VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALEŠ SVOBODA

Aleš Svoboda / Havířovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Fandili jako o život. Prohru pak fanoušci v klubu zapili

Havířov - Včerejší čtvrtfinálová prohra českého týmu byla pro místní fanoušky šok.

Havířovští hokejisté vstoupí do první ligy se změnami

Havířov – Dvě důležité změny se udály v minulých dnech v kabině havířovských hokejistů.

Hrábě mají upozornit na nespravedlivé přerozdělení dotací

Těrlicko – Obec Těrlicko se ve středu opět připojila do protestní akce proti nespravedlivému přerozdělování dotací z Evropské unie. Tentokrát se vše událo v decentnějším a možná i trochu humornějším stylu.

Petiční akci proti potratům ukončil zákrok policie

Havířov /FOTOGALERIE/ - Občanské sdružení Stop genocidě uspořádalo v Havířově před střední školou na ulici Tajovského petiční shromáždění proti potratům. Součástí však byly velkoplošné banery s fotografiemi mrtvých plodů dětí. Magistrát nařídil organizátorům shromáždění rozpustit, ti to však odmítli. 

Sestru roku 2012 potkávají rodičky v havířovské nemocnici

Havířov – Moravskoslezský kraj každoročně oceňuje nejlepší zdravotní sestřičku z nemocnic v našem kraji. Tento rok výhra připadla na havířovskou nemocnici a Sestrou roku 2012 v kategorii „Porodní asistentka" se stala Jindřiška Sojková, která tuto práci dělá už 20 let a jejíma rukama prošly tisíce dětí nejenom z Havířova a jeho okolí.

Stolní tenis: odstartovala liga základních škol

Havířov /FOTOGALERIE/ – Prvním turnajem v pátek začala Naturprodukt HLŠ, ve které se žáci havířovských škol utkali proti sobě na pingpongových stolech.

Fotbalistky Havířova zdolaly v derby Český Těšín

Havířov /FOTOGALERIE/ – V sobotním utkání Moravskoslezské divize žen přivítaly havířovské fotbalistky v derby družstvo Českého Těšína.

Na rekreaci na Slovensko pojedou jen ti nejrychlejší

Havířov - Důchodci z Havířova projevili velký zájem o městem dotovanou rekreaci. Na zápis čekali od časného rána.

Ocenili řidiče za dva miliony kilometrů bez jediné dopravní nehody

Havířov – V dnešním dopravním provozu se to zdá jako nereálná věc, ale přesto se dvěma řidičům z ČSAD Havířov povedlo ujet dva miliony kilometrů bez nehody. Pánové Ivan Ptáček a Stanislav Herman, kteří překročili tuto magickou hranici, byli mezi jedenadvaceti řidiči oceněnými v rámci Jízdy bez nehod za rok 2012. 

David Panáček: Dnešní děti nemají ke sportu ten správný vztah

Havířov /FOTOGALERIE/ – Každý den Davida Panáčka na základní škole Žákovské navštěvují děti čtvrtých a pátých tříd z celého Havířova, aby se podívali, jak se správně hraje volejbal, basketbal a nebo házená.

Dneska společnost přistupuje k postiženým lidem přirozeněji

Havířov - Před sedmi lety přivedla náhoda Světlanu Lalíkovou k zaměstnání pracovnice v sociálních službách. Od té doby se věnuje práci s postiženými lidmi. Nejprve v ostravském Čtyřlístku a nyní již čtvrtým rokem v havířovském Santé.

V centru Havířova se v pátek konal ekologický program Dne Země

Havířov - Na tři tisíce žáků havířovských základních škol se v pátek sešly na náměstí Republiky. Děti si společně připomněly Den Země.

Jaroslav Mrowiec: Extraliga v Havířově? Nesmysl

Havířov – Mužem, který z přední pozice již třetím rokem řídí hokejový klub HC AZ Havířov 2010 je Jaroslav Mrowiec. Letošní sezona, v níž mužstvo trenéra Potěšila vybojovalo postup do první ligy, bude jistě v kronice klubu zapsána zlatým písmem. Jako zlomovou ji vidí i předseda havířovské organizace.

