VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NIKOLA KLIMŠOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Parkování na dvou místech v centru za peníze

Orlová - Hned dvě parkoviště, která jsou během dnes permanentně obsazena, budou na konci tohoto roku zpoplatněna. Prvním z nich je před obchodním domem Esam a druhé před polyfunkčním domem. Placená parkoviště mají řidičům zajistit lepší podmínky ke krátkodobému stání v centru Orlové-Lutyně.

Nákaza klíšťovou encefalitidou na Karvinsku moc nehrozí

Karvinsko - Teplé počasí klíšťatům přeje a tak hygienici počítají, že porostou počty nakažených klíšťovým zánětem mozku.

Řezbáři předali svá díla z plenéru dětem

Karviná - Především dětem letos dělali radost účastníci osmého ročníku řezbářského plenéru Darkovská lípa. Vzniklá díla – dřevěné sochy zvířat – totiž umělci věnovali karvinským mateřským školám.

V Karviné se koná řezbářský plenér Darkovská lípa

Karviná - V pondělí odstartoval již 8. ročník Darkovské lípy. Jedná se o řezbářský plenér, na kterém umělci vyřezávají sochy ze dřeva pro karvinské mateřské školy.

Bude se stavět parkovací dům přes odpor lidí?

Orlová - Lidé, kteří vyslovili své NE proti stavbě parkovacího objektu, s netrpělivostí očekávali, jak na jejich petici zareagují zastupitelé. Podle iniciátora petice Petra Szypky vedení města signatářům neodpovědělo v zákonném třicetidenním termínu.

Auta orlovských policistů jezdí na svěcenou vodu

Orlová - Před orlovskou služebnou Policie ČR se ve čtvrtek udála akce, která se nevidí každý den. Orlovští policisté se domluvili s místním děkanem a nechali si od něho požehnat služebním vozům.

Dny města v Orlové budou mít bohatý program

Orlová - Věra Špinarová, Wabi Daněk, Argema, Daniel Nekonečný. To je výčet hudebních hvězd, které ozdobí víkendové oslavy Dnů města Orlová. Hlavní program je naplánován na sobotu a neděli, ale už dnes je připravena lahůdka pro milovníky varhanní hudby.

V Bohumíně začala revitalizace Rafinérského lesíku

Bohumín - Rafinérský lesík v centru Bohumína za městským domem Slunečnice už dlouho volal po obnově. Právě nyní se začalo pracovat na jeho revitalizaci.

Blíží se tropy, některá koupaliště otvírají dříve

Karvinsko - Ačkoli původně chtěl provozovatel letní plovárny otevřít v sobotu 29. května, předpověď pravého letního počasí toto rozhodnutí změnila. Pokud to počasí skutečně umožní, brány karvinského letního koupaliště se otevřou již tento pátek.

Orlová připravuje pestrý program Dnů města

Orlová - O víkendu v Orlové naplno propuknou oslavy Dnů města. Několik doprovodných akcí se však koná už v těchto dnech a na své si přijdou jak fandové sportu, tak i milovníci hudby či umění. Pro děti jsou připraveny různé soutěže a hry.

Nablýskaní veteráni projížděli Karvinskem

Chotěbuz, Těrlicko /FOTOGALERIE/ - Téměř padesát veteránů se o víkendu vydalo na spanilou jízdu Českým Těšínem, Chotěbuzí, Těrlickem a Žermanicemi.

Lázeňským pramenům žehnal farář i déšť

Karviná /FOTOGALERIE/ - V sobotu se v Karviné zahajovala lázeňská sezóna. Otevírání pramenů probíhalo ve městě hned na třech místech. Program pro návštěvníky byl připraven ve stylu 20. let minulého století.

Lidé z Orlové se pustili do úklidu ghetta

Orlová /FOTOGALERIE/ - Malí i velcí Romové se v sobotu pustili do úklidu v Orlové – Porubě, nejproblematičtější části města. Pomáhali jim zaměstnanci společnosti RPG Real Estate, která v této lokalitě vlastní většinu bytů.

Maminky z Mizerova si stěžují na stav dětského hřiště

Karviná - O pískoviště u domu číslo 2361 ve Studentské ulici v Karviné-Mizerově, se podle některých rodičů správce špatně stará.

V Karviné se konal pestrý Den rodiny

Karviná /FOTOGALERIE+VIDEO/ - Veselé odpoledne zažily v pátek hlavně děti na oslavách Dne rodiny na náměstí ve Fryštátě. Byly tu pro ně připraveny soutěže, kolotoče, malování na chodníku.

Lidé si prohlédli neurologické oddělení

Karviná - Stovka lidí ve čtvrtek navštívila v rámci Dne otevřených dveří Iktovou jednotku v Karvinské hornické nemocnici (KHN). Při příležitosti celorepublikové kampaně s názvem Třicet dní pro prevenci a léčbu centrální mozkové příhody se mohli seznámit s prevencí a léčbou pacientů po mozkové mrtvici, která ročně postihne jen v Česku tisíce lidí.

V centru města by mohly vyrůst tři domy

Bohumín - Co s pozemky mezi prolukami domů? Postavíme na nich domy, řekli si Bohumínští a připravili pozemky v centru Bohumína, na kterých by se mohly vyrůst tři polyfunkční domy.

Lidé přispívali ve sbírce na boj s rakovinou

Karviná - Ve žlutých tričkách a s pokladničkou, na které byl nápis Český den proti rakovině, vyrazili ve středu do ulic děti, dospělí i senioři. Všichni s jedním cílem. Vybrat co nejvíce peněz na boj proti rakovině.

Rozpadne se oddíl fotbalistů TJ Slovan Orlová kvůli metanu?

Orlová – Asi půl roku starý únik nebezpečného metanu na hřišti fotbalového klubu TJ Slovan v Orlové-Městě připravil tamní fotbalisty o jejich hřiště. A nikdo dnes neví, zda se tam ještě někdy bude hrát.

Orlovany trápí ovzduší, problémy v dopravě a kriminalita

Orlová - Čistější ovzduší, doprava, péče o seniory a volný čas. To jsou oblasti, ve kterých spatřují obyvatelé Orlové nejvíce potíží. Vyplývá to z výzkumu, který provedlo Fórum Zdravého města Orlová, jež pravidelně komunikuje s obyvateli města a táže se jich, jaké problémy je nejvíce tíží.

Včelaři mohou žádat o příspěvek z kraje

Karvinsko - Chovatelé včel v Moravskoslezském kraji budou moci v letošním roce žádat o příspěvek v rámci Programu poskytování příspěvků na podporu včelařství v Moravskoslezském kraji pro rok 2009.

Nájemnice plesnivého bytu má nové bydlení, ale bez elektřiny

Orlová - Zdá se, že se paní Zdeňce Mrňkové z Orlové, lepí smůla stále na paty. Sotva dostala za svou plesnivou špeluňku nový byt dokonce ve stejném domě, zjistila, že tento byt je pro změnu bez elektřiny.

Lidé přišli zavzpomínat na svá školní léta

Stonava /FOTOGALERIE + VIDEO/ – Zhruba dvě stovky absolventů tamních škol se v sobotu sjelo do Stonavy, aby společně zavzpomínaly na školní léta. Vše začalo prohlídkami škol v obci, a že bylo o čem mluvit a na co vzpomínat,

Na Dni Země zazpíval Sámer Issa

Karviná /FOTOGALERIE/ - Nedělní odpoledne bylo v Karviné věnováno Dni Země a slavilo se ve velkém. Kromě stánků s různým zbožím a občerstvením si mohly hlavně děti vyzkoušet postavit ptačí budku, vlastnoručně si uplést mexickou hvězdu, či obdivovat malé zvířectvo.

Orlovské slečny bodovaly v oblastním kole Dívky roku

Orlová /FOTOGALERIE/ - Zdá se, že nejvíce mladých, krásných a talentovaných dívek letos uzrálo ve městě Orlová. Orlovanky si totiž v oblastním kole soutěže Dívka roku 2009 odnesly cen nejvíce.

Bývalá škola v Zimném dole stále zeje prázdnotou

Orlová - Objekt bývalé Základní školy v Zimném dole v Orlové-Městě, který již téměř dva roky zeje prázdnotou, stále definitivně nemá nového majitele. Přestože ve výběrovém řízení jako jediný zájemce uspěla orlovská společnost Domácí péče SOS, kupní smlouva dodnes nebyla podepsána. Místní lidé se obávají, že objekt bude chátrat, nebo ho rozeberou na cihlu tzv. nepřizpůsobiví občané.

Orlová pořádala pestré Dny Země

Orlová /FOTOGALERIE/ - Jak se kdysi mlátilo obilí, jak jsou užitečné obilniny nebo byliny, stejně jako to, jak se co nejlépe chovat k naší zemi, se mohli ve čtvrtek dozvědět návštěvníci orlovských oslav Dnů Země.

Orlované protestují proti parkovacímu domu

Orlová - Nový osmiposchoďový parkovací dům, kterým chtějí radní vyřešit problém s nedostatečnými místy pro parkování, by měl vyrůst v ulici F. S. Tůmy. Asi pět set lidí se postavilo proti.

Diskuse: Klientské centrum RPG nefunguje, jak má

Karvinsko – Služby nejsou dobré. Takový je zjednodušený závěr z diskuze návštěvníků webech karvinskydenik.cz či havirovskydenik.cz, kde čtenáři reagovali na článek s názvem Klienti si stěžují na Klientská centra.

Zazdíte nám okna! volají lidé z orlovského sídliště

Orlová - Téměř pět stovek lidí ze sídliště V. etapa v Orlové se podepsalo na petici, v níž protestují proti stavbě nadzemního parkovacího objektu, který jim vyroste přímo před okny, a podle nich bude mít i nemalý dopad na okolní prostředí. Signatáři petice žádají zastupitele města, aby přehodnotili svou koncepci navrženého parkovacího objektu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT