„Máme náskok tří výher a už nemůžeme být předstiženi,“ radoval se trenér karvinských basketbalistů Roman Hamrus z prvenství po základní části II. ligy v tabulce skupiny C.

„V červeném pekle bouřlivé atmosféry v Kroměříži jsme se neuškvařili a přivodili Slávii její první domácí porážku v sezoně. To je skvělý úspěch při absenci Koloničného, Landora, Marka, Myšáka a Tomka. Ukázala se velká vyrovnanost a vyváženost naší sestavy, zápas jsme urvali i fyzičkou v závěru,“ připomenul kouč Sokolů, že po třetí čtvrtině byl ještě stav nerozhodný. Karviná duel nakonec vyhrála 92:77.

V neděli nastoupila k dalšímu souboji v Brně. „Renocar byl sice mírně oslaben, ale to my také. Vyhrát u druhého týmu tabulky se nepodaří každý den,“ usmál se Roman Hamrus po vítězství 71:57, které bylo celkově už osmnácté v této sezoně. Zápas ale kvůli zranění nedohrál kapitán Oswald.

Generálka na jarní část fotbalové sezony MFK Karviná B - MFK Havířov 2:1 (3. 3. 2024).
FOTO: Derby jako generálka. Karvinští mladíci i posílený Havířov jsou připraveni

Základní část II. ligy zakončí Karviná na domácí palubovce ZŠ Družby, kde v sobotu 16. března přivítá v tabulce desátou Slávii Ostravská univerzita a v neděli 17. března pátý BK Hladnov Ostrava.

„Poslední dvoukolo patrně odehrajeme bez mnoha zraněných, minimálně Oswalda, Marka a Tomka, i pracovně vytížených hráčů. Šanci dáme těm méně vytíženým, aby získali další sebevědomí pro play-off,“ prozradil trenér nejbližší plány.

„Naší největší devízou je skvělá týmovost, univerzálnost většiny hráčů a schopnost alternace na více postech. A také to, že všichni jsou nebezpeční, nikdo si nehraje na hvězdu a dává své schopnosti do služeb týmu. To nám umožňuje vždy soupeře překvapit a případně i zvrátit nepříznivě se vyvíjející utkání,“ vyzdvihl silnou zbraň svých svěřenců.

Anketa o nejlepšího trenéra Moravskoslezského kraje jde do velkého finále. S nejvyšším počtem hlasů ze všech šesti okresů postoupil z 1. místa trenér Libhoště Luděk Odstrčilík (na snímku).
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Ke splnění vysněného cíle, kterým je postup do vyšší soutěže, čeká Karvinou ještě dlouhá a těžká cesta. „O tom, zda bude sezona úspěšná a konečně se nám podaří dokonat historický průlom postupem do první ligy, rozhodne až nevyzpytatelné play-off, které začne v dubnu,“ připomenul Roman Hamrus náročné vyřazovací boje.

Předloni karvinské Sokoly zastavilo ve čtvrtfinále play-off skupiny C „béčko“ Opavy, vloni ztroskotali až ve finále celé II. ligy na Sokolu Pražském. Oba jejich soupeři to dotáhli do I. ligy.

Basketbalisté Sokola Karviná ve víkendovém dvoukole II. ligy, skupiny C, porazili Třebíč 83:59 a Žďár n. S. 103:59.
Karviná doma opět kralovala pod koši, odnesla to Třebíč i Vlci. Podívejte se

II. liga basketbalistů – skupina C:

Sobota: Slávia Kroměříž - Sokol Karviná 77:92 (43:41)

Body Karviné: Blažek 27, Oswald 23 (3 trojky), Zikl 18, Horváth 15, Lepka 4, Krutina 3, Lazecký 2, Henzl, Švesták, Buchtík. Trenéři: R. Hamrus, P. Sodomka, O. Sikora.

Plusy: jen 11 ztrát, obrovské vzepětí ve 2. poločase - důrazná osobní obrana i taktická hra v útoku, 37 doskoků (Blažek 10, Zikl 10), 20 asistencí (Oswald 7).

Minusy: v 1. poločase jsme byli v obraně často pozdě, protože tempo-basket domácích byl skvělý (v 10 min. 24:15 pro domácí!).

Neděle Basket Renocar Brno - Sokol Karviná 57:71 (18:32)

Body Karviné: Horváth 18 (4 trojky), Zikl 16, Blažek 12, Koloničný 10, Henzl 6, Švesták 3, Lepka 2, Lazecký 2, Oswald 2, Landor. Trenéři: R. Hamrus, P. Sodomka, O. Sikora.

Plusy: skvělá obrana v 1. poločase, výborně i v útoku do cca 33. minuty (vedení o 20 bodů), 27 zisků (Blažek 5, Landor 5, Oswald 4), 20 asistencí, 3 skvělé smeče J. Zikla a střídání osobní, zonové obrany a zónového pressu.

Minusy: mírný tříminutový výpadek v poslední čtvrtině, dost ovlivněný zraněním kapitána L. Oswalda, který zápas bohužel nedohrál.