VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klub důchodců ČSAD nezapomíná ani na nejstarší

HAVÍŘOV - Neformální setkání bývalých zaměstnanců ČSAD Havířov starších osmdesáti let s vedením akciové společnosti a odborovými funkcionáři v klubu Bambino mělo slavnostní ráz.

4.7.2007
SDÍLEJ:

Nejstarší bývalí zaměstnanci ČSAD Havířov na slavnostním aktivu.Foto: DENÍK/Josef Pintér

Z celkového počtu osmnácti pozvaných seniorů se aktivu zúčastnilo osm: Adolf Červek, Vilém Cimala, Štěpánka Janečková, Růžena Klímková, Beatrice Klotková, Josef Navrátil, Karol Rojko, Alžběta Strnadová.

„Byli jste to právě vy, kteří stáli u zrodu Havířova, při jeho tvorbě dopravní obslužnosti. Pro mnohé z vás se tato práce stala splněním životního cíle anebo proměnou koníčka na pracovní povolání. Mnozí z těch, kdo se dostali do kontaktu s prací v dopravě neměli šanci od jejího kouzla se odtrhnout,“ uvedl ve svém úvodním vystoupení předseda klubu důchodců Jaroslav Štrauch.

Nešetřil přitom ani kritikou. „Pro současnou podnikatelskou činnost je rozhodující jen aktivní a zdravý pracovník. Tím se důchodce dostává mimo zorné pole zájmu firem,“ vyjádřil nespokojenost předseda klubu. Naopak mnoho chvály si vysloužilo minulé vedení Havířova při zvelebování města.
V další části programu generální ředitel ČSAD Havířov Tomáš Vavřík seznámil seniory s organizační strukturou akciové společnosti a vysvětlil stěžejní úkoly, které podnik musí řešit.

V následné neformální besedě se nejvíce mluvilo o věcech, které tíží nelehkou práci řidičů autobusů. K takovým patří kupříkladu agresivita podnapilých pasažérů v nočních spojích, ohrožování bezpečnosti silničního provozu bezohlednou jízdou mnohých motorkářů nebo také nedostatečné finanční ohodnocení řidičů, kteří pak mnohdy odcházejí ke kamionové přepravě.

V diskusi vystoupila také poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Milada Halíková. Poděkovala seniorům za projevenou starost o město a přislíbila, že některé problémy se pokusí řešit na půdě sněmovny.

4.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení