VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školy v úterý přivítaly prvňáky

Ještě v pondělí se v mnoha základních školách vychytávaly poslední nedodělky, uklízelo se a zdobily se třídy tak, aby dnes bylo všechno pěkně načančané a usměvané.

1.9.2015 AKTUALIZOVÁNO 1.9.2015
SDÍLEJ:

Slavnostní vítání prvňáčků v ZŠ Na Nábřeží v Havířově. Foto: Deník/Libor Běčák

V úterý však všechny školy přivítaly své žáky po letních prázdninácha a také prvňáčky. 

Děti, které v úterý přišly do ZŠ Majakovského v Karviné-Mizerově, mohly kromě vyzdobených tříd také okukovat výstavu instalovanou ve foyeru, která nese název Mandala dětem. Ta putuje po celé republice a v ZŠ Majakovského ji mají proto, že dva oceněné obrázky patří tamním žákyním.

Vernisáž je ve čtvrtek odpoledne ve školním klubu.

V Havířově bojuje škola s následky vyplavení

Velké starosti mají v ZŠ Gorkého v centru Havířova. Havárie na vodovodním zařízení tam o víkendu způsobila zaplavení části školy. Výuku to sice neohrožuje, děti z družiny však budou v náhradních prostorách a na obědy budou školáci zřejmě docházet do ZŠ Na Nábřeží.

"Škoda bude velká. O víkendu se uvolnil ze zdi průtokový ohřívač vody. Přitom došlo k prasknutí přívodního potrubí a voda pak několik hodin tekla z nejvyššího patra až do přízemí. Poškozené jsou učebny družiny, tělocvična, jídelna a kabinety," řekl ředitel školy Igor Zaťko.

Více k události čtěte v článku s fotogalerií: V Havířově bojuje škola s následky vyplavení

Tři první třídy Na Nábřeží

"Zprvu jsme váhali, zda otevřít dvě nebo tři třídy. Když se ale ještě o prázdninách přihlásili další prvňáčci, bylo jasné, že musíme otevřít tři," vysvětlil ředitel ZŠ Na Nábřeží Svatopluk Novák. Všichni prvňáčci byli ve škole přivítání na slavnostním setkání v jídelně, kde jim přišel ke školním úspěchům popřát také primátor Daniel Pawlas. Prvňáčci pak dostali stužku s logem školy, drobné dárky a šli se poprvé podívat do svých tříd. Mezi prváky jsou také dva cizinci, děti azylantů, kteří v ČR požádali o pobyt.

Prvňáčky vítali také v Doubravě

Prvňáčky přivítali také na Základní škole Doubrava. Pod vedením třídní učitelky Veroniky Durasové tam letos zahajuje povinnou školní docházku devět dětí. Novým žákům se ve škole líbilo. Dvě holčičky a sedm chlapečků do třídy doprovodili rodiče.

Na uvítanou předali ředitelka školy Šárka Molíková a doubravský starosta Pavel Krsek prvňáčkům kornout plný sladkostí a dalších překvapení. Na každého žáka navíc ve třídě čekal balíček s výtvarnými potřebami a barevná krabička na svačinu. Pokud si prvňáčci nebudou s něčím vědět rady, nemusí se bát – každého z nich totiž bude mít na starost jeden žák deváté třídy, který bude mít za úkol svému svěřenci se vším pomáhat.

První školní den ale v Doubravě nedostávají odměnu jen ti nejmenší. Členové vedení školy se rozhodli ocenit také „skokany roku" neboli děti, kterým se v minulém školním roce podařilo vylepšit jejich známky. „Žák, který svůj prospěch zlepšil například ze čtyřek na dvojky, od nás dostane za odměnu knihu," řekla Molíková a přiznala, že ocenění na začátku roku může děti pozitivně motivovat.

Doubravskou základní školu navštěvuje více než sto žáků. Ti už půl roku mohou využívat novou jazykovou učebnu. „Dětem se třída moc líbí a chtějí do ní chodit co nejčastěji," uvedla Molíková. (soj)

Autor: Tomáš Januszek, Libor Běčák

1.9.2015
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Kvůli zloději kabelů museli být z podzemí šachty evakuováni horníci

ON-LINE s Tomášem Hanzelem, primátorem Karviné a kandidátem ČSSD na poslance PČR

Havířov vynuloval Slavii

Havířov /FOTO/ – Co se v sobotu nepovedlo fotbalistům Karviné, povedlo se o dva dny později hokejistům Havířova.

Hlavní je člověka povzbudit, říkají dobrovolníci a sociální pracovníci

Každým rokem uděluje Karviná vybraným jedincům ocenění za dlouholetou práci v sociální oblasti. Své pracovníky přitom na výroční ceny nominují sami poskytovatelé, spolky a organizace, kde dotyční působí. A nejinak tomu bylo i letos.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Ve středu představíme školáky ZŠ Petřvald a Gen. Svobody v Havířově

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení