„Protože hrozilo poškození betonového sloupu elektrického vedení, vzdáleného od vozidla jen dvacet centimetrů, hasiči auto pomocí vyprošťovací Tatry 815 z havířovské stanice vyprostili bez poškození sloupu,“ uvedl tiskový mluvčí HZS MSK Petr Kůdela. Na místě asistovala jednotka HZS MSK z Karviné a automobilový jeřáb, který nakonec záchranáři nemuseli použít. Hasiči během tohoto dne zasahovali u dalších dvou nehod kamionů v Ostravě a ve Stříteži na Frýdecko-Místecku. Všechny tyto nehody se obešly bez zranění.

Velkou vynalézavost museli projevit profesionální hasiči z Třince a Frýdku-Místku, kteří vyjeli k nehodě ve Stříteži. Polský MAN s přívěsem vezl polystyrenové tabule. „Po poruše motoru se nebyl schopen rozjet a bránil plynulé dopravě,“ dodal Kůdela. Vinou zkratu se na vozidle vzňala izolace na kabelu u baterie. Duchapřítomný řidič požár uhasil práškovým hasicím přístrojem ještě před příjezdem hasičů. Požár ale porušil hadici vzduchového systému.

Hasiči přivezli vzduchovou lahev a provizorně ji naplnili vzduchem, aby kamion mohl pomalu dojet na parkoviště, vzdálené 300 metrů. Jednodušší zásah měli před středečním polednem hasiči z Ostravy-Fifejd, kteří přijeli s další vyprošťovací Tatrou 815 do čtvrti Mariánské Hory a Hulváky na pomoc Mercedesu s vlekem s brněnskou registrační značkou, který nevybral ostrou zatáčku, vjel do trávy a zapadl. „Řidič se chtěl totiž vyhnout silnici s nízko rostoucími větvemi stromů, které by mohly poškodit plachty vozidla,“ vysvětlil mluvčí. Zpět na komunikaci jej hasičská Tatra vytáhla na tyči.