VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NIKOLA KLIMŠOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Parkování na dvou místech v centru za peníze

Orlová - Hned dvě parkoviště, která jsou během dnes permanentně obsazena, budou na konci tohoto roku zpoplatněna. Prvním z nich je před obchodním domem Esam a druhé před polyfunkčním domem. Placená parkoviště mají řidičům zajistit lepší podmínky ke krátkodobému stání v centru Orlové-Lutyně.

Nákaza klíšťovou encefalitidou na Karvinsku moc nehrozí

Karvinsko - Teplé počasí klíšťatům přeje a tak hygienici počítají, že porostou počty nakažených klíšťovým zánětem mozku.

Řezbáři předali svá díla z plenéru dětem

Karviná - Především dětem letos dělali radost účastníci osmého ročníku řezbářského plenéru Darkovská lípa. Vzniklá díla – dřevěné sochy zvířat – totiž umělci věnovali karvinským mateřským školám.

V Karviné se koná řezbářský plenér Darkovská lípa

Karviná - V pondělí odstartoval již 8. ročník Darkovské lípy. Jedná se o řezbářský plenér, na kterém umělci vyřezávají sochy ze dřeva pro karvinské mateřské školy.

Bude se stavět parkovací dům přes odpor lidí?

Orlová - Lidé, kteří vyslovili své NE proti stavbě parkovacího objektu, s netrpělivostí očekávali, jak na jejich petici zareagují zastupitelé. Podle iniciátora petice Petra Szypky vedení města signatářům neodpovědělo v zákonném třicetidenním termínu.

Auta orlovských policistů jezdí na svěcenou vodu

Orlová - Před orlovskou služebnou Policie ČR se ve čtvrtek udála akce, která se nevidí každý den. Orlovští policisté se domluvili s místním děkanem a nechali si od něho požehnat služebním vozům.

Dny města v Orlové budou mít bohatý program

Orlová - Věra Špinarová, Wabi Daněk, Argema, Daniel Nekonečný. To je výčet hudebních hvězd, které ozdobí víkendové oslavy Dnů města Orlová. Hlavní program je naplánován na sobotu a neděli, ale už dnes je připravena lahůdka pro milovníky varhanní hudby.

V Bohumíně začala revitalizace Rafinérského lesíku

Bohumín - Rafinérský lesík v centru Bohumína za městským domem Slunečnice už dlouho volal po obnově. Právě nyní se začalo pracovat na jeho revitalizaci.

Blíží se tropy, některá koupaliště otvírají dříve

Karvinsko - Ačkoli původně chtěl provozovatel letní plovárny otevřít v sobotu 29. května, předpověď pravého letního počasí toto rozhodnutí změnila. Pokud to počasí skutečně umožní, brány karvinského letního koupaliště se otevřou již tento pátek.

Orlová připravuje pestrý program Dnů města

Orlová - O víkendu v Orlové naplno propuknou oslavy Dnů města. Několik doprovodných akcí se však koná už v těchto dnech a na své si přijdou jak fandové sportu, tak i milovníci hudby či umění. Pro děti jsou připraveny různé soutěže a hry.

Nablýskaní veteráni projížděli Karvinskem

Chotěbuz, Těrlicko /FOTOGALERIE/ - Téměř padesát veteránů se o víkendu vydalo na spanilou jízdu Českým Těšínem, Chotěbuzí, Těrlickem a Žermanicemi.

Lázeňským pramenům žehnal farář i déšť

Karviná /FOTOGALERIE/ - V sobotu se v Karviné zahajovala lázeňská sezóna. Otevírání pramenů probíhalo ve městě hned na třech místech. Program pro návštěvníky byl připraven ve stylu 20. let minulého století.

Lidé z Orlové se pustili do úklidu ghetta

Orlová /FOTOGALERIE/ - Malí i velcí Romové se v sobotu pustili do úklidu v Orlové – Porubě, nejproblematičtější části města. Pomáhali jim zaměstnanci společnosti RPG Real Estate, která v této lokalitě vlastní většinu bytů.

Maminky z Mizerova si stěžují na stav dětského hřiště

Karviná - O pískoviště u domu číslo 2361 ve Studentské ulici v Karviné-Mizerově, se podle některých rodičů správce špatně stará.

V Karviné se konal pestrý Den rodiny

Karviná /FOTOGALERIE+VIDEO/ - Veselé odpoledne zažily v pátek hlavně děti na oslavách Dne rodiny na náměstí ve Fryštátě. Byly tu pro ně připraveny soutěže, kolotoče, malování na chodníku.

Lidé si prohlédli neurologické oddělení

Karviná - Stovka lidí ve čtvrtek navštívila v rámci Dne otevřených dveří Iktovou jednotku v Karvinské hornické nemocnici (KHN). Při příležitosti celorepublikové kampaně s názvem Třicet dní pro prevenci a léčbu centrální mozkové příhody se mohli seznámit s prevencí a léčbou pacientů po mozkové mrtvici, která ročně postihne jen v Česku tisíce lidí.

V centru města by mohly vyrůst tři domy

Bohumín - Co s pozemky mezi prolukami domů? Postavíme na nich domy, řekli si Bohumínští a připravili pozemky v centru Bohumína, na kterých by se mohly vyrůst tři polyfunkční domy.

Lidé přispívali ve sbírce na boj s rakovinou

Karviná - Ve žlutých tričkách a s pokladničkou, na které byl nápis Český den proti rakovině, vyrazili ve středu do ulic děti, dospělí i senioři. Všichni s jedním cílem. Vybrat co nejvíce peněz na boj proti rakovině.

Rozpadne se oddíl fotbalistů TJ Slovan Orlová kvůli metanu?

Orlová – Asi půl roku starý únik nebezpečného metanu na hřišti fotbalového klubu TJ Slovan v Orlové-Městě připravil tamní fotbalisty o jejich hřiště. A nikdo dnes neví, zda se tam ještě někdy bude hrát.

Orlovany trápí ovzduší, problémy v dopravě a kriminalita

Orlová - Čistější ovzduší, doprava, péče o seniory a volný čas. To jsou oblasti, ve kterých spatřují obyvatelé Orlové nejvíce potíží. Vyplývá to z výzkumu, který provedlo Fórum Zdravého města Orlová, jež pravidelně komunikuje s obyvateli města a táže se jich, jaké problémy je nejvíce tíží.

Včelaři mohou žádat o příspěvek z kraje

Karvinsko - Chovatelé včel v Moravskoslezském kraji budou moci v letošním roce žádat o příspěvek v rámci Programu poskytování příspěvků na podporu včelařství v Moravskoslezském kraji pro rok 2009.

Nájemnice plesnivého bytu má nové bydlení, ale bez elektřiny

Orlová - Zdá se, že se paní Zdeňce Mrňkové z Orlové, lepí smůla stále na paty. Sotva dostala za svou plesnivou špeluňku nový byt dokonce ve stejném domě, zjistila, že tento byt je pro změnu bez elektřiny.

Lidé přišli zavzpomínat na svá školní léta

Stonava /FOTOGALERIE + VIDEO/ – Zhruba dvě stovky absolventů tamních škol se v sobotu sjelo do Stonavy, aby společně zavzpomínaly na školní léta. Vše začalo prohlídkami škol v obci, a že bylo o čem mluvit a na co vzpomínat,

Na Dni Země zazpíval Sámer Issa

Karviná /FOTOGALERIE/ - Nedělní odpoledne bylo v Karviné věnováno Dni Země a slavilo se ve velkém. Kromě stánků s různým zbožím a občerstvením si mohly hlavně děti vyzkoušet postavit ptačí budku, vlastnoručně si uplést mexickou hvězdu, či obdivovat malé zvířectvo.

Orlovské slečny bodovaly v oblastním kole Dívky roku

Orlová /FOTOGALERIE/ - Zdá se, že nejvíce mladých, krásných a talentovaných dívek letos uzrálo ve městě Orlová. Orlovanky si totiž v oblastním kole soutěže Dívka roku 2009 odnesly cen nejvíce.

Bývalá škola v Zimném dole stále zeje prázdnotou

Orlová - Objekt bývalé Základní školy v Zimném dole v Orlové-Městě, který již téměř dva roky zeje prázdnotou, stále definitivně nemá nového majitele. Přestože ve výběrovém řízení jako jediný zájemce uspěla orlovská společnost Domácí péče SOS, kupní smlouva dodnes nebyla podepsána. Místní lidé se obávají, že objekt bude chátrat, nebo ho rozeberou na cihlu tzv. nepřizpůsobiví občané.

Orlová pořádala pestré Dny Země

Orlová /FOTOGALERIE/ - Jak se kdysi mlátilo obilí, jak jsou užitečné obilniny nebo byliny, stejně jako to, jak se co nejlépe chovat k naší zemi, se mohli ve čtvrtek dozvědět návštěvníci orlovských oslav Dnů Země.

Orlované protestují proti parkovacímu domu

Orlová - Nový osmiposchoďový parkovací dům, kterým chtějí radní vyřešit problém s nedostatečnými místy pro parkování, by měl vyrůst v ulici F. S. Tůmy. Asi pět set lidí se postavilo proti.

Diskuse: Klientské centrum RPG nefunguje, jak má

Karvinsko – Služby nejsou dobré. Takový je zjednodušený závěr z diskuze návštěvníků webech karvinskydenik.cz či havirovskydenik.cz, kde čtenáři reagovali na článek s názvem Klienti si stěžují na Klientská centra.

Zazdíte nám okna! volají lidé z orlovského sídliště

Orlová - Téměř pět stovek lidí ze sídliště V. etapa v Orlové se podepsalo na petici, v níž protestují proti stavbě nadzemního parkovacího objektu, který jim vyroste přímo před okny, a podle nich bude mít i nemalý dopad na okolní prostředí. Signatáři petice žádají zastupitele města, aby přehodnotili svou koncepci navrženého parkovacího objektu.

RPG: Další byty opravíme těm, kteří si připlatí v nájmu

Karviná, Havířov - Nový revitalizační projekt, který společnost RPG odstartovala již loni, dostává konkrétnější obrysy. RPG se chystá vložit do oprav svého majetku téměř 150 milionů korun. Někteří nájemníci budou mít domy opraveny, aniž by se jim nájemné zvýšilo, další si budou muset připlatit. Těm RPG slibuje přednostní zvelebení bydlení.

Systém správních evidencí čeká odstávka

Karvinsko - Pokud si chcete nechat vystavit nový občanský průkaz, či řidičský průkaz, nebo potřebujete přepsat majitele vozidla, spěchejte co nejdříve na městský úřad. V době od 1. do 10. května totiž systém správních agend nebude fungovat.

Chcete peníze? Není problém, ale zastavte svůj byt

Karvinsko - Lichváři nabízejí půjčky, za které však chtějí ručit právy k užívání bytu. „Pozor, můžete přijít o střechu nad hlavou,“ varují lidi odborníci na bytovou problematiku.

Byty v pudlovských Lounech čekají na první nájemníky

Bohumín - V krásné a prostorné se změnily čtyři byty v drážním domě, které nechalo město jako jejich nový majitel zrekonstruovat na byty první kategorie. Město chce z bývalého ghetta, lokality Louny v Bohumíně-Pudlově, vytvořit bydlení na dobré adrese.

Hejtman slíbil peníze pro orlovskou nemocnici

Orlová - Žádné majetkové změny a příslib přílivu peněz na modernizaci nemocnice. Takový závěr vzešel ze setkání orlovského starosty s hejtmanem, kteří se bavili o budoucnosti orlovské nemocnice, jež je už několik let součástí nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji.

Zmizí secesní budova ze Starého náměstí v Orlové?

Orlová - Soudní spor majitele secesního domu na Starém náměstí v Orlové-Městě Antonína Macury se společností OKD se táhne už několik let. Dům je totiž narušen důlními vlivy. Majitel chtěl nejprve objekt OKD prodat, poté však žádal o odškodnění za ovlivnění těžbou.

Zloději opět řádili na Starém náměstí

Orlová - Zdá se, že si zloději jako svůj cíl vykrádaček oblíbili Staré náměstí v Orlové-Městě.

Lidé hodnotí finální podobu orlovského náměstí

Orlová - Obyvatelé města rozhodují, kterou ze dvou variant podob nového náměstí v centru Lutyně zvolit.

Hasiči varují před nebezpečným vypalováním trávy

Karvinsko /FOTOGALERIE/ - Od začátku dubna vyjížděli v kraji hasiči ke třem desítkám požárů, které měli na svědomí nezodpovědní lidé. Lidé by měli dávat velký pozor při vypalování trávy, starého listí a klestí na zahrádkách, protože při nich hrozí velké nebezpečí zranění i úmrtí.

V Orlové se dočkají opravy chodníků i silnic

Orlová - Zimní období již skončilo a v Orlové plánují údržby a opravy chodníků, cest i schodišť. V první polovině tohoto roku čeká oprava chodník v ulici A. Jiráska, V. Martínka v Orlové–Lutyni a chodník v ulici Lazecká v Orlové–Městě.

Nájemníci bytů RPG si stěžují na klientská centra

Karvinsko, Frýdek-Místek - Přestože společnost RPG několikrát avizovala zlepšení služeb svým zákazníkům například rozšířením provozní doby klientských center, v některých městech je naopak zrušila. Lidé tak musejí kvůli hlášení poruch a dalšímu vyřizování poměrně daleko dojíždět.

Autobusáci byli oceněni za miliony kilometrů bez nehod

Karvinsko - Vedení ČSAD Karviná, Havířov a Frýdek–Místek včera ocenilo šoféry osobní a nákladní dopravy za jízdy bez nehod. Karvinsko se může pochlubit i řidiči rekordmany.

Dostavba nových bytů v Petřvaldě je v nedohlednu

Petřvald - Hromada cihel po obvodu základové desky. Tak vypadá místo, kde již měli bydlet první nájemníci v moderním domě o dvaceti bytech. Staveniště v Kulturní ulici v Petřvaldě však zeje prázdnotou.

Města získala peníze na opravy romských ghett

Orlová, Karviná - V Karviné a Orlové se začnou ve velkém opravovat nejen domy, ale celé lokality. Města získala z projektu Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) peníze na revitalizaci těch částí města, kde žijí ve většině lidé sociálně slabí a problémoví nebo zástupci menšinových komunit.

Žáci s ovacemi vítali vítězku Zlatého Ámose

Karviná - Držitelku titulu Zlatý Ámos Lucii Andělovou vítala v úterý včera po návratu z Prahy celá škola. A přichystala si pro svoji vítězku překvapení: královské křeslo, květiny a spoustu přáníček. Začalo to aplausem, pokračovalo bujarým provoláváním slávy a zazněla dokonce studentská hymna.

Žena z Orlové žije v bytě plném plísně

Orlová – V nezáviděníhodné situaci je paní Zdeňka Mrňková z Orlové. Její byt okupuje plíseň a hrozí, že jí sociální pracovnice navrhnou z hygienických důvodů odebrání dětí a umístění v dětském domově dokud se situace nevyřeší.

Pacienti mohou surfovat v nemocnici na internetu

Karviná - Pacientům Karvinské hornické nemocnice jistě zpříjemní hospitalizaci možnost surfování na internetu nebo komunikace pomocí elektronické pošty.

Stovky sester by si zasloužily medaili za obětavou práci, říká držitelka titulu Sestra Moravskoslezského kraje

Karviná - Anna Sekaninová pracuje ve zdravotnictví 46 let a vyzkoušela si práci na chirurgickém oddělení, na gynekologicko-porodnickém i anesteziologicko-resuscitačním.

Orlovský útulek hlásí přeplněno

Orlová - Po dvou a někdy i po třech musí nyní umísťovat v některých případech psí nalezence psí útulek v Orlové–Zimném Dole.

Karviná chce postavit startovací byty pro mladé

Karviná - Město chce mladým rodinám ulehčit start do života. V Bohumíně se tento nápad již ujal a v červnu se zabydlí v malometrážních bytech další mladé páry s dětmi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT