„Hraje se na dva zápasy a rozdíl skore, což je velice nevyzpytatelné,“ upozornil trenér Sokolů Roman Hamrus na zkušenosti z minulých sezon. Základní část vyhrála Karviná potřetí za sebou.

V tomto ročníku II. ligy se utkala se Šumperkem dvakrát a oba duely vyhrála. „V září jsme ho doma porazili o 24 bodů a v lednu u něj dokonce o 38 bodů,“ připomenul kouč základní část soutěže.

„Play-off je úplně něco jiného. Šumperk je ve svém bouřlivém prostředí úplně jiný tým, než venku. Doma dokázal většinu soupeřů z popředí tabulky porazit, v posledním kole průběžně druhý Renocar Brno zdolal o jedenáct bodů a tím ho poslal na čtvrté místo,“ upozornil Roman Hamrus na sílu nadcházejícího protivníka Sokolů.

Basketbalisté Sokola Karviná v závěrečném dvoukole základní části II. ligy, skupiny C, porazili Slávii Ostravskou univerzitu 106:75 a Hladnov 90:66.
Paráda Karviné: do play-off dorazila na vítězné vlně, v cestě výš stojí Šumperk

Co by na něj mohlo v play-off platit? „Naším cílem bude totálně unavit tři klíčové a zkušené hráče Šumperka Mullera, Wiesnera a Tůmu, kteří hráli ve své kariéře i první ligu, a nedovolit jim jejich domácí střelecké manévry,“ prozradil trenér Karviné s tím, že v kádru soupeře převládají spíše starší hráči. „Jejich hra je sice pomalejší, ale o to zkušenější a silovější,“ vysvětlil.

„Z venku bereme jakékoli vítězství a doma totálním tlakem po celém hřišti a střídáním presinkových obran hodláme Šumperk utavit. Jakákoli pomalejší hra by byla voda na mlýn soupeři, což nechceme připustit,“ naznačil připravovanou taktiku.

Karvinští basketbalisté potvrdili o víkendu pozici lídra druholigové skupiny C - v sobotu vyhráli v Olomouci 80:62 a v neděli v Šumperku 83:45.
OBRAZEM: Karviná si na Hané vyšlápla na Olomouc, pak položila na lopatky Šumperk

„Věříme, že Družba bude praskat ve švech a vzhledem k vzdálenosti nás i do Šumperka přijede podpořit aspoň nějaká množina fanoušků, poněvadž prostředí tam bývá hodně náročné,“ přál by svým svěřencům domácí atmosféru i v hale soupeře.

Další čtvrtfinálové dvojice v druholigové skupině C tvoří Žďár nad Sázavou - Brno Černá Pole, Žabovřesky – Kroměříž a BK Hladnov - Renocar Brno.