K loupeži došlo 29. listopadu, kdy si lupič zastavil taxíka a řidiče pod hrozbou použití pistole donutil vystoupit.

„Přepadení se odehrálo patnáct minut po třetí hodině ranní na Gogolově ulici. Pachatel namířil na dvaadvacetiletého taxikáře firmy Profitaxi krátkou střelnou zbraň a přinutil jej z vozu vystoupit. Do octavie pak nasedl a odjel. Auto bylo posléze nalezeno odstavené jen několik stovek metrů dále na ulici 17. listopadu v městské části Podlesí,“ řekla okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Kriminálka začala vyhodnocovat získané stopy a popis pachatele. Vedle toho, že si se zbraní půjčil osobní automobil, vzal z něj také dvě peněženky se sedmi tisíci a dva mobilní telefony v hodnotě devíti tisíc korun a řidičský průkaz okradeného taxikáře.

V úterý časně ráno se kriminalistům ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení v Podlesí podařilo podezřelého zadržet. Zatkli ho kolem čtvrté hodiny v centru města.

„Policisté si zadržení připravili. Podezřelý při zatýkání nekladl žádný odpor. Zajištěna byla také maketa pistole, která byla pouze maketou. Za ozbrojenou loupež hrozí pachateli v případě uznání viny až 10 let vězení a policisté ho podezírají i z dalších násilných trestných činů,“ dodala Viačková.