Ze stavebního hlediska je objekt poměrně tradiční. Má standardní základovou desku a konstrukci představuje lehká nízkoenergetická dřevostavba. Majitel se s vizí domu v obci Hamr na Jezeře v okrese Česká Lípa obrátil na architektonická studia a1architects a 1:1 architekti.
Dům na okraji Hamerského jezera dostal název Spiegelbaude. Má i české označení Zrcadlovka, které připomíná odlesk slávy starých dobrých časů. Tedy dobu, kdy Ralsko bylo oblíbeným letoviskem, kde se konaly večírky a další akce. Místo se stalo také cílem turistů a trampů.

Jenže po válce se zde začal těžit uran a region byl touto činností těžce poškozen. Lokalita byla navíc pod dohledem sovětských vojsk, která sídlila v nedalekých posádkách. Místo jako stvořené pro oddych a odpočinek zmizelo.
Po revoluci se však situace začala měnit k lepšímu a v posledních letech lokalita postupně získává zpět ztracenou atraktivitu.
Interiér je plný dřeva.
„Majitel domu má slabost, vášeň i lásku pro sklo ve všech jeho podobách, a tak nemohlo být hlavním leitmotivem nic jiného než odraz okolní krajiny. Podobně jako nedaleké jezero i sklo využité pro dům odráží husté porosty vegetace na jeho březích i mraky putující po obloze nad hlavou,“ uvedla architektka Lenka Křemenová.
Sklo je obsaženo i v omývané omítce a násypu na střeše krytého parkovacího stání.

Za střed interiéru domu zasazeného do lesního prostoru lze označit akumulační kamna, která zároveň neotřele a s nadhledem oddělují odpočinkovou zónu od kuchyně a jejího zázemí. Díky svému neobvyklému designu zaujmou na první pohled. Spousta světla sem dopadá i díky populárním velkoformátovým oknům.
Druhému patru pak dominuje pracovna a pokoj pro hosty. Povedené je také betonové schodiště, které obě patra propojuje. Celý prostor domu je maximálně vzdušný a otevřený. Obzvlášť tak vynikne elegantní skromnost, s jakou je koncipován. Za symbol velkorysosti pak lze označit prostornou zastřešenou terasu před domem.