Havířovská Zvěř žene svůj tým kupředu

Havířov – Nedílnou součástí každého hokejového utkání jsou fanoušci, kteří ženou svůj tým dopředu a především kvůli nim hráči podávají ty nejlepší výkony.

Indiáni se odrazili ode dna tabulky

Havířov /FOTOGALERIE/ – V dobrých výkonech pokračují na jaře divizní fotbalisté MFK Havířov. Do odvet vykročili pravou nohou a odlepili se od posledního místa v tabulce.

Ragbisté si z Vyškova odvezli další sedmdesátku

Havířov – Jen ve čtrnácti lidech a navíc bez Lerocha, Macháčka i Procházky, který v Havířově hostuje právě z Vyškova, přijeli ragbisté Havířova do Vyškova k dalšímu utkání extraligy. Dostali sedmdesátku.

Malí žáci havířovských škol soutěžili v minibasketbale

Havířov /FOTOGALERIE/ – V úterý proběhl ve sportovní hale Žákovská v Havířově druhý ročník Havířovské olympiády „Basket pro radost".

Do boje za spravedlivé rozdělení daní se zapojilo i Těrlicko

Těrlicko – Do rozsáhlé protestní akce proti přerozdělování peněz z dotací EU, se ve středu zapojilo téměř šest set obcí napříč celou republikou. Těrlicko nebylo výjimkou, a proto celý den visela pod Bludovickým kopcem při výjezdu z Havířova kromě názvu obce také modrá protestní cedule.

Havířov se bavil hokejem

Havířov /FOTOGALERIE/ – V závěrečné „bitvě" se hokejisté AZetu postavili na ledě svým fanouškům. Výsledkem byla zábava.

AZ dnes čeká největší zápas této sezony

Havířov – První liga je rozhodnuta, baráž je ukončena a tři poslední zápasy AZetu jsou zrušeny. Fanoušci však nemusí smutnit, protože hokejisté pro ně na dnešek připravili speciální utkání, do kterého se může přihlásit každý, kdo udrží hokejku a postaví se na brusle.

Mentalista: Pracuji s myšlenkami a lidem dávám pocit tajemna

Havířov – Říká si mentalista. Málokdo však ví, co to znamená. Setkání s je každopádně Jakubem Vosáhlem neskutečný zážitek. Je to v uvozovkách hra, která se možná nehraje.

Mladý havířovský gymnasta si povídal s primátorem

Havířov - Místo hodiny českého jazyka se ve středu o půl deváté ráno ocitl osmiletý Ondřej Frydrych v kanceláři havířovského primátora.  

OBRAZEM: V nemocnici se konal tradiční Den zdraví

Havířov - Nemocnice s poliklinikou v Havířově ve středu již potřetí otevřela své dveře široké veřejnosti.

Ragbista Macháček: Musíme počkat, až se kluci uzdraví

Havířov – Ragbisté Havířova si určitě dovedli představit lepší start do jarní části extraligy než tři porážky. V posledním kole „slízli" Havířované debakl od mistrovských Říčan 17:72 a i domácí Lukáš Macháček se už nemůže dočkat, až se týmu uzdraví klíčoví borci.

Michal Beneš: V play-off nám scházelo více štěstí

Havířov – Před sezonou bylo cílem havířovských stolních tenistů dostat se do semifinále, ale proti favorizovanému Havlíčkovu Brodu získali pouze dva body. O oba se postaral Michal Beneš, nejlepší hráč Baníku. I on ale čekal trochu větší vzdor svého mužstva.

První liga je po třech letech zpátky v Havířově

Havířov /FOTOGALERIE/ – Je to skvělé, radují se hráči a management havířovského hokejového klubu po postupu HC AZ Havířov 2010 do první ligy.

Radnice nabízejí byty, aby přilákaly nové obyvatele

Region - „Chcete byt? Pojďte bydlet k nám." Takového vzkazy vysílají směrem k potenciálním nájemníkům některé radnice v okrese. Cíl je zřejmý: zaplnit prázdné byty a také přilákat mladé lidi a rodiny z jiných měst.

Po dvou zápasech skončilo stolním tenistům play-off

Havířov – Ve čtvrtek rozhodli v havířovské hale stolní tenisté Havlíčkova Brodu o svém postupu do semifinále extraligového play-off, když zopakovali domácí výhru z minulého týdne stejným poměrem 4:1. Pro Havířov letošní sezona končí.

Debakl oslabených havířovských ragbistů s Říčany

Havířov – Třetí utkání jarní části odehráli havířovští ragbisté proti borcům z Říčan, kteří je celkem s přehledem roznesli 72:17. Domácí trápilo zranění klíčových hráčů a v základní sestavě nezůstal kámen na kameni.

Hokejisté Havířova postupují do první ligy!

Havířov /FOTOGALERIE/ - Do pondělního večera druholigoví hokejisté HC AZ Havířov 2010 mohou slavit návrat do první ligy. Po vítězství 4:1 nad brněnskou Technikou je už z postupových pozic nemůže nikdo sesadit.

Fotbalové derby v Havířově skončilo remízou

Havířov /FOTOGALERIE/ – Své první mistrovské utkání na domácí půdě odehráli v neděli hráči ČSAD Havířov proti sousední Horní Suché. V divácky atraktivním utkání padlo celkově šest branek a soupeři se rozcházeli smírně.

Významnou cenu převzal Milan Varga z rukou prince Edwarda

Těrlicko - Devatenáctiletý Milan Varga, který kvůli svým dřívějším prohřeškům z mládí žije v těrlickém dětském domově a již čtvrtým rokem účastní mezinárodního projektu pro mládež Cena vévody z Edinburghu. Jeho několikaletá práce, převážně s handicapovanými spoluobčany, vyvrcholila předáním zlatého certifikátu přímo z rukou britského prince.

Jan Maruna: Nikomu nedáme nic zadarmo

Havířov – V sobotním zápase prvoligové baráže přestříleli hokejisté havířovského AZetu soupeře z Berouna 38:18 a zaslouženě tak ukořistili další tři body do tabulky. Havířovský útočník Jan Maruna věří, že dosud stoprocentní bilance mužstva se nebude měnit ani po pondělí.

Havířovští hokejisté v baráži dál kralují. Postup je blízko!

Havířov /FOTOGALERIE/ – V hokejové baráži dosud neporažený AZ Havířov si v sobotu na domácím ledě hravě poradil s do té doby taktéž stoprocentním Berounem, zvítězil 4:1 a směřuje do první ligy.

Tomáš Bursík: AZ se může měřit s prvoligovými týmy

Havířov – Dnes to přijde, dnes se rozhodne. Hokejisté Havířova se na svém ledě od 17 hodin utkají v prvoligové baráži s Berounem, a pokud zvítězí, už jen shoda náhod by je mohla připravit o vytoužený postup.

Obyvatelé Havířova se mohou zapojit do občanských komisí

Havířov - Lidé z Havířova mají zájem podílet se na chodu svého města. Na jejich žádost radní zřídili dvě nové občanské komise pro Havířov Město a Podlesí. Členem komise může být každý obyvatel města, který má trvalý pobyt v části, pro kterou je daná komise zřízena.

Memoriál Františka Slezáka ovládli havířovští hokejisté

Havířov - První ročník Memoriálu Františka Slezáka, dlouholetého hráče a legendy havířovského hokeje, ovládli havířovští hráči. To, že vítězství zůstane „doma", bylo jasné už po odehrání skupin. Do finále se totiž probojovala havířovská družstva HC Panthers a HC Pitbulls.

