VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři posnídali s muži zákona a probrali palčivá témata

Český Těšín - Možnost posnídat s policisty a zástupci města měli včera dopoledne obyvatelé Českého Těšína. V Čítárně a kavárně Avion se konalo setkání nazvané Dobré ráno s policií. Akce byla určena především seniorům, kteří dorazili v hojném počtu a zcela kavárnu zaplnili.

9.1.2016
SDÍLEJ:

Senioři posnídali spolu s muži zákona a představiteli města na akci Snídaně s policií. Společně zhodnotili předchozí rok a nechyběly ani dorazy z řad seniorů. Foto: Deník/Martina Sznapková

„Hlavní cíl této akce je informovat obyvatele o skutečnostech, které se staly v předchozích letech, a co připravujeme do roku následujícího. Abychom slyšeli jejich názory, náměty, témata, na které se můžeme připravit a můžeme je řešit," uvedl preventista Petr Glaic.

Policisté vyhodnotili loňský rok, vyprávěli o reorganizaci městské policie a prozradili lidem výsledky ankety týkající se bezpečnosti v českotěšínských ulicích. Senioři se tak dozvěděli, která místa byla vytipována jako nejvíce nebezpečná.

Zazněla čísla ze statistik, například kolik peněž bylo určeno na prevenci nebo kolik zvířat strážníci v loňském roce odchytili a dodali i perličku, že se nejednalo jen o psy, ale například také krajtu. I když byl věkový průměr účastníků poměrně vysoký, policisté neopomněli ani na téma drog a kriminality mládeže.

I přesto, že se probírala závažná témata, atmosféra byla příjemná a veselá. Muži zákona s občany společně posnídali a rozdali kalendáře s bezpečnostní tématikou. Nemohl chybět ani prostor pro dotazy.

Nechyběla slova chvály

Jak se ukázalo, senioři se nejvíce ptali na neukázněné cyklisty, chodce a pejskaře. Zajímalo je také, jak funguje značení jízdních kol nebo jaké mají využívat reflexní prvky. Nechyběla ani slova chvály a díků na adresu městské policie za pomoc v závažných situacích.

„Jsem tady dnes podruhé a akce se mi opět velmi líbila. Člověk se toho tady hodně dozví. Za poslední roky se v Českém Těšíně hodně zlepšilo, práci těšínské policie hodnotím kladně. I já osobně mám s policisty velmi dobrou zkušenost," řekla jedna z účastnic Marta Mecová po ukončení setkání.

A slovy chvály nešetřili ani muži zákona. „Je to takové setkání v přátelské atmosféře, bylo to tady velmi příjemné. Akci pořádáme z toho důvodu, abychom se k seniorům dostali blíže. Jsou to lidé, kteří žijí ve městě, takže všechny informace od nich jsou pro nás velice důležité," hodnotil akci ředitel Městské policie Český Těšín Petr Chroboczek.

Autor: Martina Sznapková

9.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na dveřích karvinských domů se objevují tyto letáky.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Čivava na místě, kam dopadla po vyhození z okna.
1 3

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Český Těšín, Bohumín - Přiletěl až z druhé strany zeměkoule, aby se na kole vydal napříč celým Českem až do Bavorska po trase, kudy před dvaasedmdesáti lety šel jeho otec coby válečný zajatec takzvaný Pochod smrti.  

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?  

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení