výsledek voleb. Jejich lídr soudruh Bc. Daniel Pawlas, člověk s pravicovým smýšlením, mě osobně několik měsíců a do poslední chvíle ubezpečoval, že o jiné alternativě neuvažují a nejednají. Naše vzájemná komunikace byla pravidelná.

Vyjádření soudruha Bujoka o tom, že lidé chtějí změny, je zakrývání snahy několika ambiciózních komunistů dostat se za každou cenu k moci. Přitom je zarážející, že v průběhu celých čtyř let KSČM nevyvolala žádné jednání, na kterém by se řešily zásadní problémy a názorové rozdíly v koalici. Takže jejich prohlášení o tom, že se distancují od svých předlistopadových praktik, jsou nepravdivá. Dnes víme, že jsme si před čtyřmi lety měli do koalice vybrat důvěryhodnější partnery. Bohužel musím konstatovat, že i lídr hnutí ANO 2011 v Havířově pan Bělica jinak hovořil a jinak jednal ve věci společného setkání.

Já osobně si kladu otázku, zda chci potkávat lidi s takovým morálním kreditem, jaký předvedli občanům. Nicméně se budeme dál snažit i svou opoziční rolí přispívat k rozvoji Havířova.

Názory otištěné v rubrice Listárna nemusí vždy vyjadřovat stanovisko redakce. Nepodepsané příspěvky neotiskujeme. Dlouhé texty si redakce vyhrazuje právo krátit. (red)

Autor: Redakce

15.10.2014
SDÍLEJ:
Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení