Hlídky dopravní policie se po městě pohybovaly téměř celou noc. Šance projet přes Havířov bez kontroly, byla velmi malá. Jak se ukázalo, policejní síto bylo účinné. Uvízlo vněm hned několik hříšníků, kteří si doušek alkoholu před jízdou neodpustí.

Další opilce policii dohazovali strážníci městské policie. Mimo jiné dopadli opilého řidiče, který se skomplicem vracel zkrádeže stavebního nářadí. „Dva podezřelí muži ve věku 38 a 24 let vnikli v pátek kolem třiadvacáté hodiny na staveniště na Moravské ulici vŠumbarku. Dovnitř se dostali po vysazení vrat oplocení. Následně násilně vnikli do kontejneru, který slouží jako sklad nářadí. Odnesli si různé stavební stroje a nářadí. Odcizené věci v hodnotě asi 250 tisíc naložili do osobního vozidla a odjeli. Později bylizadrženi strážníky městské policie. Starší podezřelý muž řídil vozidlo i přesto, že není vlastníkem žádného řidičského oprávnění a následná dechová zkouška byla pozitivní. V dechu řidiče bylo naměřeno 1,92 promile alkoholu. Oba muži byli převezeni na Protialkoholní záchytnou stanici Karviná. Případ bude řešen formou zkráceného přípravného řízení,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Strážníkům se vnoci podařilo zadržet ještě řidiče Audi A6. Ten neuposlechl výzvy strážníka kzastavení. Smykem se otočil a ujel. Autohlídky však ujíždějícího řidiče našly a zastavily na Lipové ulici. Protože byl opravdu pod vlivem alkoholu, převzali si ho republikoví policisté a odvezli kodběru krve.