Plameny byly zpozorovány před třetí hodinou. Polovina dvojdomku, v níž bydlelo deset lidí, lehla popelem, druhý domek byl poškozen jen částečně.

„Plameny a dým šlehající z dřevěného finského dvojdomku viděla sousedka, která mobilním telefonem volala na operační středisko hasičů. Na místo požáru ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Havířově a Karviné a s nimi tři dobrovolné jednotky Horní Suchá, Havířov-Město a Petrovice-Závada. Celkem tam bylo šest cisternových automobilových stříkaček,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela s tím, že požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu za půl hodiny.

Polovina dvojdomku shořela, jeho deset uživatelů z něj ale uniklo včas a bez zranění. U druhé poloviny dvojdomku oheň pouze poškodil koupelnu, verandu a boční zeď.

Dohašovací práce s rozebíráním konstrukcí trvaly až do sedmi hodin rána. Příčina vzniku požáru je v šetření. Škoda byla odhadnuta na čtvrt milionu korun.

Takzvané finské domky jsou stále oblíbeným bydlením a lidé si je udržují. „Stovky podobných finských domků s dřevěnými zdmi stojí především v obcích na Ostravsku a Karvinsku, hlavně v bývalých hornických koloniích. Byly postaveny především ve 40. a 50. letech minulého století a svá nejlepší léta už mají za sebou. Oheň se v nich rozšiřuje velmi rychle,“ doplnil Kůdela.