Byt Simony Krainové ve vyhledáváné lokalitě na Praze 6 má nevšední dispozici. Je totiž rozdělen do několika pater, respektive mezipater, což jej činí nesmírně zajímavým už jen půdorysně.

„Každý koutek interiéru jsme navrhli s důrazem na vzdušnost i čistotu,“ uvedla autorka projektu Monika Drbalová z Tempus design. Právě ta přihlásila tento projekt do soutěže Interiér roku.

Proměna bytu za pouhé dva měsíce

Cílem projektu bylo zohlednit osobnost Simony Krainové a její životní styl. A příliš času na to nebylo, proměna se uskutečnila během dvou měsíců, kdy svůj byt česká topmodelka nutně nepotřebovala.

„Věřím, že jsme se této výzvy zhostili s grácií a připravili ji tak její nový, snový domov, do kterého se mohla okamžitě zamilovat,“ přiblížila Monika Drbalová.

Praktické a snadno udržovatelné prostory

Autorka projektu musela brát velké ohledy na celkovou praktičnost takovéhoto bydlení.

„Simona má doma dvě děti a dva psy. Snažili jsme se vytvořit prostředí, ve kterém je nejen pohodlné žít, ale je také snadno udržovatelné,“ popsala architektka Monika Drbalová.

Simona Krainová si nový byt chválí:

Lustr je z pumpové trávy

Za největší poklad celého interiéru architektka považuje obrovskou prosklenou šatnu, která dodává bytu jedinečný šarm. Byt je plný zajímavých detailů a netradičních řešení.

Pozornosti neujde například lustr z pumpové trávy. A těch pozoruhodných kousků je tu celá řada. Domácí atmosféře prospívají i například velkoformátové fotografie členů rodiny.

close Osobní velkoformátové fotografie zdobí část stěn. info Zdroj: se svolením Moniky Drbalové (Tempus Design) zoom_in Osobní velkoformátové fotografie zdobí část stěn.

Byt Simony Krainové v silné konkurenci

Rekonstrukce bytu Simony Krainové je jednou z těch, které se nyní ucházejí o přízeň porotců prestižní tuzemské soutěže Interiér roku, do kterého se letos přihlásilo 233 projektů. A to je rekordní počet v dosavadní existenci soutěže.

Soutěž vznikla v roce 2015 na základě impulzu mnoha architektů a interiérových designérů. Platí o ní mimo jiné, že …

  • Jsou v ní každoročně oceňovány výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty nebo interiérovými designéry, a to v devíti kategoriích.
  • Popularizuje originální bydlení, stejně jako mimořádný design obchodů, veřejných prostor, restaurací, kanceláří i dalších prostor.
  • Velkým smyslem soutěže je také motivovat designéry, architekty a tuzemské výrobce nábytku.

„Vítězové devátého ročníku soutěže Interiér roku za období 2023 budou oznámeni jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 14. května v pražském Centru současného umění DOX,“ uvedli organizátoři soutěže.