Poslední záříjový den nahlásila policii pětačtyřicetiletá žena loupežné přepadení. K tomu mělo dojít půl hodiny po třetí hodině ranní před domem v ulici S. K. Neumanna.

Tehdy ještě neznámí pachatelé tam zastavili pětačtyřicetiletou ženu.
„Jeden z mladíků navedl druhého, aby ženě vzal kabelku. Ten to však neudělal. Proto se do skutku pustil třetí. Ženinu kabelku uchopil zezadu a začal se s ní přetahovat,“ informovala okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Přepadená žena se nechtěla vzdát, ale během přetahování upadla na zem a mladíkovi se podařilo kabelku vytrhnout. Všichni tři pak z místa utekli.

Havířovská kriminálka nelenila a vypátrala všechny tři pachatele. „Svým činem získali peněžní hotovost, dva mobilní telefony a dámskou kabelku. Škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun. Proti hlavnímu aktérovi přepadení bylo zahájeno trestní stíhání a sděleno obvinění pro provinění ze spáchání trestného činu loupeže s trestní sazbou dvě až deset let odnětí svobody.

Další mladík je stíhán jako návodce k trestnému činu krádeže. A třetí mladík, který se samotného přepadení aktivně nezúčastnil, ale se svými společníky se rozdělil o lup, je stíhán pro podílnictví,“ dodala mluvčí.