„Půjdeme do toho na doraz. Série nemá favorita, je to padesát na padesát, na rozdíl od čtvrtfinále, kdy oba týmy své role potvrdily,“ konstatoval trenér Roman Hamrus, trenér Sokolů, kteří vyhráli základní část a v 1. kole play-off vyřadili osmý Šumperk (72:64 a 109:57).

Brněnský Renocar skončil čtvrtý a ve čtvrtfinále si poradil s pátým BK Hladnov (81:66 a 84:75). „Druhé místo ztratil až v posledním kola, kdy nehrálo komplet,“ upozornil kouč Karviné na prohru jejich semifinálového soupeře v Šumperku (71:82).

Basketbalisté Sokola Karviná v závěrečném dvoukole základní části II. ligy, skupiny C, porazili Slávii Ostravskou univerzitu 106:75 a Hladnov 90:66.
Paráda Karviné: do play-off dorazila na vítězné vlně, v cestě výš stojí Šumperk

Sokolům nahrává do karet i vzájemná bilance ze základní části, Renocar porazili v listopadu doma 75:72 a v březnu v Brně 71:57. „Ani jednou proti nám nenastoupil slovenský reprezentant Richard Korner,“ upozornil Roman Hamrus na zkušenou dvoumetrovou oporu Brňanů, které trénuje Šimon Wojnar, bývalý hráč BK Opava.

„Korner je komplexní hráč, pivot, střelec a rozdílový přihravač. Je rychlý ve hře zády ke koši a nebezpečný i při střelbě trojek,“ konstatoval karvinský kouč s tím, že kádr Renocaru je mixem zkušených a mladších hráčů. „Silní jsou při střelbě za tři body, ale i pod košem, kde disponují minimálně čtyřmi dvoumetrovými pivoty. Podobné je to však i u nás,“ dodal.

Play-off karvinští Sokolové hráli poprvé před šesti lety, vloni se v něm probili nejdál, až do finále celé II. ligy, kde je zastavil Sokol Pražský. „Máme nejsilnější tým v historii našeho třiadvacetiletého klubového snažení s hostujícími hráči z prvoligové Opavy. Věříme proto, že i když bude série vypjatá, postoupíme do finále a vyrovnáme loňský historický výsledek,“ řekl Roman Hamrus.

Basketbalisté Sokola Karviná ve čtvrtfinále druholigové skupiny C porazili Šumperk 72:64 a 109:57. V semifinále bude jejich soupeřem Renocar z Brna.
Basketbaloví Sokoli zlomili odpor Šumperku a jsou v semifinále. Podívejte se

Z letošního karvinského kádru zažili preméru v play-off tehdejší i současný kapitán Oswald, Landor, Lepka a Horváth. „Všichni jsou o šest let starší a zkušenější i ze střídavých startů v jiných, i prvoligových týmech. Nastoupit bohužel nemůže zraněný pivot Marek,“ prozradil kouč vítěze základní části ve skupině C. Z pivotů obléká dres Sokolů piátou sezonu Zikl, třetí Koloničný a druhou Blažek.

„Musíme se vyvarovat zbytečné nervozity a křečovitosti hlavně ve venkovním utkání a neopakovat některé chyby jako v Šumperku,“ připomenul trenér nedostatky v obranném doskoku a předržování míče v útoku.

„Silní jsme i pod košem, a pokud se nám daří, i trojková střelba z perimetru je stále naše velká zbraň. Objektivně více doma, kde věříme v pekelnou atmosféru, než venku,“ naznačil taktiku, která by s podporou fanoušků měla platit na brněnský Renocar.