Hokejisté havířovského AZetu vezou výhru z Písku

Havířov - Třetí zápas, třetí vítězství. Jestli tohle není skvěle rozjetá baráž o první ligu, pak jsou hokejisté Havířova až příliš skromní.

Santé pořádalo ve svých střediscích Den otevřených dveří

Havířov - Centrum sociálních služeb Santé představilo v úterý na dni otevřených dveří všechna svá střediska veřejnosti. Návštěvníci měli možnost nahlédnout do zázemí centra a podívat se na vlastní oči, jak zde klienti Santé tráví svůj čas. 

Těrlicko se zapojilo do protestu Dotačně znevýhodněná obec

Těrlicko - Do rozsáhlé protestní akce proti přerozdělování peněz z dotací EU se dnes zapojilo více než šest set obcí napříč celou republikou.  

Tomáš Mráz: Jsem rád, že jsem se mohl v baráži předvést

Havířov – V baráži o první ligu trápí hokejisty Havířova zranění několika klíčových hráčů, a tak musel trenér Tomáš Potěšil do utkání proti Táboru sáhnout do klubových rezerv. Na soupisku se vešel i nadějný juniorský útočník Tomáš Mráz, který se dokonce gólem podílel na vysoké výhře 8:0.

Lukáš Valový: Jarní část divize jsme nastartovali skvěle

Havířov – V neděli se fotbalisté Havířova utkali ve svém prvním zápase jarní části sezony s týmem Opavy. Slavili důležitou výhru, kterou ocenil i kapitán mužstva Lukáš Valový.

Extraligový florbal v Havířově minimálně na rok skončil

Havířov – Milí florbalisté, byli jste nejhorší a máte padáka. Asi podobnými slovy z kdysi populární televizní soutěže by se dalo charakterizovat letošní vystoupení havířovských florbalistů v extralize mužů.

Mladí haloví atleti sbírali medaile na všech soutěžích

Havířov – Letošní halová sezona dopadla pro atlety TJ Start Havířov nejlépe za poslední roky. Oddíl, který se zaměřuje především na přípravu atletů školou povinných, se může pochlubit ziskem medailí z krajských, moravských a dokonce i z celostátních soutěží.

To byla jízda! Havířovští deklasovali Tábor

Havířov /FOTOGALERIE/ – Hokejisté havířovského AZetu roznesli ve svém druhém utkání baráže o první ligu vítěze skupiny Západ z Tábora 8:0 a do tabulky si připsali druhé vítězství.

Indiáni zahájili jarní část sezony výhrou nad Opavou B

Havířov /FOTOGALERIE/ – Zasloužené tři body si na startu jarní části divize připisují fotbalisté MFK Havířov. Doma zdolali posílené béčko druholigové Opavy.

Michal Pinkas vicemistrem v přespolním běhu

Havířov /FOTOGALERIE/ – Atlet havířovské Slavie Michal Pinkas uspěl na mistrovství republiky v přespolním běhu, které se konalo ve Střelských Hošticích. Skončil v pozici vicemistra.

OBRAZEM: Hlavní třídu zaplavila voda z prasklého potrubí

Havířov - Menší komplikace v dopravě způsobila v centru města voda, která se na silnici valila z prasklého potrubí.

Radnice na webu zveřejnila mapu svých kanceláří a úředníků

Havířov - Na internetových stránkách města Havířova byl spuštěn navigační systém magistrátu. Ten má sloužit především lidem, kteří potřebují něco na úřadě zařídit. Díky novému systému mohou například přímo z domu zjistit, kde svou záležitost vyřídí, případně kam se mají dostavit na jednání.

Sociální šatník funguje v Havířově už rok

Havířov - Sociální šatník oslavil ve čtvrtek rok svého působení v Havířově. Za tu dobu organizace ADRA, která šatník pro potřebné provozuje, bezezbytku obhájila své poslání a nezbytnost ve společnosti.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT