V základní části Karviná Renocar, který skončil čtvrtý, dvakrát porazila (75:72, 71:57), ale v play-off to ani jednou nezopakovala. „Soupeř v plné sestavě podal vynikající výkon,“ konstatoval trenér Sokolů Roman Hamrus s tím, že nastoupili všichni pendlující hráči z I. ligy i slovenský reprezentant Korner, největší hvězda Renocaru. „Bojovali jsme, ale v útoku víc sami se sebou. Oboustranně velmi tvrdá utkání svědčila soupeři,“ dodal.

Sokolům nevyšel start do série, první čtvrtinu v Brně prohráli 6:18. „Byli jsme nervózní v útoku a nedali šestky. Bojovali jsme a několikrát se dotáhli na přijatelný rozdíl mezi pěti až osmi body. Bohužel vždy, když jsme se nadechovali, dostali jsme trojku,“ vrátil se kouč Karviné k nepříznivému vývoji prvního duelu. „Prohrávali jsme nejvýš o 16 bodů, bojovnost byla, ale na play-off výkon jen průměrný. V neděli jsme se chtěli pokusit vyhrát o 11 bodů,“ upozornil Roman Hamrus, že naděje na postup stále žila.

Basketbalisté Sokola Karviná v předposledním březnovém dvoukole základní části II. ligy, skupiny C, vyhráli v Kroměříži 92:71 a v Brně nad Renocarem 71:57.
Doletí karvinští Sokolové i letos do finále? V cestě stojí brněnský Renocar

„Tým urputně bojoval a nic nevypustil. V útoku ale působil nervózně, protože Brno skvěle bránilo naše systémy. Příliš jsme se uchylovali k individualismu a těžkým střelám, což nám není vlastní,“ poznamenal trenér Karviné, která navíc přišla o jednu ze svých opor. „Po těžkém zranění obratlů, kdy byla hra na několik minut přerušena, odstoupil Kuba Blažek. Faul byl tvrdý, ale neúmyslný,“ upozornil na oslabení týmu.

„Ostatní pivoti Koloničný, Zikl i Lepka měli pět nebo čtyři fauly, proto větší část utkání nuceně proseděli na lavičce a konstrukce naší hry se tím dost rozpadla,“ objasnil kouč Sokolů. „Ve druhé čtvrtině jsme skvěle bojovali, velký přínos měl Jan Krutina. Ze hry jsme nedostali ani jeden koš, bohužel šestky hostů byly téměř stoprocentní na rozdíl od nás. Poločas byl ale stále nadějný,“ věřil Roman Hamrus v obrat.

Karviná ztrácela jen dva body. „Druhý poločas se nesl ve stejném duchu - urputný boj, křeč v útoku, skvělá a zkušená hra soupeře,“ řekl trenér s tím, že ve 37. minutě byl stav 63:63. „V závěru jsme hráli na riziko a ‚pražili trojky jak u Verdunu‘, bohužel s nízkou úspěšností. Soupeř zkušeně kontroloval náskok, který v poslední minutě šestkami narostl,“ konstatoval Roman Hamrus.

Třetí zápas semifinále play-off extraligy házenkářů Baník Karviná - Lovosice 35:21.
Karvinský útok smetl Lovce, zářili i brankáři. Vicemistr má mečbol. Podívejte se

Sezonu přesto hodnotí kladně. „Byla skvělá, potřetí za sebou jsme vyhráli základní část. Play-off je ale jiná soutěž, kde jeden ne zcela vydařený zápas může rozhodnout a dostane tým pod tlak, který je velmi těžké překonat. Semifinále je druhý nejlepší výsledek historie, ale zklamání je značné. Do první ligy tedy opět nepostoupíme,“ připomenul neúspěšné pokusy v minulých letech.

„Děkujeme všem příznivcům, kteří v hojném počtu zaplnili naší halu na ZŠ Družby a fandili nám. I mažoretkám Mikado za skvělou atmosféru a vystupování na zápasech během celé sezony,“ ocenil trenér Roman Hamrus vydatnou podporu basketbalistů v hledišti.

Zápas 24. kola MSFL SK Uničov - MFK Karviná B 2:1.
Mladíci z Karviné začali sbírat červené karty i porážky, v tabulce padají dolů

II. liga basketbalistů, skupina C – semifinále play-off:

Sobota: Renocar Brno - Sokol Karviná 69:59 (34:28)

Karviná: Koloničný 15, Oswald 15, Blažek 9, Horváth 6, Lazecký 5, Landor 3, Zikl 2, Henzl 2, Myšák 2, Lepka, Krutina. Trenéři: R. Hamrus, P. Sodomka, O. Sikora.

Plusy: bojovnost, vůle, jen pět ztrát - ubráněná největší hvězda, slovenský reprezentant Korner (jen 15 bodů, žádná trojka), 4 bloky.

Minusy: obrana trojek a křečovitost v útoku, trojky 11:7 pro domácí.

Neděle: Sokol Karviná - Renocar Brno 66:77 (29:31)

Karviná: Oswald 20, Lazecký 8, Krutina 8, Landor 7, Koloničný 6, Zikl 6, Henzl 5, Lepka 4, Myšák 2, Horváth, Švesták, Blažek. Trenéři: R. Hamrus, P. Sodomka, O. Sikora.

Plusy: bojovnost, 2. čtrvrtina - skvělá obrana, celkem jen 8 ztrát.

Minusy: střelba z pole, střelba šestek - jedna velká křeč.