VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TEREZA PINTÉROVÁ

Tereza  Pintérová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Policisté vyhlásili výtvarnou soutěž pro děti

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti. Vítěze policisté odmění publikací Policejní pohádky, omalovánkami, pastelkami a pexesem.

V Bohumíně se k vojenskému konvoji přidají motorkáři

Jeden ze tří konvojů americké armády, které projedou v neděli a pondělí Českem, překročí hranice naší země zítra v dopoledních hodinách v Bohumíně. Američtí vojáci projedou Moravskoslezský kraj po dálnici a přespí ve Vyškově v areálu Vojenské akademie.

Čtvrtek patří pohádkám: policisté budou číst dětem

Úderem 10. hodiny se dnes krajem rozezní Policejní pohádky. Akci s názvem Policisté čtou Policejní pohádky podpořila všechna krajská ředitelství.

Hasiči na konci týdne otevřou dveře veřejnosti

Celorepublikový Den požární bezpečnosti byl i letos vyhlášen na pátek 13. března.

Kraj letos opraví silnice za 294 milionů korun

Ministerstvo dopravy letos rozdělí mezi kraje 4,4 miliardy korun. Moravskoslezský kraj by měl získat ze Státního fondu dopravní infrastruktury na opravu silnic II. a III. třídy přes 247 milionů korun.

Speciální webová prezentace poutá na oslavy k výročí osvobození od fašismu

/VIDEO/ Krajské vojenské velitelství Ostrava s Magistrátem města Ostrava a s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje připravují 70. výročí osvobození Ostravy. 

AKTUALIZOVÁNO

Ocelárna Vítkovice Steel v září definitivně končí

Společnost Vítkovice Steel k poslednímu září letošního roku zavře svou ocelárnu.

Ošetřovatel slonů v Zoo Ostrava: Pojmenování slůněte nevylučujeme

/REPORTÁŽ DENÍKU + ROZHOVOR/ O ostravské slony se stará už osmnáct let. Jeho „rukama" prošla jak stále prospívající samička Rashmi, tak krátce žijící sameček Sethi a nyní pečuje s ostatními ošetřovateli i o poslední sloní slečnu.

Jízdní řád ČD pro Moravskoslezský kraj: bez lupy ani ránu

Malý formát brožury A6 komplikuje zejména seniorům a hůře vidícím lidem orientaci v jízdních řádech. Cestující do něj však mohou před koupí nahlédnout a vybrat si případně větší formát.

Výtěžek z kabelkového veletrhu: Vašík speciální terapii absolvovat nemůže

Pětapadesát tisíc korun předali tento týden zástupci Moravskoslezského deníku společně s ředitelkou Nadačního fondu Šťastná hvězda Alenou Skovajsovou mamince šestiletých dvojčat Vašíka a Jarouška. 

Náměstek hejtmana: Poskytovatele sociálních služeb budeme důkladněji kontrolovat

Peníze na sociální služby od ledna 2015 rozděluje kraj (dosud to bylo ministerstvo práce a sociálních věcí pozn. red.). Kraj má také povinnost určovat síť sociálních služeb podle zjištěných potřeb obyvatel. Náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Svatomír Recman novelizaci vítá.

Záchranáři o Vánocích vyjížděli k více než tisícovce případů

Moravskoslezský kraj – Posádky rychlé zdravotnické služby sloužili během uplynulých vánočních svátků jako v jiné dny. V nepřetržité pohotovosti bylo šest desítek výjezdových skupin. O klidných službách se však letos hovořit nedalo. Od středečního Štědrého dne do páteční půlnoci zasahovali záchranáři ve více než tisíci případech.

Zoo v zimě? Je tam veselo

Ostravská zoologická zahrada je otevřena každý den v roce, tedy i během Vánoc.

Jak šmakuje Moravskoslezsko? Kraj vydal v pořadí už čtvrtou kuchařku

Cílem kulinářské soutěže Jak šmakuje Moravskoslezsko?, kterou kraj poprvé uspořádal v roce 2011, bylo znovu objevit moravskoslezské speciality z kuchyní našich babiček a vrátit je zpět na jídelní lístky místních restaurací

Teplotní rekord padl v Karviné

Teploměry v domácnostech na Severní Moravě a ve Slezsku kolem středečního poledne naměřily venkovní teplotu dosahující téměř 20 stupňů Celsia.

Polské tržnice: větší výběr, srovnatelné ceny

Jak jsou polské tržnice připraveny na nadcházející uctění Památky zesnulých? Někteří trhovci už vyhlásili výprodeje. Lidé se za posledními nákupy mohou vydat ještě tento týden  

Na výzkum sloních nemocí se zatím sešlo přes dvě stě tisíc korun

Ostrava – Naházet obnos do mincotoče, koupit si v zoo suvenýr, zaslat dárcovskou textovou zprávu nebo poslat částku rovnou na zvláštní účet. Takové možnosti mají lidé, kteří chtějí přispět německých vědcům na výzkum zatím neléčitelných onemocnění slonů.

Informace o dopravě v celém kraji na jednom místě

Ostrava - Multifunkční prodejna, která vznikla v přízemí budovy ředitelství Dopravního podniku Ostrava na rohu ulic 28. října a Poděbradovy v centru Ostravy, plní nově roli i Integrovaného mobilitního centra (IMC).

Ostravské výstaviště hostí čtyřdenní veletrh hraček

Kdo v těchto dnech zavítá na ostravskou Černou louku, ocitne v sedmém nebi. Jak malé, tak velké děti si zde přijdou na své až do úterní 17. hodiny, kdy končí pátý ročník Ostravského veletrhu hraček.  

EXKLUZIVNĚ

Prezident Hospodářské komory pro Deník: Kraji chybí technicky vzdělaní lidé

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky, v rozhovoru pro Deník říká: Podnikáme všechny kroky, abychom podnikatelům pomohli toto těžké období překonat.

AKTUALIZOVÁNO

První Kabelkový veletrh Deníku v ostravské ČEZ Aréně se vydařil. Podívejte se!

/FOTOGALERIE/ Na Kabelkovém veletrhu v ostravské multifunkční hale ČEZ Aréna v Ruské ulici se v pátek prodávaly kabelky, které nám darovaly čtenářky z celého kraje. Charitativní akce, jejíž výtěžek pomůže dobré věci, odstartovala odpoledne ve 14 hodin.

Kabelkový veletrh už dnes: Vstup je zdarma. Ceny začínají na 30 korunách!

Velký Kabelkový veletrh Deníku začne už dnes ve 14 hodin. Na charitativní akci se bude prodávat téměř dva tisíce kabelek, které nám věnovaly čtenářky a významné osobnosti.

O víkendu se na Minibazaru sešla hromada kabelek

/SBĚRNÁ MÍSTA V KRAJI/ Marie Krahulíková z Výškovic je pravidelnou čtenářkou Moravskoslezského deníku. Protože už delší dobu chodí o berlích a s batohem na zádech, ležely jí kabelky doma bez využití. Věnovala je tedy na velký Kabelkový veletrh Deníku, který se uskuteční už brzy v ostravské ČEZ Aréně.

Kabelkový veletrh Deníku v Ostravě podpoří i Plzeňský deník

Necelé čtyři týdny zbývají do Kabelkového veletrhu, který pořádá Deník ve spolupráci s organizátory soutěže krásy Miss Princess of the World 2014.

AKTUALIZOVÁNO

Kabelkový veletrh Deníku: v ostravské redakci se sešly první kabelky

Do všech redakcí Deníku v celém kraji můžete do 30. září nosit své nepotřebné kabelky. Z nich si pak budete moci vybrat 10. října v ČEZ Aréně na charitativním veletrhu Deníku.

Patrioti našeho kraje: projekt se chýlí ke konci

V Leadership Clubu vznikla partnerství, která nás posouvají dál. I tak hodnotí šestiměsíční projekt Patriotů Moravskoslezského kraje Věra Cihlářová

Retrotaxi? Nový zážitek z přepravy

Nadšenci do aut Radim Kaštovský a Lumír Válek z Ostravy provozují Retrotaxi teprve čtyři měsíce. Pro začátek svého podnikání zvolili více než třicet let starou Škodu 100 a Ladu VAZ 2101.

Je nevidomý, přesto pojede cyklistický maraton

Třicetiletý Tomáš Kráčalík z Ostravy-Jihu je sportovec tělem i duší. Při běžném kontaktu by si člověk skoro nevšiml, že je téměř nevidomý. 

Od prvního srpna mohou lidé opět žádat o kotlíkovou dotaci

Začátkem srpna startuje další společná výzva ministerstva životního prostředí a Moravskoslezského kraje pro podávání žádostí o výměnu kotlů.  

Rizikové situace v kraji bude sledovat unikátní zařízení

Ostravská policie a hasičský záchranný sbor má k dispozici novou technologii přenášení obrazu z vrtulníku pro případy řešení mimořádných situací.

Czech Raildays představuje železniční novinky

Ostrava - Až do čtvrtku si mohou zájemci prohlédnout nejmodernější vlaky a další železniční novinky na výstavě Czech Raildays u hlavního nádraží. 

V kraji přibude dvě stě policistů

Jubilejního dvacátého ročníku kongresu starostů a primátorů z Moravskoslezského kraje se v Sanatoriích Klimkovice zúčastnilo přes sto představitelů měst a obcí. Na programu jejich jednání bylo mimo jiné i vytvoření až 1300 nových pracovních míst.

Ostravskou zoo by měli v budoucnu obohatit tučňáci

/ROZHOVOR/ Říká v rozhovoru pro Deník ředitel Zoo Ostrava Petr Čolas.

Kraj využije 2,5 miliardy na modernizaci silnic

Dvě a půl miliardy korun, které má Moravskoslezský kraj šanci získat z evropských fondů, využije na rekonstrukce a opravy silnic II. a III. třídy.

Šedesátník z Ostravy si konečně vyzvedl výhru. Kolik máme v kraji milionářů?

Vedení Sázkové kanceláře Sazka už ho týdny netrpělivě očekávalo. Teprve ve středu po obědě si však šedesátník z Ostravy vyzvedl čtvrtou nejvyšší výhru v celé České republice.

Na safari? Do ostravské zoo. Realizace se blíží ke konci

Drží si třetí místo v návštěvnosti mezi českými zoologickými zahradami. K věhlasu zoo by mělo přispět i letošní otevření Safari afrických sudokopytníků, Pavilonu evoluce a moderního vstupního komplexu.

Máte dobrý nápad? Chyťte svou šanci s Deníkem!

Máte své sny a cíle, kterých chcete dosáhnout? Chcete realizovat plán, který už vám delší dobu leží v hlavě? Zároveň jste z Moravskoslezského kraje a chcete pro něj něco udělat?

Moravskoslezští záchranáři patří k nejvytíženějším v zemi

Loni zasahovali ve více než stech tisících případech, což řadí moravskoslezské záchranáře na druhé místo v Česku hned za pražské kolegy.

Dotační program pomůže lesům v kraji

Krajští zastupitelé ve čtvrtek vyhlásili dotační program s názvem Příspěvky na hospodaření v lesích v Moravskoslezském kraji pro rok 2014. Moravskoslezský kraj touto formou dlouhodobě přispívá ke zlepšování životního prostředí v kraji.

Silnice mezi Petrovicemi a Karvinou je bezpečnější

Rozsáhlou rekonstrukcí prošel silniční průtah v Petrovicích u Karviné. 

Stav ostravského slůněte je beze změn

Stav slůněte, které se narodilo v ostravské zoo v úterý 4. února, je stále stejný. Sloní slečna nepřijímá mléko od své matky. 

Šance na přežití ostravského slůněte se zmenšují

Ostrava – V ostravské ZOO stále pokračují nepřetržité pokusy ošetřovatelů o to, aby několikadenní sloní slečna začala konečně pít mléko od své matky. Pracovníci zoo dokonce Vishesh přispali, aby mládě navedli ke strukům, ale bezúspěšně. 

Restaurace na Ostravsku: lidí ubývá, obracejí každou korunu

Restauratérům a hostinským klesaly tržby i v loňském roce. A ani počátek toho letošního zatím neukazuje na to, že by se situace měla zlepšit.

Zoo Ostrava: radost vystřídal strach. Slůně se stále ještě nenapilo mléka

/DENÍK SLEDUJE/ I přesto, že se Vishesh o své mládě stará a chrání jej, už je to více než čtyřiadvacet hodin, co se nenapilo mateřského mléka. Ošetřovatelé slonů v Zoo Ostrava se snaží rozkrmit slůně, které se v úterý narodilo.

Kontroloři chodí po kraji a hlídají ekologické topení v domácnostech

Získali jste dotaci od kraje a ministerstva na výměnu starého kotle za nový a ekologičtější? Pak musíte počítat s tím, že kontrolor možná zaklepe i u vás.

Teplá zima přilákala do zoo rekordní počet návštěvníků

Nebývale vysoké teploty nalákaly do ostravské zoo doslova davy lidí. O vánočních měsících se tak denní návštěvnost pohybovala v číslech, jaká vedení zoo zaznamenává spíše v letních měsících.

Úřad práce ČR: výplatu dávek v roce 2014 zajistíme

Zaměstnanci úřadu práce se potýkají s přechodem na nový dávkový systém. Slibují však, že lidé peníze dostanou včas. 

Podniky vypustily do ovzduší méně prachu

Velké a střední průmyslové podniky vypustily za minulý rok do ovzduší historicky nejméně prachu za celou dobu sledování. Vyplývá to ze Situační zprávy o kvalitě ovzduší na území Moravskoslezského kraje za rok 2012.

Zájem o Moravskoslezský kraj roste

Kraj - Oproti loňsku navštívilo region ve třetím čtvrtletí roku 2013 o dva tisíce hostů více. Turisty láká jak rozmanitá příroda, kultura a sport, tak i rádi poznávají chráněné krajinné oblasti, technické památky a relaxují v lázních.

OBRAZEM: Řezbář vystavuje pod Landekem hornický betlém

Petřkovický hornický betlém vyřezával ve své dílničce v Ostravě-Petřkovicích Tomáš Kudeljnjak tři roky. Nyní nejen Ostravanům nabízí možnost přijít si ho přímo k němu prohlédnout.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT