VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Střep se přestěhoval do nového

Český Těšín - Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Střep sídlí od 12. listopadu na nové svibické adrese.

25.11.2014
SDÍLEJ:

Českotěšínský Střep v novém. Foto: Střep

Ze starých prostor se toto zařízení, které je určeno dětem a mládeži, přesunulo do nově vybudovaných prostor v areálu MŠ Čáslavská. Díky financím ROP NUTS II Moravskoslezsko, města a Nadaci rozvoje zdraví zde za necelých 365 dnů vyrostla zcela nová, moderní a nízkoenergetická budova, která bude poskytovat sociální služby dětem a mládeži od 6 do 26 let.

Střep má v Českém Těšíně již dlouholetou tradici. Své služby, které mají nejen volnočasový charakter, ale jedná se také o sociální poradenství pro klienty ze znevýhodněného prostředí, nabízí pracovníci Občanského sdružení AVE již 15 let.

„Díky novým prostorám můžeme naše služby rozšiřovat nejen, co se kapacity týká, ale především naše klienty můžeme rozdělit také věkově. Ostatně 6 až 26 let je docela široký záběr a staré prostory nám členění klientů podle věkových skupin příliš neumožňovalo," uvedla zástupkyně ředitelky Občanského sdružení AVE Dorota Madziová.

Aktivity nabízené nízkoprahovým zařízením spadají do registrovaných sociálních služeb, které jsou na území města Český Těšín poskytovány pro klienty bezplatně.

„Nízkoprahové znamená, že k nám mohou přijít děti rovnou z ulice. Stačí se zaregistrovat pod anonymním kódem, který jim vytvoříme a dodržovat pravidla zařízení. Za služby děti neplatí," informovala nás dále Madziová.

Ti, kteří zrovna cestu do Svibice nemají, mají možnost sledovat 14. prosince pořad České televize Šikulové, protože to byli právě Šikulové, kteří otevření nového Střepu pokřtili.

Informace o provozu Střepu jsou na stránkách www.osave.cz.

Autor: Libor Běčák

25.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení