Podle dotazovaných policistů to bude sice mravenčí práce, ale dopadení anonyma je jen otázkou času. Jistou výhodou je, že anonymní psaní byla nalezena už kolem desáté hodiny. Pátrání po konkrétní osobě se tak zužuje na dobu od ranního otevření objektu do doby nalezení dopisů.

Policie už vyslýchá všechny úředníky, a pokud nebudou stačit jejich výpovědi, vyslechne také všechny lidi, kteří odbor dopoledne navštívili.

Zkoumány jsou také videozáznamy z bezpečnostních kamer. „Policisté už si záznamy vyzvedli. Avizovali také výslechy našich pracovníků, kteří by mohli přispět k identifikaci pachatele,“ potvrdil tajemník havířovského magistrátu Milan Menšík.

Okamžitě po nalezení výhružných dopisů byl magistrát evakuován. Podle hrubého odhadu se jednalo o 700 osob. „Jen našich zaměstnanců jsou tři stovky, další lidé pracují ve firmách a v úřední den bylo v budově také mnoho občanů, kteří si vyřizovali své záležitosti,“ dodal Menšík.

„K průběhu vyšetřování zatím informace podávat nemůžeme. Oba dopisy byly odeslány k expertíze. Pisatel v dopisech popisuje svou sociální situaci a výhrůžky usmrcení jsou směřovány primátorovi. V případě usvědčení hrozí pachateli až tříleté vězení,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.