VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První den Havířovských slavností návštěvníky nezklamal

Dvoudenní Havířovské slavnosti budou po pátečním programu v areálu Městské sportovní haly pokračovat i v sobotu. Hlavními taháky sobotního programu jsou No Name, Lucie Bílá a Arakain a Hammerfall. 

4.9.2015 AKTUALIZOVÁNO 4.9.2015
SDÍLEJ:

Havířovské slavnosti 2015. Modern Talking. Foto: Deník/Libor Běčák

V pátek slavnosti zahájili Public Relations. Následovaly skupiny Wohnout a Mandrage. Noc pak patřila diskotékovým hitům z 80. let v podání Modern Talking, tedy jednoho z členů - Thomase Anderse. S tvrdší muzikou nastoupila ostravská pkapela Citron. Finále pak obstarala německá rockmetalová kapela Guano Apes.

Páteční program přilákal tisíce lidí. Především před koncertem Mandrage se u pokladen vytvořily dlouhé fronty a mnozí návštěvníci nestihli celé vystoupení. 

V sobotu program začíná ve 13 hodin. S ohledem na páteční zkušenost s prodejem vstupenek je vhodnější přijít s dostatečným předstihem. Zájem bude jistě už o No Name, která začíná v 16 hodin. 

Atraktivní sobotní program

Začátek programu patří kompletnímu slovenskému folklornímu souboru Lúčnica a následně se představí Michal Hrůza, No Name, Fabrika, Věra Špinarová s Petrou Janů, Vojta Dyk a B Side Band, Lucie Bílá a Arakain a závěr bude patřit švédské metalové kapele Hammerfall.

Sobotním programem bude provázet Jan Čenský. Návštěvníci mohou využít i doprovodný program pro děti i dospělé. Chybět nebude ani tradiční soutěž v přetahované družstev lanem.

Čtenáři Deníku se podle hlasů v anketě nejvíce těší v pátek na Modern Talking a Guano Apes a v sobotu na Hammerfall, No Name a Arakain s Lucií Bílou. 

Nevyzpytatelné počasí

„Doufám, že se takto sestavený program bude návštěvníkům líbit. Věřím, že z nabídky si vybere každý a nezbývá, než mít naději v to, že letošním slavnostem vyjde i počasí. Vzhledem k rozsahu slavností není možné mít připravenou "mokrou" variantu. Před případným deštěm se mohou návštěvníci alespoň částečně schovat ve velkých stanech, kde jsou lavičky a stoly," řekla ředitelka organizujícího Městského kulturního střediska Yvona Dlábková.

Přečtěte si také rozhovor ke slavnostem: Ředitelka MKS: Slavnosti dodržují termín hornického svátku

Lidových 150

Vstupné je letos po oba dny 150 korun. Vstupné se prodává vždy pro daný den. Senioři nad 65 let platí jen 100 korun po doložení data narození. Pro děti do 10 let je vstup zdarma. Držitelé průkazů ZTP mají slevu 50 %. U držitelů průkazu ZTP/P platí poloviční vstupné pouze doprovázející osoba.

Po slavnostech pojedou posilové spoje

Více autobusů nasadí havířovský dopravce k posílení dopravy v nočních hodinách v pátek a sobotu, kdy se konají Havířovské slavnosti.

Lidé se tak budou moci dostat posílenou linkou 408 z centra na Šumbark. Všechny mimořádné spoje budou vyjíždět vždy ze zastávky před nemocnicí. Čas odjezdu bude vždy po naplnění autobusu.

V pátek bude autobus přistaven ve 22.45 po předpokládaném konci koncertu skupiny Citron. Další dva autobusy budou přistaveny v 0.45, po ukončení koncertu skupiny Guano Apes.

Podobná bude situace v sobotu. Posilový spoj bude vypraven ve 23.05 po ukončení koncertu Vojty Dyka a B Side bandu. Dva autobusy přistaví dopravce v 1.05 po ukončení vystoupení skupiny Hammerfall.

Časový program slavností:

Pátek 4.9.2015
Areál Městské sportovní haly:

16.00 Public Relations
17.00 Wohnout
18.20 Mandrage
19.50 Modern Talking
21.40 Citron
23.10 Guano Apes

Sobota 5.9.2015
Areál Městské sportovní haly:

13.00 Lúčnica
14.30 Michal Hrůza
15.55 slavnostní zahájení představiteli města
16.00 No Name
17.40 Věra Špinarová + Petra Janů
20.20 Arakain &Lucie Bílá
22.00 Vojta Dyk a B Side Band
23.30 Hammerfall

Autor: Libor Běčák

Na kterého vystupujícího hosta se na Havířovských slavnostech těšíte nejvíce?

Public Relations

2 hlasy

Wohnout

15 hlasů

Mandrage

10 hlasů

Modern Talking

74 hlasů

Citron

19 hlasů

Guano Apes

33 hlasů

Lúčnica

14 hlasů

Michal Hrůza

7 hlasů

No Name

28 hlasů

Věra Špinarová a Petra Janů

18 hlasů

Arakain &Lucie Bílá

33 hlasů

Vojta Dyk a B Side Band

12 hlasů

Hammerfall

107 hlasů

Jan Čenský

8 hlasů

Hlasovalo: 380

Anketa byla ukončena

4.9.2015
SDÍLEJ:
ZŠ a MŠ Aloise Jiráska Dolní Lutyně 1.A

Představujeme prvňáky ZŠ a MŠ A. Jiráska a ZŠ K. Světlé

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
6

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Bohumínským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.

Smog, prach a únava? Města kupují do škol čističky vzduchu

Stále více měst a obcí pořizuje do škol a mateřinek tzv. pračky vzduchu. Ty mají bojovat proti smogu i únavě. Názory na jejich účinnost se však mezi lékaři různí.

Bohumínské kino opět promítá

Po dvouměsíční pauze vynucené opravou projektoru, začne v pátek opět promítat bohumínské kino.

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení