VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ JANUSZEK

Tomáš Januszek

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Českém Těšíně začala stavba nové sportovní haly. Takto by měla vypadat

VIZUALIZACE/ Sto milionů korun bude stát nová sportovní hala, která se začala v těchto dnech stavět ve Svojsíkově ulici poblíž zimního stadionu.

Český Těšín nově povede starostka

Český Těšín – V pátek dopoledne uzavřely tři vítězné politické subjekty, které vzešly z komunálních voleb, koaliční smlouvu. Každý z koalice ANO – Nestraníci – KDU-ČSL bude mít po třech radních a celkem 16 mandátů hlasů v 27členném zastupitelstvu.

Havířov hledá vánoční strom. Pokud nebude ze zahrady, bude z Beskyd

Vánoce se nezadržitelně blíží, a město Havířov hledá stromy, které by nazdobené na náměstích vytvořily vánoční atmosféru.

V Karviné podepsali koaliční smlouvu

Zástupci tří nejsilnějších stran po komunálních volbách v Karviné podepsali v úterý odpoledne koaliční smlouvu. Město i nadále povede primátor Jan Wolf z ČSSD. Česká strana sociálně demokratická bude mít dále dva náměstky, po jednom náměstkovi budou mít KSČM a hnutí ANO 2011. 

Koalice se rýsuje. Jasno bude do konce týdne

Pokud nenastane nepředpokládaný zvrat, ve vedení Českého Těšína budou zástupci hnutí ANO, lidovci a Nestraníci.

Stavba silničního obchvatu Karviné má další zpoždění

Karviná – Původně se mělo začít v těchto dnech, další termín byl v červnu příštího roku. Podle nejnovějších informací se první výkop na stavbě silničního obchvatu Karviná uskuteční až za rok, tedy v říjnu 2019.  

Za rok ubyla téměř čtvrtina lidí bez práce

Porovnáme-li září 2017 a 2018, zjistíme, že ve statistikách úřadu práce je číslo v kolonce uchazeči o zaměstnání o tři a půl tisíce lidí méně, což téměř pětina evidovaných (22,2 procenta).

V Českém Těšíně se (zdá se) rýsuje dohoda

Vypadá to, že se v Českém Těšíně schyluje ke změně na postu starosty. Podle informací ze čtvrtečního večera finišují jednání o možné koalici.

Kdo bude novým senátorem?

V pátek a v sobotu se definitivně rozhodne, kdo ze dvou finalistů usedne do senátorského křesla. V prvním kole získal bohumínský starosta Petr Vícha 36,72 procent hlasů, bývalá havířovská primátorka a poslankyně Milada Halíková 16,45 procenta. 

I psi si budou moci hrát. Ve vlastním parku

Dlouholeté volání majitelů psů jsou vyslyšena. V lesoparku Dubina v Karviné-Mizerově vznikne uzavřený psí park, kde si psi pod dozorem svých majitelů budou moci běhat a hrát. Část parku bude rovněž vyhrazena pro volný pohyb psů.

Povolební jednání pokračují. Někde už vědí, že starosta zůstává

Čtvrtý den po komunálních volbách není v mnoha obcích stále úplně jasno o novém složení vládnoucí koalice.

Havířov s novým primátorem. Změny se rýsují i v jiných obcích

Je to ujednáno. V pondělí hodinu před půlnocí se zástupci hnutí ANO, ČSSD, Hnutí pro Havířov a sdružení Společně pro Havířov (KDU-ČSL a STAN) dohodli na koaliční spolupráci.

Akademie RE I start podpoří podnikatele z regionu

Speciální vzdělávací program pro současné i začínající podnikatele plánuje zopakovat společnost Residomo.

V Orlové a Havířově už je jasno, v dalších městech se jedná

/AKTUALIZOVÁNO/ Něco málo přes 30 hodin stačilo v Orlové k tomu, aby se ustavila nová koalice. Tvořit ji mají Nezávislí+Změna pro lidi, KSČM, Volím Orlovou a SPD. Vítěz voleb – hnutí ANO – přechází do opozice.

Společnost Varroc dokončila novou výrobní halu

Novou výrobní haly vybavené špičkovými technologiemi 3. tisíciletí otevřela společnost Varroc Lighting Systems ve svém rychvaldském závodě.

Poslední bašta levice

Jsou města, kde komunální volby dopadly podle očekávání. Jedním z nich je Bohumín, kde sociální demokraté opět přesvědčivě zvítězili, a dokonce mají o dva zastupitele více než dosud.

Na jaře konečně začne přestavba přednádraží

Prostor před vlakovým nádražím se už příští rok dočká dlouho avizované proměny. Nově by mělo vzniknout 134 parkovacích stání. Součástí nového přednádražního prostoru budou také kryté zastávky a příchozí koridory. Povede tam i cyklostezka.  

Voliči na Karvinsku se letos polepšili. I tak ale byli nejhorší v kraji

Byť to zpočátku tak nevypadlo, v letošních komunálních volbách využilo svého práva více voličů. Zatímco před čtyřmi lety přišlo k urnám 31,17 procenta voličů, letos to bylo o čtyři procenta více (35,40 %). V rámci kraje je ale Karvinsko na chvostu. Nejvíce lidí volilo na Opavsku – téměř 50 procent. Průměrná účast v kraji byla 41,72 procenta.

Jan Wolf: Nechci, abychom v zastupitelstvu bojovali

Nebyli úplně klidní, protože ČSSD momentálně nezažívá na celostátní úrovni nejlepší období. Přesto se mohou karvinští sociální demokraté radovat, společně s kolegy z Bohumína dosáhli nejlepšího volebního výsledku ČSSD v celé republice.

VOLBY 2018 na Karvinsku: Slaví sociální demokraté i lidé z ANO

Vítězové voleb v jednotlivých velkých městech okresu jsou jasní. V Bohumíně coby tradiční baště ČSSD opět slaví velkolepé vítězství a tentokrát mají důvod k oslavám i v Karviné, kde sociální demokraté zaznamenali velký návrat a o deset procent lepší výsledek než před čtyřmi roky.

Na volby v Českém Těšíně dohlédne více mužů zákona

Komunální volby. Období, kdy to v ulicích Českého Těšína v posledních letech zavánělo nepravostmi. Aby se co nejvíc podařilo eliminovat kupčení s hlasy, voličů, kvůli kterému se dokonce v roce 2010 volby ve městě opakovaly, budou na hladký průběh voleb dohlížet strážníci a policisté.

Centrální hřbitov v Havířově má novou smuteční síň a více míst k pohřbívání

Nová smuteční síň, 219 nových hrobových míst pro pohřbívání a 1 392 urnových hrobů. To vše je výsledek rozšíření hřbitova v Havířově-Šumbarku, které trvalo dva roky a přišlo na 65 milionů korun.

Bohumín opět první v celostátní plavecké soutěži

Karvinsko – Bohumín obhájil první místo v celostátní soutěži Plave celé město, uspěl v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel. Zároveň se těšil absolutně největší podpoře účastníků v České republice.

Cena piva letí vzhůru. Plzeň v centru Ostravy stojí už 45 korun

Plzeňský Prazdroj od 1. října zdražil některá svá piva v průměru o 3,7 procenta. Ležáky v lahvích a plechovkách i čepované zhruba o korunu, královský Pilsner Urquell pak o 1,50 Kč za půllitr! Ceny výčepních (desetistupňových) piv v sudech a tancích se nemění.

Předvolební střípky z Karvinska a Havířovska

Návrat starosty, který byl v minulosti odsouzen za pokus o uplácení. Snaha vládnout v kontrastu s neschopností ohlídat si pořádek ve svých záležitostech. To všechno přináší předvolební období v našem kraji.

Lídři řeší budoucnost i lepší život ve městech

Zastavit odliv mladých lidí z města, větší nabídka lépe honorované práce pro středoškoláky i vysokoškoláky, dostupné bydlení pro mladé lidi a snad ještě zvýšení bezpečnosti zejména v problémových lokalitách.

Nová služba na českotěšínském nádraží: Půjčte si do vlaku knihu!

Na českotěšínském vlakovém nádraží nově nabízejí zajímavou službu. Ve vestibulu leží v polici knížky, které si mohou cestující vzít s sebou do vlaku.

Kraj Karviné na opravu historických domů nepřispěje

Radnice nedostane od kraje dotaci na opravu tří historických domů v centru Karviné. Radnice chtěla s vedením kraje debatovat o finančním příspěvku na pokrytí nákladů na rekonstrukci tří budov na Masarykově náměstí. Neúspěšně.

Ředitel nemocnice Karviná-Ráj: Služby soukromníka jsou výhodnější

ROZHOVOR/ Nemocnice zvažuje, že bude zdravotnickou dopravní službu zajišťovat prostřednictvím soukromé firmy.

Rockwool zprovozní linku na výrobu surovinových briket

Bohumín - Společnost Rockwool, výrobce produktů z kamenné vlny, staví linku na výrobu surovinových briket.

Na závěr jarmarku se ochutnával štrúdl

Lidová muzika, krojovaní tanečníci, rukodělné výrobky, výborná nálada a vůně jablečného štrúdlu. Takto vypadalo nedělní odpoledne na nádvoří těšínského zámku, kde se v rámci akce Poklady z těšínské truhly konal už 13. Těšínský jarmark řemesel.

Kvůli spadlým stromům je uzavřen zámecký park v Karviné

Pod náporem větru se lámaly stromy. Spadlá větev poškodila osobní auto  

V Karviné noví nájemci bez peněz nemají nárok na bydlení

Velká část města Karviné je nově v režimu tzv. bezdoplatkové zóny. To v praxi znamená, že noví obyvatelé, kteří budou chtít bydlet v této lokalitě, už nebudou mít nárok na dávku pomoci v hmotné nouzi, tedy doplatek na bydlení.

Karvinský Domov Alzheimer funguje už čtyři roky

FOTOGALERIE/ Čtvrté narozeniny oslavili před několika dny společně zaměstnanci i klienti Domova Alzheimer v Karviné-Darkově.

V Českém Těšíně jezdí senior taxi

Od pondělí 10. září letošního roku mohou obyvatelé Českého Těšína starší 70 let využívat zvýhodněné přepravy senior dopravy, kterou zajistí Oblastní spolek Českého červeného kříže Karviná.

Karviná chce změnu. Plán na 10 let po ukončení těžby má 10 bodů

Deset projektů v horizontu 10 let. Karvinská radnice představila projekt „Karviná všemi deseti“, tedy plán na období po ukončení těžby uhlí. Na prezentaci nechyběla řada aktérů z regionu i zástupců ministerstev.

V Bílé shořela rekreační chata

Šest jednotek hasičů - profesionální i dobrovolní – vyráželi v neděli odpoledne k požáru rekreační chaty v Bílé. Po příjezdu prvních jednotek na místo události už byla střecha chaty zcela zasažena požárem, plameny se rozšířily i na přilehlý les.

Sliboval vstupenky, zinkasoval peníze a slehla se po něm zem

Vypátrat podvodníka, který slibovat zprostředkovat prodej vstupenek na základní skupiny Ligy mistrů, je teď úkolem havířovských kriminalistů.

Trabantisti. Zamilovali si auta z bakelitu a jiná nechtějí

Každý, kdo má nějakého koníčka, to zná. Běžné hobby se časem promění doslova ve vášeň, která vás pohltí a pak už není úniku, jste v tom až po uši. Své by o tom mohli vyprávět třeba členové Veterán Trabant clubu z Bohumína, kterému „velí“ pan Lešek Richter.

Hasička Izabela Jurenková z Havířova přivezla medaili

Stříbrnou medaili za druhý nejlepší výkon získala na nedávném Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu v Liberci Izabela Jurenková z Havířova. Členka SDH Havířov-město se ke sboru přidala ve svých devíti letech.

Gymnázium bude mít novou tělocvičnu

Do dvou let by měla na zpustlé ploše na nádvoří českotěšínského gymnázia stát nová tělocvična. Zástupci školy, města a kraje, coby zřizovatele školy a investora, ve středu slavnostně poklepali základní kámen stavby.

Přípravy na Havířovské slavnosti vrcholí

Podium už stojí, stánky s občerstvením jsou z velké části připravené, přípravy na Havířovské slavnosti jsou v plném proudu. Začínají už v pátek odpoledne v areálu Městské sportovní haly a těšit se můžete na kapely Škwor, Mandrage, Nebe, Tatabojs, pozdě večer zahraje slovenská legenda Elán.

Lidé nenechali mladé manžele ve štychu a chtějí pomoci

Velká vlna lidské solidarity se zvedla po informacích o čtvrtečním výbuchu dvojdomku ve Hřbitovní ulici v Českém Těšíně. Muž, kterého našli záchranáři pod sutinami zbořené poloviny domku, je stále v nemocnici, nikde se ale nepsalo o osudu obyvatel druhé poloviny dvojdomku.

Prvňáčci se těšili do školních lavic i na nové kamarády

FOTOGALERIE/ Slavnostní pasování na prvňáky zažily v pondělí 3. září děti na Základní škole v Albrechticích. Žáci devátých tříd jim na nádvoří slavnostně předali odznáčky pro prvňáky a papírové květiny. 

Orlová chce bezdoplatkové zóny

Přesně za dva týdny budou orlovští zastupitelé rozhodovat o tom, zda město požádá o vyhlášení tzv. bezdoplatkové zóny. To znamená, že by obyvatelé, kteří se města přistěhují po datu, kdy bude toto opatření vyhlášeno, neměli nárok na doplatek na bydlení.

OBRAZEM: Premiér uctil zemřelé horníky. Na slavnostech pak popíjel burčák

Český premiér osobně se v sobotu v Karviné zúčastnil Hornických slavností OKD.

Náměstek karvinského primátora Miroslav Hajdušík: Staré Město jsme neodepsali

Co bude se Starým Městem, ptají se jeho obyvatelé. OKD zazlívají, že mlží okolo plánů na budoucí těžbu a městu vyčítají, že tuto městskou část nechává svému osudu a už do ní nechce investovat. Jak to tedy je a co karvinská radnice zamýšlí se Starým Městem do budoucna, Deníku prozradil náměstek karvinského primátora Miroslav Hajdušík (KSČM).

AKTUALIZOVÁNO

Pátrání skončilo. V sutinách už hasiči nikoho nenašli

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Celou noc a páteční dopoledne pátrali záchranáři v sutinách výbuchem poničeného dvojdomku ve Hřbitovní ulici v Českém Těšíně, zda se pod masou cihel a dřeva nenachází ještě další člověk. Nikoho nenašli.

AKTUALIZOVÁNO

Míjel auto... A to se právě rozjelo

Zraněním řidiče motocyklu skončila středeční dopravní nehoda ve Stonavské ulici v Horní Suché poblíž obchodu.

Konec uzavírky. Do centra budou opět jezdit autobusy

Týdny dopravních omezení v samém srdci Českého Těšína jsou u konce. Stavbaři dokončili rekonstrukci vodovodní sítě a opravili silnice, které dostaly nový povrch.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT