VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR WOJNAR

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řidiče na Karvinsku zase ovládal alkohol

Karvinsko – Jezdit o víkendech po silnicích na Karvinsku se nezdá být příliš bezpečné. Šance, že v protisměru potkáte opilého řidiče, je totiž poměrně velká.

O víkendu do centra Bohumína jen objížďkou

Bohumín – Další dopravní komplikace čekají na řidiče směřující do Bohumína. O víkendu se totiž uzavře Lidická ulice, která řidičům projíždějícím přes Skřečoň umožňovala průjezd do centra města.

Pokuty na bezdomovce neplatí, páky ale jsou

Karvinsko – Škoda pokutového bloku, který strážníci vypíšou na pokutu bezdomovci. Muži v uniformě by tak čelili jen posměchu a ignoranci.

Lidé si vyzkoušeli pocit v převráceném autě

Karviná - Vyzkoušet si pocit, kdy jste v autě hlavou dolů, není na škodu. Této možnosti v pondělí odpoledne využila řada návštěvníků policejní akce „Zimní karvinský pit stop“, v jejímž rámci si mohli lidé vyzkoušet simulátor dopravní nehody.

Nuda i drama v malém volebním okrsku

Karviná – Malá místnůstka a v ní příjemně naladěná sedmičlenná komise, která toužebně vyhlíží první voliče. Za dveřmi halekající omladina a před budovou hlídka městské policie.

Vítěze voleb v Orlové čekají vyjednávání

Orlová- Přestože se stala Česká strana sociálně demokratická vítězem komunálních voleb v Orlové, její zástupci budou muset hledat vhodné koaliční partnery. Její vítězství totiž bylo jen těsné. Sociální demokraté si pro sebe uzmuli osm míst v nově zvoleném zastupitelstvu.

Maturity: Složitá administrativa i zákaz toalet

Karvinsko – Jak se zdá, studenti středních škol na Karvinsku, kteří si vyzkoušeli státní maturitu „nanečisto“, nesli břímě odpovědnosti ve větším poklidu než samotné pedagogické sbory.

V Orlové zkusili snížit počet nočních hlídek

Orlová – Finanční omezení nepotkalo jenom státní policisty, s hubenějším rozpočtem hospodaří také strážníci na Karvinsku. Například orlovští strážníci si už v minulých týdnech vyzkoušeli, jak jim půjdou noční víkendové služby v šesti lidech.

Mladým horolezcům na stěně tekly i slzy

Orlová - Jak rychle se dá vylézt na vrchol příkré stěny? O tom, že se to dá i za několik vteřin, když je člověk dostatečně šikovný a trénovaný, přesvědčovala mládež, která se sešla ve sportovní hale Gymnázia v Orlové-Lutyni k soutěži nazvané Orlovský orel.

Předvolební handrkování vrcholí trestním oznámením

Orlová – Předvolební boj, jehož předmětem je společnost Služby města Orlová a hodně diskutovaná záležitost tepelného hospodářství a dodávek tepla, se v Orlové rozhořel naplno. Osočování a štvavé texty na internetu i v místních médiích vyvrcholily podáním dvou trestních oznámení.

Bohumín má nový rekord. Na náměstí přinášeli sůl

Bohumín /FOTOGALERIE/ – Do české Guinessovy knihy rekordů se v sobotu podařilo zapsat obyvatelům Bohumína. Ti po vzoru slavné pohádky „Byl jednou jeden král“ nosili na náměstí sůl, kterou shromažďovali v kádi. Za jednu hodinu přišlo odevzdat nerozvážnému králi důležitou ingredienci, která je nad všechno zlato světa, hned 309 lidí, čímž si Bohumín vysloužil zápis v knize rekordů.

Dusíme se. Přesto není ovzduší tahákem voleb

Karvinsko – Předvolební mumraj najednou otevírá nespočet nedořešených problémů měst na Karvinsku, na které se v minulých měsících zapomínalo. Řeší se stavba povodňových hrází, problémy s parkováním, podpora sportu…

Hrozba viru HIV mladé neděsí

Karvinsko - Máte z nedávné minulosti milostný vroubek, který ve vás vzbuzuje nejistotu, zda jste se třeba nemohli nakazit virem HIV? Řešením je cesta do Ostravy.

Válečný hrdina dostal posmrtně polské vyznamenání

Petrovice - Potřást si rukou s prezidentem Polské republiky není událost, která by se lidem stávala každý den.

Projekt sportovního centra v Orlové znovu odložen

Orlová – Odvážný plán přeměny bývalé kotelny v Orlové-Lutyni ve sportovně společenské centrum se odkládá minimálně do jara příštího roku.

Banky a pošty čelí lupičům, které se nedaří chytit

Karvinsko – Pět vyloupených peněžních ústavů za posledních několik měsíců. To je zatímní bilance letošního roku, jež jakoby nasvědčovala, že lupiči ztrácejí ostych z postihu a vyrážejí děsit pracovnice bankovních poboček vybaveni jen igelitkou, ve které údajně mají výbušné zařízení.

Hráze: Vrbice i Pudlov se dočkají. Kopytov zatím ne

Bohumín – Zaplněná zasedací místnost bohumínské radnice v pondělí jednoznačně dokumentovala, že obyvatele povodněmi šikanovaného města zajímá, co se plánuje a neplánuje udělat v otázce protipovodňových opatření.

Ruština zpátky získává oblibu u místních studentů

Karvinsko – „Gavariš pa rusky? Da!“ Takovouto – pro mnohé dnešní teenagery naprosto exotickou – otázkou a odpovědí se může pochlubit stále více studentů na Karvinsku.

Školáci rozdávali řidičům ovoce podle zásluh

Karviná - Vzorným řidičům sladké jablko, hříšníkům za volantem kyselý citron. Takovou odměnu dostávali před pár dny řidiči na Ostravské ulici u zimního stadionu v Karviné.

Prodavačka z koloniálu zažila pocit ostří nože na krku

Karviná – Zapadlý krámek ve staré části Karviné je zřejmě magnetem různých nenechavců. Koloniál ve Starém Městě totiž čelil zlodějům již opakovaně. Tentokrát ovšem šlo doslova o život, prodavačka totiž měla ke krku přiložený nůž.

Školáci se seznamovali s Evropskou unií

Orlová - Žáci pátých tříd některých orlovských škol poznávali cizí země. Nemuseli přitom chodit nikterak daleko, stačilo jen dorazit na Základní školu Mládí, kde se konaly Evropské hry bez hranic.

Protipovodňové stavby, předvolební téma číslo jedna

Bohumín – Předvolební snaha připoutat voliče, nebo vážný problém, který už se měl řešit dávno? Na lavinu petic a otevřených dopisů lze 14 dní před komunálními volbami pohlížet s odstupem.

Další přepadení. Maskovaný muž vyloupil pobočku KB

Bohumín /FOTOGALERIE/ – Několik dní se kriminalistům dařilo držet v tajnosti případ dalšího přepadení peněžního ústavu na Karvinsku. Terčem lupiče byla tentokrát pobočka Komerční banky v Bohumíně.

Chátrající budova orlovské školy jde do dražby

Orlová – Čekání na nového majitele chátrající budovy bývalé školy v orlovské části Zimný Důl pokračuje.

Celníci odhalili velkosklady nekolkovaných cigaret a alkoholu

Karvinsko – Doupě plné neoznačeného alkoholu a nekolkovaných cigaret odhalili během minulého týdne pracovníci Celního ředitelství Ostrava při domovních prohlídkách v bytech na Karvinsku.

Dopravu v Karviné zkomplikuje částečná uzavírka

Karviná – Doprava v části třídy Osvobození v Karviné–Novém Městě je počínaje čtvrtkem svedena jednosměrně do jednoho pruhu.

Zdražení elektřiny a mouky zvedne cenu pečiva

Karvinsko – Za chléb a pečivo zřejmě zaplatíme v nejbližších týdnech zase o něco více. Některé pekárny na Karvinsku totiž počítají s minimálně patnáctiprocentním zvýšením cen za tyto výrobky.

Chtěli skoncovat se životem

Karviná - Dva případy sebevrahů museli v posledních několika dnech řešit karvinští strážníci.

Malí rybáři zápolili v počtu úlovků

Karviná – „Pane vedoucí, mám rybu,“ volá nadšený chlapec směrem k muži, který další úlovek pečlivě zapisuje do tabulky. Malí rybáři, kterým ještě nebylo 13 let, usedli v neděli v areálu lodiček v Parku Boženy Němcové k prutům, aby soutěžili, kdo toho nejvíc uloví.

Lékaři nevědí, kolik mají objednat vakcín

Karvinsko – Září a říjen jsou měsíce, kdy lékaři doporučují očkování proti sezónní chřipce. Lékaři si od letoška musí sami objednávat vakcíny. Pacienti, kteří mají nárok na proplacení očkování ze zdravotního pojištění, si už nemohou zdarma vyzvednout vakcínu na recept v lékárně, ale dostanou ji přímo v ordinaci.

Opravený Rafinérský lesík přivítal děti

Bohumín – Proměnou ze zpustlé oblasti k relaxačně-sportovnímu areálu prošel Rafinérský lesík v Bohumíně. Ten začal oficiálně fungovat a nabídne menším, ale i těm odrostlejším dětem mnoho atrakcí.

Speciální povrch může zachránit životy

Bohumín – Rocbinda, podivný název, pod kterým se ovšem skrývá šikovný zlepšovák, jenž může zachránit lidský život. Speciální zdrsněný povrch vozovky již mají například v Bohumíně, či v Orlové. Červené pásy, které výrazně zkracují brzdnou dráhu vozidel, jsou nově u přechodů pro chodce v blízkosti základních škol.

Sdružení viní město z nezájmu v boji proti povodním

Bohumín – Na nejvyšší místa směruje otevřený dopis občanské sdružení Hráze Bohumín. Jeho autoři v něm vyjadřují zklamání nad tím, co dělá město vedené starostou Petrem Víchou v otázce protipovodňových opatření.

V telefonu si hrají na vnuky a pak babičku okradou

Karvinsko - O prázdninách v několika případech zadrnčeli seniorům v jejich bytech telefony. Kdyby věděli, že v příštích okamžicích naletí na starou ověřenou fintu, asi by babičky raději přístroj nezvedali.

Obyvatele Žižkovy ulice trápí výpadky proudu

Karviná - Narážení do nábytku a zapalování připravených svíček v bytě. Takový je podle obyvatel ulice Žižkové v Karviné-Hranicích čím dál častější obraz jejich bytí.

Noční akce odhalila u řidičů alkohol i drogy

Karviná /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Noční Karviná byla v pátek okupována desítkami policistů. Ti na dvou místech ve městě uzavřeli silnici a nenechali projet nikoho, aniž by jej zkontrolovali.

Cesta čeká na opravu, firma zkouší trpělivost řidičů

Karviná - Řidiči na Třídě Osvobození, kteří projíždějí úsek od Havířské ulice po ulici U Bažantnice, mohou na první dojem budit dojem opilců. Auta totiž při snaze vyhnout se nebývalému počtu děr a dalších překážek doslova kmitají ze strany na stranu.

Na Novém Poli se přistavuje, přibudou pracovní místa

Karviná – Stavební boom ve firmách, které už nějakou dobu působí v karvinské průmyslové zóně Nové Pole, dává tušit novou šanci pro lidi, kteří hledají práci. Novou halu dokončuje například korejská firma Sejong, která je jedním z dodavatelů nošovické automobilky Hyundai.

Pachatelé přepadení bank policii stále utíkají

Karvinsko - Tři vyloupené pobočky spořitelen na Karvinsku v letošním roce, žádný zadržený lupič. Taková je zatím bilance karvinských policistů.

Nulová tolerance: V Bohumíně bourají domy, v Karviné kontrolují byty

Bohumín – Společný cíl mají dvě města na Karvinsku, která již nějakou dobu svorně hlásají takzvanou nulovou toleranci.

Bohumínské domácnosti vyhřívá teplo z Dětmarovic

Bohumín - Spuštěno. První várka tepla dodávaná z elektrárny v Dětmarovicích proudí od středy do bohumínských domácností.

RPG chce z karvinské šestky udělat dobrou adresu

Karviná /ROZHOVOR/ – Udělat z Karviné-Nového Města atraktivní adresu, na kterou by se lidé už nedívali skrz prsty, to podle mnohých znamená nadlidský úkol. Majoritní vlastník tamních bytů, společnost RPG, v tento výsledek ale věří. Jakými kroky toho chtějí docílit, nastínil v rozhovoru mluvčí společnosti Petr Handl.

Staré gardy si ani po letech nic nedarovaly

Karviná – Dvě kompletní jedenáctky a dalších několik nahecovaných náhradníků vstoupilo v pátek na trávník stadionu MFK Karviná (bývalá Kovona). Ne snad, že by se do tohoto areálu vrátili druholigoví profesionálové, na plácek vyběhli ti, kteří vavříny sbírali v minulosti.

Policisté dopadli sériového lupiče

Karvinsko – Lupič, který během necelého měsíce loupil v několika čerpacích stanicích, hernách i na ulici, byl před pár dny dopaden českotěšínskými kriminalisty.

Nový mostek a podjezd uleví dopravě v Bohumíně

Bohumín- Sedm silničních mostů v kraji čeká rekonstrukce, či rovnou demolice a následná nová výstavba. Dočká se i mostek a „esíčková“ cesta u drátovenského podjezdu v Bohumíně-Pudlově. Silnice bude narovnána, mostek zbourán a nový vyroste asi o sto metrů vedle.

Smutná bilance Karvinska: méně nehod, více mrtvých

Karvinsko- Trend, kdy každým rokem ubývá nehod, pokračuje. Letos jej ale přebíjí výrazná černá kaňka. Ačkoliv i v prvních osmi měsících letošního roku policisté na Karvinsku zaznamenali na silnicích v porovnání s rokem 2009 méně nehod, klíčová kolonka statistik přináší znepokojení.

Magické datum příliš neláká

Karvinsko – V naději šťastnějšího manželství volí mnozí svatebčané obřad v neobvyklých datech. A ačkoliv se blíží neděle 10. 10. 2010, zájem je poměrně malý.

Konečná podoba náměstí dozná drobných změn

Orlova - Už jen drobnosti brání zahájení úpravy orlovského náměstí. Přípravné práce na realizaci projektu „Humanizace centra Orlové-Lutyně“, se v létě posunuly výrazně kupředu.

V kostele se rozezněly nové zvony

Orlová – Historický okamžik pro kostel Nanebevzetí Panny Marie v Orlové-Městě nadešel v neděli ráno. Po 68 letech se do něj totiž vrátily zvony, které byly biskupem Františkem Václavem Lobkoviczem nejprve slavnostně vysvěceny a poté i vyvěšeny do kostelní věže.

Řidiči ignorují zákaz stání na Fryštátské

Karviná - Řidiči parkující podél ulice Fryštátské v Karviné-Fryštátě by si měli začít dávat pozor. Na jejich počínání se totiž začali zaměřovat strážníci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT