Polák si taxík objednal v nočních hodinách v Ostravě–Svinově. Jako cíl trasy uvedl Havířov-Prostřední Suchou. Ve chvíli, kdy mělo dojít na placení, však vytáhl nůž a muže za volantem začal nečekaně bodat. Oběť utrpěla těžká poranění, kterým později v nemocnici podlehla.

Polák však popírá, že by někoho zavraždil. Před soudem se přiznal pouze k přepadení jiného taxikáře v našem regionu, kterému přiložil ke krku nůž a přinutil jej vydat pět a půl tisíce korun.

S vraždou ostravského taxikáře však údajně nemá nic společného. Cizince se podařilo dopadnout díky kamerovému systému z vlakového nádraží v Ostravě-Svinově, který jej zachytil při cestě na taxikářské stanoviště.

Na cizince byl vydán evropský zatykač. Severomoravští policisté jej zadrželi koncem dubna na Karvinsku.

Kujawski v našem regionu pracoval jako havíř. Bydlel v hotelu Impuls – nedaleko místa vraždy. Kujawski – otec tří dětí – se nacházel ve svízelné finanční situaci. Navíc propadl drogám – bral pervitin.

Hlavní líčení příští týden pokračuje výslechem svědků a znalců. Rozsudek by mohl být vynesen ve středu. Obžalovanému v případě uznání viny hrozí dvanáct až patnáct let vězení.

Zavražděný Roman Karel působil ve firmě Taxi Sprint z Ostravy-Poruby. „Znali jsme se dvanáct let. Byl to skvělý kamarád a strašně hodný kluk. Nikdy by nikomu ani slovem neublížil. Nevyhledával konflikty. Pokud již k něčemu došlo, vždy ustoupil. Kdyby mu někdo řekl, aby odevzdal peníze a auto, určitě by to udělal,“ prohlásil již dříve o mrtvém kolegovi Radim Macura z Taxi Sprintu. V den pohřbu Romana Karla desítky taxikářů z Ostravy a okolních měst uspořádaly vzpomínkovou jízdu Ostravou.