VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vědomostní kvízy, kuželky a házení míčku na terč. Odměna čeká všechny

Orlová - Barevné kuželky se s tlumeným boucháním rozkutálí po koberci. „Jo!" zajásá šestiletá Klárka. Knihovnice kuželky postaví na původní místo a malý modrý míček už má v ruce Adam. Soustředně zamíří, hodí a všechny kuželky zůstanou stát. „Ale ne," zklamaně si povzdechne a zařadí se za ostatní čekající děti.

30.8.2015
SDÍLEJ:

Také orlovské děti mohly trávil část volných prázdninových dnů v knihovně hraním nejrůznějších her. Foto: Deník/Jana Sosnová

Poslední Prázdninové setkání v knihovně se nese v duchu kvízů a soutěží.

„Za každý splněný úkol dostanete bod," říká dětem knihovnice Ivana Vicherková.

Návštěvníků je dnes mnohem méně než jindy. „Největší zájem děti měly o práci s korálky a o výrobu zvířátek z papíru. Ke konci prázdnin už ale bývá méně účastníků," vysvětluje Vicherková, zatímco děti sedí u stolu a plní první úkol hledání rozdílů na dvou téměř stejných obrázcích.

Nejmladší účastnice Klárka vybarvuje omalovánku. „Šestiletému dítěti nemůžeme dávat stejné úkoly jako třináctiletému," domnívá se sympatická knihovnice. Pracovnice knihovny nikdy neví, kolik dětí dorazí a jak staré budou. Musí být proto připraveny na vše.

Vyplňování křížovek, kuželky a Člověče, nezlob se. Děti ale stejně nejvíce baví házení míčku na terč. Jindy tiché prostory dětského oddělení jsou plné smíchu.

„Mám sedmdesát bodů!" raduje se Adam, když se mu podaří zasáhnout střed terče. Se svou mladší sestrou Míšou patří k pravidelným návštěvníkům prázdninových akcí v orlovské městské knihovně.

Knihovnice zaznamenává na výkres body, které děti získávají za různé disciplíny. O výsledky ale nikomu až tolik nejde pro malé soutěžící je nejdůležitější zábava, kterou si společně užijí. Sladká odměna přece na konci čeká na každého účastníka.

Jana Sosnová

Autor: Redakce

30.8.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení