„Potřetí za sebou jsme vyhráli základní část druhé ligy. Z 22 zápasů jsme prohráli jen dva, od listopadu už žádný,“ připomenul trenér Roman Hamrus skvělý úspěch basketbalistů Karviné.

V sobotu jeho tým přejel rozdílem 31 bodů Slávii Ostravskou univerzitu. „Hosté byli uvolnění, neboť naději na záchranu ztratili v minulém kole a sestoupí. Je to škoda, protože mají velmi dobrý tým, který však na klíčové zápasy nebyl kompletní,“ konstatoval kouč Sokolů.

„Utkání jsme pojali jako přípravu na play-off, rotovali v něm všechny hráče a měli ho pod kontrolou. Oba týmy ukázaly mnoho hezkých akcí a méně bránily, ale o vítězi nebylo pochyb,“ dodal Roman Hamrus po jasné výhře 106:75.

Basketbalisté Sokola Karviná v předposledním dvoukole základní části II. ligy, skupiny C, vyhráli v Kroměříži 92:71 a v Brně nad Renocarem 71:57.
OBRAZEM: Sokoly z Karviné nezastavilo ani červené peklo, potvrdili roli lídra

Nedělní soupeř z Hladnova byl tvrdším oříškem. „Zdánlivě sice o nic nešlo, ale mezi týmy je velká rivalita, současně i přátelské vztahy mezi trenéry a mnoha hráči, kteří prošli oběma kluby. Soupeři jsme chtěli vrátit listopadovou porážku z Ostravy, která byla naší jedinou venkovní v sezoně,“ prozradil karvinský kouč velkou motivaci s pečlivou přípravu na zápas.

Sokolové k němu nenastoupili v plné síle. „K Oswaldovi, Markovi a Tomkovi přibyl ze soboty zraněný pivot Jakub Zikl. Poskládat sestavu nebylo snadné,“ přiznal za trenérské trio Roman Hamrus.

„Snažili jsme se aspoň přibrzdit klíčové hráče soupeře. V prvním poločase se to dařilo částečně a na obou stranách se hrál rychlý basket s mnoha skvělými střelami i za tři body, převažovaly útoky nad obranou,“ vrátil se k dění na palubovce.

Fotbalisté Bohumína zvítězili v 17. kole divize F na hřišti Vratimova 4:2.
Bohumín rozjel jaro ve velkém stylu a už je třetí. Střelecky se uvedla posila

„Ve druhém poločase jsme důrazněji bránili a dostali jen 21 bodů. Některé naše bloky či zásahy v obraně byly neskutečné a také uvolnění našich trojkařů na perimetru bylo vynikající,“ chválil tým po výhře s Hladnovem 90:66.

„Klíčový byl úsek ve třetí čtvrtině od 25. do 30. minuty z 58:53 na 72:54, pak už jsme zcela kralovali. Do hry zasáhli všichni hráči, i ti, kteří doplnili náš A-tým z béčka až v průběhu sezony, ale zahráli také skvěle, hlavně v obraně,“ byl spokojený Roman Hamrus.

„Hladnov má velmi dobré výsledky, postoupil do play-off a může v něm být černým koněm,“ ocenil sílu nedělního soupeře, který v základní části obsadil 5. místo a ve čtvrtfinále narazí na čtvrtý Renocar Brno. Další dvojice tvoří Žabovřesky (6.) – Kroměříž (3.) a Žďár n. S. (7.) - Černá Pole Brno (2.).

Zápas 17. kola fotbalové divize F Polanka nad Odrou - MFK Havířov 0:0.
Havířov uhrál bod v Polance, gólman Laštůvka podruhé s nulou. Podívejte se

II. liga basketbal, skupina C – závěrečné dvoukolo základní části:

Sobota: Sokol Karviná - Slávia Ostravská univerzita 106:75 (50:33)

Body Karviné: Blažek 18, Lazecký 15, Koloničný a Zikl po 13, Landor a Lepka po 10, Myšák a Švesták po 8, Krutina 7, Horváth 4. Trenéři: R. Hamrus, P. Sodomka, O. Sikora.

Plusy: 11 trojek, jen 9 ztrát, 38 doskoků a vyvážená hra.

Miinusy: chvílemi slabší obrana na perimetru.

Neděle: Sokol Karviná - BK Hladnov Ostrava 90:66 (47:45)

Body Karviné: Koloničný 21, Blažek 18, Henzl 13, Horváth 12, Landor 9, Lazecký 8, Myšák 4, Krutina 3, Lepka 2, Švesták. Trenéři: R. Hamrus, P. Sodomka, O. Sikora.

Plusy: 37 doskoků (Koloničný 18), 22 asistencí (Landor 7, Henzl 4), 12 trojek (Blažek 4/4 - 100 % !).

Minusy: v 1. poločase slabší obrana velice rychlých hráčů soupeře.