VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ JANUSZEK

Tomáš Januszek

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Opravený památník nově zdobí lázeňský park v Darkově

Karviná - Na jaře poškozený památník obětem obou světových válek, který stával jen kousek od Darkovského mostu, opět září novotou.

(Ne)zaměstnanost na Karvinsku trhá rekordy

Karvinsko – Přes dva tisíce volných pracovních míst (z toho 218 nových) a nejméně evidovaných uchazečů o zaměstnání od roku 1997.

Co bude s Juventusem? Kraj se chce střediska zbavit, nabízí jej městu

„Zaručené“ zprávy o bourání budovy Krajského střediska volného času Juventus v Karviné-Novém Městě, jsou nezaručené. Informace, která se v posledních dnech šíří prostřednictvím sociálních sítí, se nezakládá na pravdě.

Hasiči ze Závady si připomněli 110. výročí fungování sboru

Nablýskaná hasičská technika, historická i současná, vybavení policistů, atrakce pro děti, pivo, klobásky a hudební produkce. Tak vypadaly kulisy sobotních oslav Sboru dobrovolných hasičů v Petrovicích-Závadě. Tamní „dobráci“ veřejnosti připomněli, že fungují už 110 let. Samozřejmě s malou přestávkou během války.

Mladý motorkář skončil po nehodě v nemocnici

V neděli před půl sedmou večer zasahovali záchranáři u nehody motocyklisty, který se střetl v Horním Žukově s automobilem.

Náraz, pád, bezvědomí a pak vrtulníkem do nemocnice

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda v křižovatce ulic Střelniční a Tovární v centrum Českého Těšína.

Společné cvičení seniorů

Každý srpnový pátek budou senioři z obou stran hranice společně cvičit. V rámci přeshraniční českopolské spolupráce vznikla v Golkowicích sportovněrekreační akce „Senior Fit“.

Komunální volby na Karvinsku: méně kandidátek

Oficiální jména a počet kandidátů do komunálních voleb sice budeme znát až v půli srpna, dokdy je úřady musí překontrolovat, už teď je ale zřejmě, že někde je kandidátek méně než před čtyřmi lety. Zejména ve větších městech okresu.

Návštěvníky Šlágrování zchladí ve vedru hasiči vodní mlhou

Český Těšín - Organizátoři koncertu nazvaného Šlágrování, na němž ve čtvrtek bude hrát a zpívat desítka interpretů, se s ohledem na hlášené extrémně horké počasí připravují na to, že bude-li to potřeba, nechají diváky zchladit vodní mlhou.

OBRAZEM: Strážníci jezdí nově na elektrokolech. Více toho objedou

Modernější, pohodlnější, ergonometricky lepší a lépe ovladatelná. Tak hodnotí havířovští strážníci nová elektrokola, která dostali pro výkon služby. V pondělí 6. srpna je předvedli zástupcům města.

Zdeněk Bakala jít ke sněmovní komisi k OKD nechce, vypovídat odmítá

Členové vyšetřovací komise tvořené poslanci českého parlamentu, kteří prošetřují okolnosti privatizace těžební společnosti OKD v roce 2004, se přímého svědectví hlavní postavy celé kauzy zřejmě nedočkají.

Pietním aktem uctí památku obětí životické tragédie

Od nacistického řádění v srpnu 1944, které stálo životy téměř čtyřicet lidí v obci Životice, letos uběhne už 74 let.

Jídelna dostane patro, kde budou nové odborné učebny

Budova jídelny Základní školy Dělnická v Karviné je momentálně bez střechy a do budoucna bude o patro vyšší. Patro se přistavuje kvůli potřebě zvýšit kapacitu školy. Přestavba bude dokončena až příští rok v září. 

Karvinský sbor Permoník opět mezi nejlepšími na světě

Japonská mise karvinského pěveckého sboru Permoník byla úspěšná. Za své výkony sklidily zpěvačky nadšené ovace a porota jejich výkon ocenila dvěma zlatými oceněními, resp. druhým a třetím místem ve dvou kategoriích.

Karvinský lesopark Dubina po letech pustnutí prokoukne

Oblíbený cíl procházek pejskařů, milenců i jiných romantických duší - lesopark Dubina v Karviné-Mizerově - po letech prokoukne.

Bývalá účetní z Bohumína půjde za zpronevěru peněz města do vězení

Za zpronevěru více než osmi milionů korun si bývalá účetní bohumínských městských organizací Anastazie Stoklasová odpyká ve vězení definitivně šest let. Rozsudek ostravského krajského soudu ve čtvrtek potvrdil olomoucký Vrchní soud. Zamítl tak odvolání ženy, která se domáhala nižšího trestu.

V Těrlicku chtějí novou sportovní halu

V centru obce, poblíž kulturního domu, by měla příští rok vyrůst nová sportovní hala. Investice je součástí strategického plánu rozvoje obce a podle starosty Martina Poláška to bude dárek pro všechny sportovní kluby v obci.

Karvinsko: bez práce je nejméně lidí za posledních 21 let

K 30. červnu 2018 12 557 evidovaných na úřadu práce. Nižší číslo ve statistikách už dlouho nebylo, naposledy k 31. květnu 1997 – tehdy to bylo 11 938 lidí.

Výstava věnovaná výročí vyvraždění carské rodiny

Až do konce července je ve foyeru regionální knihovny v Karviné-Mizerově výstava věnovaná výročí zavraždění rodiny posledního ruského cara Nikolaje Romanova a celé jeho rodiny.

Na místě stržených domů v Novém Městě vzniknou parkoviště

Na místě strženého bytového domu v Makarenkově ulici vznikne parkovací plocha. Ale nejen tam.

U řeky se vzpomínalo za utonulé hasiče

Letos po osmačtyřicáté si v Těšíně pietním aktem u hraniční řeky a společnou modlitbou připomněli tragické povodně z roku 1970.

V Karviné unikátní solární nabíječka pro elektroauta

Doba elektrická je tady. Ve městě je nově v provozu čtvrtá nabíjecí stanice pro elektromobily. Nejnovější zdroj elektřiny pro pohyb elektroaut je navíc solární a umí nabíjet dva vozy najednou.

Pouť zahájily výstřely z historických děl

Výstřely z děl, která sloužila jako opravdová zbraň v období třicetileté války, v sobotu vpodvečer oficiálně zahájily letošní stonavskou pouť. Repliky zbraní dorazily z Polska a s nimi dva střelci v uniformách bílské městské stráže.

V Těšínech dnes vzpomenou na utopené hasiče

Vzpomínkový akt na pět utonulých polských hasičů, kteří zahynuli při povodni ve městě v roce 1970, se koná dnes v 18 hodin. Zástupci obou měst - dobrovolné hasičských sborů, pamětníci, starostové a obyvatelé položí květiny u pamětní desky na mostě Svobody.

Permoník vyráží do Země vycházejícího slunce

Desítky hodin zkoušení se chýlí ke konci. Letenky jsou rezervované. Zbývá jen zabalit, rozloučit se s nejbližšími a vyrazit do Prahy na letiště, odkud se v pondělí ráno vydají členky karvinského pěveckého sboru Permoník přes Istanbul do Tokia na další celosvětovou soutěž ve sborovém zpěvu.

Charita má nová auta. Ale i obavy

Čtyři zbrusu nové služební vozy má k dispozici Charita Český Těšín, jejíž zaměstnanci auta využívají pro terénní práci. Pečovatelky a asistentky dojíždějí za seniory a pomáhají jim se zabezpečením základní úkonů v domácnosti, rozvážejí obědy, pomáhají při hygieně, se zajištěním chodu domácnosti.

AKTUALIZOVÁNO

Policie si „posvítila“ na vietnamské prodejce. Jde i o drogy

Dva cizinci byli zatčeni při policejní razii, která se konala v úterý v prodejně na Hlavní třídě v Českém Těšíně.

Výsledky průzkumu zvedly starosty ze židlí

Karviná, Orlová - Nedávno zveřejněné výsledky průzkumu kvality života v obcích s rozšířenou působností doslova hnuly žlučí prvním mužům Orlové a Karviné. Právě tato dvě města zařadili autoři průzkumu nazvaného Index kvality života, který sestavila společnost Obce v datech, na chvost žebříčku, který tvoří 206 obcí a měst.

VIDEO: Prezidenta vítali po 88 letech opět chlebem a solí

O téměř devadesát let zpátky v čase se v neděli vrátili v Bohumíně. Po 88 letech přivítali vzácnou návštěvu – prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, který v roce 1930 podnikl cestu do Slezska, a z Bohumína pak vlakem odjížděl zpět do Prahy.

Hlavní vjezd do centra Českého Těšína je přes léto uzavřen

Na jedné z nejfrekventovanějších křižovatek v Českém Těšíně, kudy podjezdem pod tratí míří řidiči do centra, je od neděle neobvyklý klid. Hlavní vjezd do centra města je totiž uzavřen. Uzavření křižovatky ulic Karviná a Viaduktová včetně vjezdu do centra města si vyžádaly postupující práce na modernizaci kanalizace a vodovodní sítě.

Policisté zachránili ženu, která se zřejmě chtěla zabít

Za záchranu svého života vděčí žena z Orlové tamním policistům, kterým se j podařilo odradit od skoku z 11. patra výškového domu. Je to případ jen pár dní starý…

Nejistota trvá. Co jak bude, nikdo nepoví

Setkání obyvatel Karviné-Starého Města se zástupci OKD a radnice: bez výsledku.

Karviná památku na letošní výročí mít nebude. Na zvon nejsou peníze

Památka na oslavy 750 let Karviné, kterou měl být jubilejní kostelní zvon, nebude. Nepodařilo se sehnat dostatek peněz.

Karviná chce investovat miliardy

Karviná „V minulých desetiletích Karviná státu dávala, teď by měl stát naopak pomoci Karviné.“ Takto charakterizuje situaci, ve které se město dnes nachází, jeho primátor Jan Wolf (ČSSD).

Další komplikace: během prázdnin bude uzavřen vjezd do centra

Kvůli postupujícím modernizaci kanalizace, vodovodní sítě a opravám silnice čekají řidiče v Českém Těšíně další komplikace. Během prázdninových měsíců bude uzavřen podjezd spojující historický střed Českého Těšína se zbývající části města rozděleného železnicí.

Miliony pro nemocnici i sportovce

Sedmi miliony korun přispěje město havířovské nemocnici na pořízení nových přístrojů, porodní vany nebo stavební úpravy vstupu z Dělnické ulice. Dotaci v pondělí schválili zastupitelé.

V Bohumíně pořádají dražbu nalezených věcí. V nabídce jsou jízdní kola

Nádvoří bohumínské radnice se ve středu odpoledne promění v aukční síň. Od půl čtvrté se tam budou dražit věci ze ztrát a nálezů.

Dopravu bude při průjezdu obcí regulovat semafor

Dolní Lutyně – Frekventované křížení hlavního průtahu obcí (směr Bohumín – Dětmarovice – Karviná) a ulic vedoucích do centra a na druhé straně ke statku bude během léta osazeno semafory. Přibude také nový přechod pro chodce. 

Nejprve náraz do stromu, nakonec auto na střeše v příkopu

Těžkým zraněním řidiče skončila dopravní nehoda, k níž došlo v pondělí po poledni v Rychvaldské ulici v Bohumíně.

Ocenění pro historičku a hudebníky

U příležitosti letošního výročí 750 let Karviné uděluje město Medaile Wáclawa Oslzaka, za mimořádný a zvlášť záslužný čin, rozvoj a propagaci města.

Sokolové pilují poslední detaily skladeb, které předvedou na sletu

Z reproduktorů zní píseň skupiny Čechomor Velické zvony a na palubovce tělocvičny na hudbu tančí 14 žen v bílo-oranžových úborech. To sokolky z karvinské jednoty pilují skladbu, kterou nacvičovaly celé měsíce a s níž počátkem července vystoupí v Praze na XVI. Všesokolském sletu.

U Darkovského moře by už měl být pořádek

Roky volání obyvatel města, kteří se v létě chodí slunit a koupat ke Karvinskému moři v Darkově, jsou, zdá se vyslyšeny. Přestože zdejší areál zatím není oficiální rekreační zónou, bude mít svého správce, který tam během nejbližších dnů či týdnů nechá instalovat mobilní toalety, odpadkové koše a mohla by tam vzniknout i písečná pláž.

Chceš u nás bydlet? Nejprve si tě "proklepneme"

„Aby lidé zase v Karviné rádi bydleli.“ Vedeni touto ideou zpečetili ve středu primátor města Jan Wolf a generální ředitel společnosti Residomo Jan Rafaj spolupráci, díky které bude mít město větší kontrolu nad tím, jací lidé do města přicházejí a ubytovávají se v bytech společnosti Residomo, která má v Karviné několik tisíc bytů. Momentálně žijí v některých bytech od Residomo lidé tzv. nepřizpůsobiví, což by obě strany chtěly změnit.

Konec hazardu v Karviné. Město chce zrušit herny, i když přijde o 50 milionů

Hazardní hry budou mít od ledna příštího roku červenou i v Karviné, v posledním městě okresu, který hazard trpěl a reguloval.

Mluvčí OKD: Žádost jsme stáhli dočasně, náš zájem těžit trvá

Zájem těžařů dobývat uhlí pod částí Karviné-Starého Města trvá. Společnost OKD sice v minulých dnech u Báňského úřadu stáhla svou žádost o povolení hornické činnosti, ale pouze dočasně. Informaci Deníku potvrdil mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Drodzy przyjaciele, pozdravil Krajčo karvinské fanoušky polsky

Město má za sebou hudební událost roku. V sobotu se Zámeckém parku konala česko-polská hudební přehlídka Dolański Gróm, kde zahrály kapely Feel, Lombard a jako zlatý hřeb večer kapela Kryštof.

První ubytovna pro sociálně slabé končí

Projekt Bezpečná Karviná, kterým chce vedení radnice dostat pryč z města lidi, kteří tu nemají trvalý pobyt, žijí ze sociálních dávek a nerespektují obecně platná pravidla, nese první ovoce. Na konci července bude uzavřena ubytovna Mašinka v areálu vlakového nádraží, kde majitel – Správa železniční dopravní cesty - právě takovéto lidi ubytovával.

AKTUALIZOVÁNO

Žena zemřela pod koly kamionu

Policistům se podařilo identifikovat ženu, která minulý čtvrtek ráno zemřela při dopravní nehodě, k níž došlo v Karviné-Starém Městě poblíž průmyslové zóny Nové Pole. Dvaadvacetiletou ženu srazil kamion. Okolnosti dopravní nehody jsou v šetření služby kriminální policie.

Čtyři roky za sex s nezletilými dívkami

Na čtyři roky do vězení poslal Okresní soud v Karviné sedmdesátiletého Rostislava Šafratu z Bohumína. Uznal jej vinným z toho, že fotil a natáčel nezletilé dívky, nejen oblečené, ale i nahé, navíc na video dokumentoval také sexuální styk s nimi. Fotky i videa si dokumentoval pro vlastní potřebu. Materiály policisté po jeho zatčení zajistili.

Domkaři se dočkají nových kompostérů

Město pořídí pro havířovské domkaře 1400 domácích kompostérů. A nejen to, ve městě přibude také 15 kontejnerů na textil a oděvy. K dispozici budou na podzim letošního roku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT