„Frýdek-Místek je mladý, agresivní a bojovný nováček, nevzdává se ani za nepříznivého stavu. Nemá však dostatek vysokých a zkušených pivotů, proto je vždy otázkou času, než ho zkušenější druholigové týmy zlomí. Herní projev má ale velmi atletický a sympatický,“ ocenil karvinský trenér Roman Hamrus nového účastníka skupiny C.

„Domácí zápas jsme měli pod kontrolou, ač oslabení bylo opět enormní,“ připomenul kouč Sokolů, že stále nemá hráčský kádr kompletní. Přesto dosáhl na první bodovou stovku v sezoně. Do Frýdku-Místku odjel jeho tým už v silnější sestavě.

Kvůli nezpůsobilému terénu, zaviněném nepříznivým počasím, byl sobotní zápas 18. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná - Pardubice odložen.
Další pauza. Karvinou zradilo počasí a terén, zápas s Pardubicemi musela odložit

„Vše jsme měli pod kontrolou už do poločasu, střídali jsme osobku a zónpressy 2-2-1 a 1-3-1 se zataženými zónami 2-3 a 1-3-1. V útoku, pokud jsme hráli pod koš, tak jsme kralovali. Nějaké trojky jsme také dali, ale od domácích jsme jich také sedmnáct dostali, poněvadž na tomto způsobu hry je jejich tým postaven,“ vysvětlil Roman Hamrus.

Karvinští basketbalisté v letošní části sezony vyhráli deset z dvanácti zápasů, na kontě mají 22 bodů, stejně jako druhý brněnský Renocar. Třetí Černá Pole na ně ztrácejí dva body, ale mají k dobru zápas s SK Žabovřesky.

Po vánoční a novoroční přestávce bude II. liga pokračovat dalším dvoukolem. Sokoly v něm 6. a 7. ledna čeká cesta do Brna, kde se 6. a 7. ledna, kde se utkají s Černými Poli a Žabovřesky.

Pavol Bugáň vstoupil do havířovského fotbalu.
Třesk v Havířově! Přichází Bugáň, nový kouč, na radaru ligista. Co Matušovič?

II. liga basketbalistů – skupina C:

Sobota: Sokol Karviná - Basketpoint Frýdek-Místek 105:61 (48:35)

Body Karviné: Blažek 22, Horváth 20 (4 trojky), Lepka 15, Zikl 13, Marek, Tomek a Švesták po 9, Oswald 8, Thienel.

Statistika – plusy: 12 trojek, 37 zisků (Horváth 13, Blažek 7), 41 doskoků (Blažek 15, Marek 9), 25 asistencí (Oswald 7, Lepka 5), minusy: opět tradičně velmi ospalý úvod utkání v obraně (po 1. čtvrtině 19:21).

Neděle: Basketpoint Frýdek-Místek - Sokol Karviná 76:100 (40:59)

Body Karviné: Blažek 19, Horváth 18 (4 trojky), Zikl 18, Lepka 15, Marek a Lazecký po 8, Tomek 5, Švesták 4, Myšák 3, Oswald 2, Henzl. Trenéři: Roman Hamrus, Petr Sodomka.

Statistika – plusy: 34 doskoků (Blažek 7, Marek 7), 25 asistencí (Oswald 6, Lepka 5), celý zápas byl pod kontrolou a zapojili jsme do rotace všech 11 hráčů, v závěru domácí trochu korigovali, minusy: podcenění v obraně prvních pět minut a trochu v závěru pod vlivem vysokého vedení.