VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci se učili, jak poskytnout první pomoc

Karviná - Nejen poskytnutí první pomoci, ale také vzájemná komunikace a schopnost spolupracovat v různých skupinách a různých prostředích. To vše si vyzkoušeli žáci karvinské Základní školy Mendelova spolu se studenty místní Střední zdravotní školy na projektovém dni nazvaném Napříč školou.

14.10.2015
SDÍLEJ:

Napříč školou se jmenoval projektový den na Základní škole Mendelova v Karviné. Žáci se společně s mladými zdravotníky učili nejen poskytovat první pomoc. Foto: Pavel Wojnar

Základní škola Mendelova, zvaná též „Mendelka", se tak v pátek proměnila v kreativní prostor, kde v hlavní roli byla nejen schopnost pomoci člověku ve zdraví ohrožující situaci.

„Hlavní cíl byl také rozvoj spolupráce a komunikace různě starých a nadaných žáků," uvedl hlavní organizátor akce, zástupce ředitele ZŠ Mendelova Pavel Wojnar.

Malí i velcí žáci pracovali spolu

Žáci 2. až 9. stupně si tak v pátek ráno nejprve vylosovali číslo jedné z 25 skupin, ve které pak prožili celý školní den. Pak pracovali ve dvojicích nebo v malých skupinách. Do každé skupiny se pak přidali dva studenti zdravotní školy.

Ti pak mimo jiné připravili v každé učebně stanoviště, kde pak spolu se školáky řešili různé krizové situace včetně poskytování první pomoci při nich. Zároveň dávali školákům okamžitou zpětnou vazbu a upozorňovali je na případné chyby.

Akce se povedla

„Tento natradiční školní den splnil své základní cíle. Losem namíchaní malí a velcí žáci školy využili prostor pro vzájemnou komunikaci a spolupráci, i když nejsou vrstevníky či kamarády. Navíc museli spolupracovat i se studenty střední školy. Stejně tak je tomu přece v běžném životě, že jsme nuceni mluvit a spolupracovat s různými lidmi, nejen s kamarády," uvedl dále k projektovému dni Pavel Wojnar.

„Žáci si vyzkoušeli řešení modelových situací při poskytování první pomoci, což se jim může kdykoliv v životě hodit. Výborné bylo, že tento praktický nácvik s nimi trénovali středoškoláci a nikoliv učitelé," dodal organizátor dne závěrem.

Všichni učitelé ZŠ Mendelova pak také velmi oceňovali připravenost a spolupráci se středoškoláky. Na projektový den Napříč školou jich přišlo celkem 52.

„Studenti byli opravdu výborně připraveni nejen potřebným zdravotnickým materiálem, ale především také svými předvedenými znalostmi a dovednostmi," zněly pochvaly z pedagogického sboru pořádající ZŠ Mendelova.

Autor: Richard Kutěj

14.10.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pohřešovaný Martin Konečný z Rychvaldu

Hledá se třináctiletý chlapec z Rychvaldu

Ilustrační foto.

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Hledá se ztracená Etiopanka

Karviná – Po ztracené cizince pátrají od neděle místní policisté. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která je v Karviné na dovolené. 

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Na zimním stadionu v Havířově se v pondělí debatovalo o tom, zda kvůli flekům v ledové ploše přistoupit k dílčí opravě, celkovému rozpuštění nebo ponechání v současném stavu.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení