VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město vyhlásilo soutěž o logo města

HAVÍŘOV - Město Havířov chce vlastní logo. To by bylo vedle znaku na oficiálních i propagačních materiálech druhým symbolem. K této příležitosti vyhlásila radnice otevřenou soutěž. Nový symbol přinese výherci patnáct tisíc korun.

17.7.2007
SDÍLEJ:

Havířovská radniceFoto: DENÍK/Libor Pristáš

„Vyhlášená soutěž o návrh logotypu je otevřenou dvoukolovou soutěží, což znamená, že se zúčastnit může každý, musí pouze dodržet stanovené soutěžní podmínky. Ty jsou vyvěšeny na úřední desce a ke stažení jsou také na internetových stránkách města,“ řekla mluvčí havířovské radnice Romana Bartošková.

Termín pro podání návrhů 1. kola soutěže je 15. srpna. Odborná porota vybere tři nejlepší návrhy, které postoupí do druhého kola. V zadání druhého kola je již vyhotovení několika aplikací, jak by se navrhované logo používalo. Například jak bude vypadat nové logo ve spojení se znakem města, jak na vizitce, dopisním papíře, služebních vozidlech magistrátu. K tomu, jak se který návrh líbí, se budou vyjadřovat obyvatelé města prostřednictvím ankety vyhlášené v Radničních listech.

Nejlepší tři návrhy 1. kola budou odměněny částkami patnáct, třináct a deset tisíc korun. S vítězem soutěže město následně uzavře smlouvu na zpracování manuálu k použití logotypu. Celý tento proces by měl být ukončen v závěru roku.

„V souladu s moderními trendy propagace měst a regionů jsou kladeny stále vyšší nároky na přípravu komplexních systémů propagace. Tento trend je spojen nejen s tvorbou stále kvalitnějších propagačních materiálů, ale také s rostoucím významem stanovování reálných strategických vizí dalšího rozvoje potenciálu měst a regionů v otázce cestovního ruchu.

Prvním krokem tvorby komplexního systému propagace města je pořízení logotypu města a zpracování grafického manuálu, tedy návodu, který přesně vymezuje použití tohoto loga. Laicky řečeno znamená logotyp města graficky zpracovaný název města. Logotyp by měl být jednoduchý, pozitivní, dynamický, měl by zdůraznit specifickou architekturu našeho města a především by měl být nadčasový,“ přiblížila podrobněji požadavky mluvčí radnice.
Od loga by se měl odvíjet další vývoj směrem k jednotnému vizuálnímu stylu používaných materiálů Havířova.

V prvé řadě se bude jednat o informační brožuru o městě. Tu bude následovat také turistický průvodce městem, který bude určen především návštěvníkům Havířova, ale také místním obyvatelům. Logo města se bude postupně uvádět na městských tiskovinách (Radniční listy, kulturní, společenské a sportovní pozvánky na akce pořádané městem), na dopisních papírech a obálkách magistrátu, vizitkách, na dalších propagačních materiálech města. „Rovněž bude použito například na služebních vozidlech magistrátu, plakátech, na internetových stránkách města. Postupně se bude týkat také organizací, jejichž zřizovatelem je město,“ dodala Bartošková.

17.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení