„Českou basketbalovou federací jsme vnímáni jako ambiciózní klub, který může být štikou a překvapením soutěže,“ potěšila pozvánka Romana Hamruse, trenéra Sokola Karviná.

Šéfem a garantem basketbalu 3x3 v Česku je Michal Kruk, rodák z Karviné, který dlouhodobě žije v Praze. „S basketbalem 3x3 procestoval celý svět, během své hráčské a následné trenérské kariéry působil na Novém Zélandě, v USA, Jižní Americe i mnoha státech Evropy a vedl i českou reprezentaci. Právě on oslovil náš klub s vizí naší účasti v této soutěži,“ prozradil kouč Sokolů.

Basketbalisté Sokola Karviná zakončili letošní rok dvěma výhrami nad Frýdkem-Místkem. Nováčka II. ligy porazili 105:61 a 100:76.
Podívejte se: Vítězná tečka. Karviná naložila nováčkovi dvě rekordní stovky

Soutěž 3x3 by se měla hrát turnajově. „Co čtrnáct dní v pondělí, kdy se většina týmů po víkendových zápasech věnuje regeneraci a tréninky jsou lehčí, aby mohli být pouštěni i hráči z nejvyšší soutěže,“ vysvětlil karvinský trenér s tím, že na soupisce mužstva musí být šest hráčů.

„Teoreticky to nemusí být hráč z našeho klubu, ale pokud dá souhlas se startem, už nemůže pak hrát jinde. Turnaje budou v hale v Humpolci, kde má dlouhodobě tréninkové centrum i reprezentace. Místo bylo vybráno jako kompromis, aby to týmy z Moravy i západní části republiky měly relativně stejně daleko,“ doplnil Roman Hamrus.

J&T Banka Ostrava Beach Pro, 27. května 2022 v Ostravě, české jedničky Barbora Hermannová (vpravo) a Marie-Sára Štochlová.
Podívejte se: Světové krásky opět zazáří na pláži pod vysokou pecí. Těšíte se?

Karviná by se do soutěže 3x3 chtěla zapojit. „Naší vizí je vybrat čtyři až pět nejlepších hráčů z klubu a doplnit je jedním nebo dvěma top hráči, nejlépe s reprezentačními zkušenostmi,“ prozradil kouč Sokolů. Žádná konkrétní jména ale zatím neuvedl.

„Na rozdíl od basketu tradičního je basket 3x3 agresivnější a kontaktnější, smazávají se pozice pivotů a rozehrávačů. Je nutné, aby všichni uměli střílet za tři body a byli dostatečně fyzicky zdatní, agresivní a vysocí. Mít možnost konfrontace se špičkou basketu 3x3 u nás je pro klub skvělá příležitost,“ upozornil na skutečnost, že odeslání karvinské přihlášky nic nebrání.

Nová soutěž podle něj bude prestižní záležitostí. „Garantuje ji basketbalová federace, šoty z ní budou na ČT Sport, přenášet ji bude TVCOM,“ řekl Roman Hamrus.