Dům tvoří kaskáda obytných místností a venkovních prostor, které kopírují terén mírně svažitého pozemku orientovaného na jih. Obytná část domu je od ulice oddělena garáží a zahradním skladem. Oba užitné prostory jsou charakteristické průsvitnými polykarbonátem. Mezi nimi se vstupuje do atria.

Chata před a po rekonstrukci
Zbavili chatu zbytečných přístavků a stala se z ní kráska z hor

„Život v domě se odehrává kolem atria a zahrady, ze kterých se vstupuje do vnitřních prostor. Mezi atriem a jižní zahradou je hlavní obytný prostor – srdce domu. Tady se vaří a odpočívá. V létě je možné tento prostor otevřít na severní i jižní stranu a proměnit jej ve střechu spojující obě zahrady,“ přiblížil architekt Martin Neruda.

Jednotlivé místnosti domu jsou terasovitě usazeny v terénu, celý dům i jeho konstrukce kaskádovitě klesají. „Zalamované železobetonové stropní desky mají velkorysé přesahy, které chrání před sluncem i deštěm a zároveň vytváří příjemná místa na hraně domu a zahrady,“ doplnil.

Projekt originální sauny se zrodil v hlavě Michala Čepka a jeho manželky Marie.
Skryté útočiště. Unikátní česká plovoucí sauna je ve finále elitní soutěže

Pro stavbu byly použity přírodní materiály a tlumené barvy v kontrastu s materiály v surové podobě. Betonové stropy, překlady a parapety jsou v pokojích vyváženy jasanovými příčkami, dubovou nebo sametově růžovou litou podlahou a jemně zelenými závěsy. Ze zahrady je vidět beton, vápnem zatřené cihly z původního zbouraného domu, béžové dřevěné rámy oken, polykarbonát i ocelové sloupy.

Majitel věří, že v budoucnu stěny zarostou zelení, ocelové sloupy zreznou, na betonech se objeví patina a za polykarbonátem siluety uskladněných věcí. Atriový dům tak sroste se zahradou a promění se v malou obytnou krajinu.